МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Студенти з Сум йдуть до Міносвіти в гості

08/16/2004 | Майдан-ІНФОРМ
В понедiлок, 16 серпня, делегацiя сумських студентiв завiтає до Мiнiстерства освiти i науки, щоб забрати обiцяне їм в четвер розпорядження щодо лiквiдацiї Сумського
нацiонального унiверситету.


За словами Анатолiя Богомолова, заступника Мiнiстра освiти, цей документ вже давно готовий i його вiзування повинно завершитись саме в понедiлок.

Якщо все складеться так, як очiкують сумськi студенти, то пiсля отримання розпорядження, де буде повнiстю вiдмiнено створення Сумського нацiонального унiверситету без будь-яких варiантiв вони нарештi поїдуть додому. Зараз табiр сто©ть пiд селом Харкiвцi Пирятинського району Полтавської областi.

Олександр Царенко продовжує свою агонiю щодо створення СНУ. До iнформцентра в Сумах, що розташований тому мiсцi, де стояло наметове мiстечко, iнформцентра, який останнiм часом став мiсцем збору всiх свiдомих сумчан, пiдiйшли студенти Сумського нацiонального аграрного унiверситету, вузу Царенко.

Вони заявили, що збираються влаштувати альтернативний похiд на Ки©в. Нам дуже цiкаво було б подивитись на цей похiд i особливо на реакцiю судiв i мiлiцiї на нього.

Також вiдомо, що есдек Олександр Царенко попросив створити СНУ на базi аграрного, педагогiчного вузiв та медичного факультету державного вузу - найзаляканiших та найпасивнiших з руху спротиву. Для цього вiн збирав пiдписи своїм "демократичним" способом. Саме тому студенти побоюються, що в розпорядженнi Кабiнету мiнiстрiв, яке зараз так очiкують в Сумах, буде написано не те, що хотiлося б.

В цьому випадку рух спротиву попереджає: до Києва залишилося всього 4 днi шляху i ми пройдемо цi 4 днi!!!

Відповіді

 • 2004.08.16 | Обережний герой

  Логічно було б вимагати зняття того Царенка з посади

  за весь цей провокативний тарарам, хабарі та примусові сплати до кишенькових фондів. Вдвічі погано, що до хабарів змалку привчають молодь. Як на мене, з корупцією треба найперше боротися в школах та вищих навчальних закладах, щоб вона не труїла там молодь. А виходить навпаки. Вже в школі і особливо за вступу і навчання в вищих навчальних закладах молодь привчають до звичайності та життєвої необхідності давання хабарів на всіх рівнях і у всіх випадках, як найпростіший, найдієвіший та мало вже не легальний засіб "вирішувати" проблеми. Тільки і чуєш від батьків - там треба сплатити такого хабаря, а там такого. Нікого це навіть не обурює. Всі звикли. Я навіть за такий радикальний захід, як скасування бюджетних студентських вакансій. Це ж просто гроші для хабарників, а не для студентів, тому що на бюджетні вакансії вже є такси і так просто на бюджет не вступиш. Подарунок бюджету хабарникам, одним словом. Кажуть, що навіть дешевше навчатися на контракті, якщо врахувати всі хабарі, в тім числі на іспитах, бо і там з бюджетників хабарів вимагають вдесятеро більше ніж з контрактників. Так кому таке щастя потрібне?
  Таким чином доцільно використати громадський запал і зробити Царенка символом того ненависного хабарництва і зробити йому показове покарання. А разом з тим продовжити боротьбу зі всім явищем хабарництва, можливо утворивши стійкі організаційні форми тієї бороьби, якщо існуючі студентські профспілки на це не здатні. Це завдання і для насупного президента, хто б їм не був. Бо до цього моменту боротьба з хабарництвом/корупцією на жаль тільки декларувалася з боку президента.
 • 2004.08.16 | qaz

  Ще новини від інформцентру - перенесіть на головну

  В четвер до Сум приїхала комісія МВС, яка збирала факти правопорушень з боку міліціонерів. З допомогою київських слідчих учасники руху спротиву, які на той час були в Сумах, написали більше 10 заяв на правопорушення. Інші будуть написані, коли люди повернуться з походу.

  Також батьки абітурієнтів, які платили гроші в "благодійний" фонд Олександра Царенко написали 10 заяв на повернення своїх грошей з описом ситуації, в якій вони опинились. 10 сімей, які віддали від 800 до 3000 гривень в благодійний фонд, співзасновники якого - ректор, проректор з організаційно-виховної роботи університету, в який вступає їх дитина, та помічник того ж ректора-народного депутата в такий короткий термін - нічого собі благодійність!!!

  Ми очікуємо від влади об'єктивного розслідування, бо це - час розплати. Злочинці повинні відповідати перед законом!
 • 2004.08.16 | 100%

  Re: Студенти з Сум йдуть до Міносвіти в гості

  Дітям документи НЕ ВІДДАЛИ, ТОМУ ЩО Янукович
  зараз на олімпіаді. Доведеться, мабуть, почекати в наметах.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.08.17 | Михайло Свистович

   Ні, "діти" діятимуть по-іншому. Якщо їх водитимуть за носа -

   комусь з "олімпійців" мало не здасться. Я б на його місці давно б уже скасував оте розпорядження й не понижував свій рейтинг. Але ж воно дурне і вперте, це велике дитя в політиці.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua