МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Генпрокуратура не затримувала "громадянина К." у справі про вбивство Г

08/17/2004 | Майдан-ІНФОРМ
«Громадянин К.» ніколи не затримувався Генеральною прокуратурою. Про це було зазначено прес-службою Генпрокуратури. Таку відповідь надав начальник прес-служби Сергій Руденко на звернення Інституту масової інформації, а також низки міжнародних журналістських спілок і об»єднань відносно оприлюднення більш детальної інформації щодо «громадянина К.», який перевіряється на причетність до скоєння вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. За словами начальника прес-служби, ініціаторам звернення направлено докладну відповідь. У якій, зокрема, зазначається, що «нами дійсно була оприлюднена інформація, що «громадянин К.» зробив відповідну заяву про його причетність до вбивства Георгія Гонгадзе. Також було повідомлено, що «громадянин К. » відбуває покарання в місцях позбавлення волі». Аналізуючи всі зроблені заяви, відзначив Сергій Руденко, можна легко встановити, що жодного разу Генеральною прокуратурою не повідомлялось, що відносно цієї особи обирався, в рамках справи про вбивство Георгія Гонгадзе, запобіжний захід, або, що «громадянин К.» затримувався у цій справі.

Відповідно до цього, сказав речник Генпрокуратури, жодних підстав стверджувати, що ця особа набула у «справі Гонгадзе відповідного «процесуального статусу, який би вимагав прийняття участі захисника в процесі виконання якихось дій з цією особою немає», - передає кореспондент ІМІ.

За словами Сергія Руденка, на сьогоднішній день триває оперативно-розшукова перевірка. І тому, повідомляти будь-які іншу детальну інформацію представники досудових органів, в інтересах слідства, не вважають недоцільним.

Крім того, прес-служба Генпрокуратури підтвердила, що журналіста Аскольда Крушельницького, автора резонансних статей у впливовому британському часописі "The Indeprndent" про хід розслідування "справи Гонгадзе", дійсно було допитано слідчими. Зокрема, Генпрокуратуру цікавило джерело витоку інформації з кримінальної справи і чи розумів Аскольд Крушельницький, коли публікував у своїх матеріалах анкетні дані співробітників Генеральної прокуратури, таки чином завдаючи реальну загрозу їхньому здоров’ю та життю.

Як зазначив пан Руденко, спілкування з Аскольдом Крушельницьким було корисним для Генеральної прокуратури.

Нагадаємо, що 2 серпня 2004 року Інститут масової інформації разом із Міжнародною Федерацією журналістів та Національною спілкою журналістів Британії та Ірландії звернувся до ГПУ щодо з’ясування деталей долучення до справи Гонгадзе громадянина К.

http://imi.org.ua/?read=4552:1


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".