МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ідея: Покажемо владі дулю, хай навіть в кишені.

08/13/2004 | Mary
Покажемо владі дулю, хай навіть в кишені.

По дорозі додому, мандруючи з іншого кінця України, валялася я на своїй верхній полиці й читала щойно подаровану мені книжечку Шарпа. Враження від книжечки наклалися на канадольські дискусії з приводу війни в Іраку, і народиляся в мене така ідея. Може мона й недолуга, а може шось таке вже тут було раніше, поки я пропадала в реалах, а мо’ якраз в пригоді стане...

Так от ідея – фінансовий передвиборний бойкот бандюкам/владі.
Суть полягає в тому, щоб опублікувати і розлекламувати інформацію про те, хто заробляє на тих продуктах, які ми щодня купуємо – починаючи від майонезів і молокопродуктів, а закінчуючи пивом, горівкою, цигарками і чиколядою, і просто послугами.

Гасло – купуй наше, українське, чи то пак нашоукраїнське замість бандюківсько-янучарського, чи кучмівського.

Мета – хоч би й зовсім трішки, але зменшувати капітал, за який проводитиметься фальсифікація виборів. Зрозуміло, що є продукти, щодо яких вибору нема – і так виходить зле, і так недобре. Зрозуміло, що часто якість продукту є вирішальнішою за приналежність виробника. Однак, мені здається, що якщо ми знатимемо кому робимо прибуток купуючи той чи інший проукт, то за умов приблизно однакової якості із задоволенням вибиратимемо не-бандюківське (чи відносно не-бандюківське), таким чином показуючи дулю кишені бандюків.

Форма – може бути листівка де великими буквами написане гасло (на приклад „покажи дулю бандюкам”), і дрібними буквами – перелік продуктів/брендів/фірм, що належать бандюкам, разом із наголосом на альтернативні не-бандюківські продукти. Для подальшого поширення інфи можна також намагатися залучати самих продавців... А також бабців, студентів, таксистів, і т.д.
Це ось ідея. Критикуйте.

Тепер ще питання/проблема. В мене складається враження (можливо воно хибне внаслідок моєї неприсутності в дискурсі :) ), що всі розмови і дискусії спрямовані на вибори. Це, звичайно, добре, однак, мені здається, що потрібно хоча би починати думати на два кроки вперед. Тобто, що ми робитимемо, якщо Ющенко виграє. І що робитимемо якщо Ющенко „програє”.

Відповіді

 • 2004.08.13 | Василь Гулeй

  Re: Ідея: Покажемо владі дулю, хай навіть в кишені.

  Тепер ще питання/проблема. В мене складається враження (можливо воно хибне внаслідок моєї неприсутності в дискурсі :) ), що всі розмови і дискусії спрямовані на вибори. Це, звичайно, добре, однак, мені здається, що потрібно хоча би починати думати на два кроки вперед. Тобто, що ми робитимемо, якщо Ющенко виграє. І що робитимемо якщо Ющенко „програє”.

  Мари, я нeпeвeн, що ідeя бойкоту чогось варта, алe щодо останньої часстини - "обома руками "за". Думаю, тобі варто її повісити окрeмою гілкою, ба навіть двома - "до" і "після". Цe можe йти в одній упряжці з "вибори 2004: конструктив". імхо, звичайно :)
 • 2004.08.13 | Правник

  А ще класно

  колись було від Пані: "дістань дулю з кишені" ;)
 • 2004.08.13 | Роман ShaRP

  Було!

  Лежить десь в Архіві. Автором ідеї того разу був, здається, Нестор Мазепа, ключові слова "українська кошерність", чи щось на кшталт того.

  Як на мене-теперішнього, це не зовсім вдала ідея. Якщо бандити будуть випускати недорогий та якісний товар, люди всеодно купуватимуть, крім того, бандити перестануть бути бандитами.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.08.14 | Nik Patriot

   Re: Було!

   Бандити нiколи не перестануть бути бандитами,
   марнi надii :(
 • 2004.08.14 | Михайло Свистович

  Re: Ідея: Покажемо владі дулю, хай навіть в кишені.

  Mary пише:
  >
  > Так от ідея – фінансовий передвиборний бойкот бандюкам/владі.
  > Суть полягає в тому, щоб опублікувати і розлекламувати інформацію про те, хто заробляє на тих продуктах, які ми щодня купуємо – починаючи від майонезів і молокопродуктів, а закінчуючи пивом, горівкою, цигарками і чиколядою, і просто послугами.
  >
  > Гасло – купуй наше, українське, чи то пак нашоукраїнське замість бандюківсько-янучарського, чи кучмівського.

  З цього нічого не вийде. Витрати на розповсюдження цієї інформації перевищать ефект від розповсюдження.

  >
  >
  > Тепер ще питання/проблема. В мене складається враження (можливо воно хибне внаслідок моєї неприсутності в дискурсі :) ), що всі розмови і дискусії спрямовані на вибори. Це, звичайно, добре, однак, мені здається, що потрібно хоча би починати думати на два кроки вперед. Тобто, що ми робитимемо, якщо Ющенко виграє. І що робитимемо якщо Ющенко „програє”.

  Оце дуже правильне питання.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.08.14 | Mary

   Re: Ідея: Покажемо владі дулю, хай навіть в кишені.

   Михайло Свистович пише:
   > З цього нічого не вийде. Витрати на розповсюдження цієї інформації перевищать ефект від розповсюдження.
   >

   Тоді спрощений варіант. Якщо така інформація є, чи можна би її просто опублікувати на майдані? Мені, наприклад, не все одно, чиє пиво пити. А якщо не-бандюківського пива в нас нема я можу і взагалі утриматися. А якщо кожен третій читач майдану відмовиться від кожного третього бандюківського пива - то ж до кінця літа о-го-го яке покращення генотипу нації відбудеться :-)

   > >
   > > Тепер ще питання/проблема. В мене складається враження (можливо воно хибне внаслідок моєї неприсутності в дискурсі :) ), що всі розмови і дискусії спрямовані на вибори. Це, звичайно, добре, однак, мені здається, що потрібно хоча би починати думати на два кроки вперед. Тобто, що ми робитимемо, якщо Ющенко виграє. І що робитимемо якщо Ющенко „програє”.
   >
   > Оце дуже правильне питання.

   Тоді виносьте, а я пішла в реал.
   І таки виділи хвильку свого часу на оголошення реабілітації Монтян. Бо як завжди ввів людей в оману, а виводити - "часу нема". :-)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.08.14 | Михайло Свистович

    Re: Ідея: Покажемо владі дулю, хай навіть в кишені.

    Mary пише:
    >
    > Тоді спрощений варіант. Якщо така інформація є, чи можна би її просто опублікувати на майдані?

    Збирайте інформацію - лпублікуємо. От. наприклад, "Горобина" - це щербанівська горілка.

    >
    > Тоді виносьте, а я пішла в реал.

    Я теж туди пішов.

    > І таки виділи хвильку свого часу на оголошення реабілітації Монтян. Бо як завжди ввів людей в оману, а виводити - "часу нема". :-)

    Як завжди оббрехала мене і не почервоніла :) Я не вводив нікого в оману, писав чисту правду, просто іншу правду (про реабілітацію) ще не написав. Руки не доходять.
   • 2004.08.14 | Sean

    Шо я можу на це сказати експромтом

    А от шо:

    1. З приводу ідеї про дулю.
    Дуля річ гарна і корисна. Навіть у кишені. Особливо, коли вона з маком :)
    В якійсь укр.газеті (здається це була "Україна Молода") був великий, на цілу сторінку, перелік підприємств, що є власністю Медведчуркісів, Піні та Рінат Лєонідича. Спробую знайти. На жаль функцію "пошук" на УМському сайті глючить канкрєтна.

    2. З приводу цього:

    > Mary пише:
    > ще питання/проблема. В мене складається враження (можливо воно хибне внаслідок моєї неприсутності в дискурсі :) ), що всі розмови і дискусії спрямовані на вибори. Це, звичайно, добре, однак, мені здається, що потрібно хоча би починати думати на два кроки вперед. Тобто, що ми робитимемо, якщо Ющенко виграє. І що робитимемо якщо Ющенко „програє”.
    Я давно спостерігав за дискусіями тута, перш ніж почав оце клацати на клавіатурні натискалки і здається що всьо у дискурсі. Просто дискурс такий :) . Розрахунок на два кроки вперед передбачає крок перший - це вибори.
    Якщо Ющенко виграє, то робитимемо, думаю, те що і робимо зараз (стратегічно), розуміючи Ющеву каденцію (Ющеві каденції) як більш сприятливі умови для справи громадянського спротиву недосконалій (а досконала вона не може бути за визначенням) владі. Тому мізкові штурми на цю тему імхо не такі актуальні.
    Якщо ж Ющенко "програє" (згоден, що це може бути тільки у лапках)- тоді так, нада шо-то рєшать і виробляти тактику в умовах "врємєнно побєдівшєй рєакції". Хтось, пам'ятається, казав що за періодом реакції слідує революція ;) .
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.08.16 | Zaporozhets

    Re: Пиво: Покажемо владі дулю, хай навіть в кишені.

    Mary пише:

    > Тоді спрощений варіант. Якщо така інформація є, чи можна би її просто опублікувати на майдані? Мені, наприклад, не все одно, чиє пиво пити. А якщо не-бандюківського пива в нас нема я можу і взагалі утриматися.

    Бандюківське - це концерн "Сармат", і з ним зв'язане, а саме заводи «Сармат», Фірма «Полтавпиво», Пиво-безалкогольний комбінат «Крим», Луганський пивоварний завод, Пиво-безалкогольний комбінат «Дніпро», Київський пивзавод №1. Належить Ахметову.

    "Оболонь" - контролюється Слободяном, нардепом з "Нашої України", але 11% - в "Сармату".

    "Славутич", "Львівське", "Арсенал", "Tuborg", "Балтика" - Baltic Beverages Holding, контора міжнародна, має заводи в Росії та ін. країнах. Власники - Carlsberg Breweries A/S и Scottish & Newcastle plc.

    SUN Interbrew Ukraine робить марки пива "Чернігівське", "Гетьман", "Толстяк", "Рогань", "Таллер", "Stella Artois" і "Янтар". Власники - Interbrew (Бельгія) та SUN Trade (здається, Індія).
 • 2004.08.14 | otar

  Re: Ідея: Покажемо владі дулю, хай навіть в кишені.

  >своїй верхній полиці й читала щойно подаровану мені книжечку Шарпа.

  Е, стоп. У Роми книжка вже вийшла? :)


  > Гасло – купуй наше, українське, чи то пак нашоукраїнське замість

  Акція приречена на "елітарність" (себто поширення серед дуже вузького кола населення). Грубо кажучи: скільки ви викупите нашоукраїнського, стільки іншим залишиться янучарського - тим іншим, яким пофіг.

  > Мета – хоч би й зовсім трішки, але зменшувати капітал

  Думаю, наслідки будуть такі ж, як від бойкотування усіх каналів, крім 5-го... з метою зменшити аудиторію медведчуківських годованців :)

  >що робитимемо якщо Ющенко „програє”.

  Хто йде на бій з розрахунком на програш - той не виграє :( не можна про це думати. Позаду піздєц, відступати нікуди...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.08.14 | Mary

   Джін Шарп.Від диктатури до демократії. Можу вже віддарувати .(-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.08.14 | Михайло Свистович

    Навіщо віддаровувати свій примірник?

    В Андрія Шевціва можна взяти ще ;) В нього точно є кілька.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.08.14 | otar

     :))))))

     Дякую-дякую-дякую, Михайле, дякую-дякую-дякую-дякую, Mary - судячи з назви і автора, це щось видане-за-сприяння-фонду-сороса, а такі книжки я, як правило, маю можливість дістати безкоштовно, не грабуючи борців за демократію. Щоправда, читати американську (і західну взагалі) наукову публіцистику не приємніше, ніж поезії згадуваного Вами, Михайле, автора :)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.08.14 | Михайло Свистович

      Господи, і Вам за кожним кущем Сорос ввижається

      otar пише:
      > судячи з назви і автора, це щось видане-за-сприяння-фонду-сороса

      Сорос не має жодного стосунку до цього видання. І взагалі жоден фонде не має.

      > а такі книжки я, як правило, маю можливість дістати безкоштовно

      Ну-ну, спробуйте. Вона, до речі, не продається.

      > Щоправда, читати американську (і західну взагалі) наукову публіцистику не приємніше, ніж поезії згадуваного Вами, Михайле, автора :)

      По-перше, Ви не можете судити, не читаючи, по-друге, це не є наукова публіцистика, по-третє, я не читав віршів Андрія, а він давно перестав їх писати, як і я. Коли говорять гармати - музи мовчать.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.08.14 | otar

       нащо ж так емоційно, Михайле? :)

       Ми ж наче не вороги. Навіть не ідейні :)


       > Сорос не має жодного стосунку до цього видання. І взагалі жоден

       Дякую, буду знати


       > Ну-ну, спробуйте. Вона, до речі, не продається.

       Дякую, буду знати, помилився, з усіма буває.


       > По-перше, Ви не можете судити, не читаючи

       Можу, хоча дуже велика ймовірність помилитися :))

       > Коли говорять гармати - музи мовчать.

       :) ви самі про Андрія згадали (і вже вдруге) - невже ж на вас навіть вибачення і забирання слів назад не діє?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.08.14 | Михайло Свистович

        Бо не люблю, коли говорять безпідставно. Краще спитати.

        otar пише:
        > Ми ж наче не вороги. Навіть не ідейні :)

        Не вороги, навіть не ідейні, скоріше навпаки.

        >
        > :) ви самі про Андрія згадали (і вже вдруге) - невже ж на вас навіть вибачення і забирання слів назад не діє?

        Я просто таким чином розповідаю Вам про нього :) Я ж не дорікаю.
 • 2004.08.14 | Spirit

  Re: Ідея: Покажемо владі дулю, хай навіть в кишені.

  Сьогодні, їдучи трамваєм додому а потім маршруткою назад на роботу через півміста, спостерігав заклеєні усім відомою харею вітрини, і в мене сформувалась майже така ж ідея: бойкотувати установи, крамниці тощо, де у вікні висить ця харя. Піти до сусідньої, де її немає.
  Не знаю правда, чи є в цьому сенс...
 • 2004.08.15 | Адвокат ...

  "Дві кроки наперед",-- то "ваєння тайна"

  А іґноранс до баньдюківсько- янучарського краму та наїдків,-- то кльово!!!

  Але, то не дуля у кишені, то дуля їхнім статкам. ;)

  Решпект! Ґратулюю!
 • 2004.08.16 | Shooter

  Re: Ідея: Покажемо владі дулю, хай навіть в кишені.

  Mary пише:
  > Тобто, що ми робитимемо, якщо Ющенко виграє.

  Почнем критикувати Ющенка. ;)

  >І що робитимемо якщо Ющенко „програє”.

  А тут, виглядє, доведеться піти у "партизани", "внутрішню еміграцію", етс. Бо якщо "виграє" Янукович - це, все-таки, характеризуватиме те, що українське суспільство в цілому ще не дозріло до демократії. І статися це може лише через певний час. На жаль.

  P.S. Звісно, це не заперечує політичної боротьби, участи на виборах-2006 та, скажімо, створення руху "Україна без Януковича" :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua