МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ірпінська опозиція конкретно попередила порушників виборчого законодав

08/17/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Це звернення було поширене у кожну третю родину регіону

ДО УВАГИ КЕРІВНИКІВ ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ, ОРГАНІЗАЦІЙ ТА ГРОМАДЯН

Шановні керівники підприємств, установ та організацій!

Радимо вам поставитись до цього звернення надзвичайно серйозно, оскільки воно є попередженням для вас і закликом задуматись про своє майбутнє. Саме про своє конкретне особисте майбутнє, а не про абстрактне майбутнє України. Задуматись не про те, що ви матимете у демократичній, заможній і т.д. Україні, а про те, де ви фізично можете опинитися після виборів.

Ще навіть не були зареєстровані всі кандидати у Президенти, як ми вже стали свідками численних порушень виборчого законодавства в Ірпінському регіоні. Йдеться про збір підписів на підтримку висунутих кандидатів у Президенти.

Пункт 6 статті 55 Закону України “Про вибори Президента України” говорить, що “ніхто не має права примушувати виборця підтримати своїм підписом кандидата на пост Президента України”, у пункті 7 цієї ж статті “забороняється збирати підписи в органах державної влади, на підприємствах, закладах, установах та організаціях”, а пунктом 10 “участь органів виконавчої влади, виконавчих органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, власників чи керівників підприємств, установ, організацій або уповноважених ними органів у збиранні підписів виборців на підтримку кандидатів на пост Президента України забороняється”.

Виборча кампанія тільки розпочалась, а нами вже зафіксовано чимало випадків порушення цих трьох пунктів з боку саме вищевказаних керівників, які примушують своїх підлеглих (навіть скликають з цього приводу збори своїх трудових колективів) не тільки ставити підписи на підтримку кандидата у Президенти Віктора Януковича, але й збирати такі підписи. І займаються цим саме в органах державної влади, на підприємствах, в установах й організаціях. Поки що найбільше свідчень ми маємо про порушення з боку міського відділу охорони здоров’я та управління житлово-комунального господарства.

Звертаємо вашу увагу на те, що подібні діяння Кримінальним кодексом кваліфікуються як злочин, а також на те, що навіть офіційні опитування громадської думки свідчать про те, що влада в Україні цього разу таки зміниться. І тому ті з вас, хто дозволяє собі вищезазначені дії, є ніким іншим, як злочинцями, як би це дивно для вас, нібито добропорядних з вашої точки зору громадян, які нікого не вбивають і не грабують, не звучало. Тому попереджаємо вас, що ми докладемо всіх зусиль, щоб передбачена Законом кримінальна відповідальність втілилась у конкретне перебування злочинців за гратами.

Ні, ми не будемо подавати до вас до суду, оскільки чудово розуміємо, яке рішення зараз приймуть судді, підконтрольні правлячому останні місяці режиму. Ми просто фіксуватимемо всі порушеннями, а розбиратися будемо уже після виборів. А до них вже не так і далеко. І, якщо ви маєте родичів і знайомих, наприклад, у Грузії, ви можете спитати їх, як себе зараз почувають ті, хто дозволяв собі порушення виборчого законодавства. Вони вам розкажуть, що грузинські злочинці від виборів після виходу на свободу навіть внукам своїм заповідатимуть поводити себе під час виборів чесно.

Зрозумійте нас правильно. Ми не хочемо вас лякати, не є жорстокими і не прагнемо мститися всім і вся після перемоги. Ніколи в житті ми не дозволимо собі жодного протиправного кроку проти наших сьогоднішніх опонентів, які підтримують будь-яких кандидатів. Але це стосується опонентів, а не злочинців, які прямо і цинічно порушують Закон.

Ми розуміємо, що багатьох із вас примушує порушувати закон вище начальство, однак нічим не можемо допомогти, окрім того, як процитувати статтю 60 Конституції України: “Ніхто не зобов’язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази. За віддання і виконання явно злочинного розпорядження чи наказу настає юридична відповідальність”. Тому наше звернення стосується не тільки тих, хто віддає накази, але й тих, хто їх виконує. Адже мільйонам українців не легше від того, чи здійснюються злочини під примусом, чи “від душі”.

На цих виборах ми обираємо своє майбутнє, тому будемо змушені реагувати на будь-яке порушення Закону. Нам доведеться бути жорстокими до його порушників, щоб ні в кого не виникало спокуси незаконним способом вплинути на виборчий процес. Ми не можемо собі дозволити бути поблажливими, оскільки, проявляючи співчуття до десятків тисяч порушників Закону та їх рідних, ми насправді чинимо жорстокість стосовно десятків мільйонів інших громадян, оскільки кожен зайвий день панування злочинного режиму можна виміряти конкретними цифрами померлих, скалічених, хворих, зубожілих, обкрадених та нещасних людей.

Ми можемо поспівчувати вам, але, не зможемо, навіть, якщо піддамось радості перемоги, залишити злочини непокараними. Бо інакше своїм всепрощенством ми дамо зелене світле всім наступним Президентам, яких в нашій історії ще буде багато, так само порушувати Закон, як це робиться зараз. Бо тоді наша доброта сьогодні завтра обернеться новими хвилями людського горя, якщо, не дай Боже, колись при владі знову опиниться нечесна людина.

Тому закликаємо вас проявити мужність і законослухняність, зрозуміти що, якщо ви відмовитесь виконувати злочинні накази, до виборів ніхто уже просто не встигне вас покарати, а після виборів ви зможете ходити з гордо піднятою головою вільного громадянина і чесно дивитися людям у очі.

Давайте проведемо ці вибори чесно, так, щоб після них нам не довелося більше з’ясовувати стосунки, а можна було б забути всі образи й непорозуміння та будувати нову, справді нашу з вами, а не їхню (олігархів та бандитів) Україну.

Шановні громадяни!

Якщо вас примушують ставити підпис на підтримку кандидата від влади, і ви не маєте мужності чи можливості цього уникнути, ви можете, звичайно, поставити його. Закон не передбачає за це покарання, хіба що морально ви почуватимете себе не найкраще. Однак ви маєте декілька цілком законних способів помститися владі за приниження вашої гідності та поводження з вами, як з бидлом.

По-перше, ви можете як самі фіксувати порушення виборчого законодавства, так і повідомляти про них нам, щоб ми зафіксували їх самі або разом з вами.

По-друге, ви можете поставити свій підпис на підтримку того кандидата у Президенти, якого ви дійсно підтримуєте – Закон не забороняє ставити підписи одній і тій самій людині на підтримку хоч усіх разом взятих кандидатів у Президенти.

По-третє, коли настане пора голосувати, ви зможете з усією насолодою не віддати свій голос тому кандидату, за якого вас примушували ставити підпис. І віддати цей голос тому, кого ті, хто вважав вас за бидло, найбільше бояться.

Блок Приірпіння “За чесну владу”

Відповіді

 • 2004.08.17 | Анатолій

  Таку відозву треба розповсюдити для всієї України!!(-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.08.17 | Михайло Свистович

   В нас довгі руки, але закороткі.В нас грубі гроші, але їх замало

   Робимо те, що можемо. Поки що спромоглися знайти можливості для друку 110 тисяч і вже розповсюдили їх по Київській області (майже у всіх районах). Але це мало навіть на область.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.08.18 | Василь Гулeй

    а як само поширюються?

    "кожна трeтя сім`я" - цe як, всім підряд, до поштових скриньок?

    мeні здається, що в цій заяві нeдостатньо показана різниця між ситуацією тих, хто збирає, і тих, хто підписується: злочином є лишe пeршe, алe злочинцями в заяві названо і тих, і інших, а пeрeслідування обіцяються всім (хоча далі по тeксту і кажeться, що жeртвам можна лишe поспівчувати, і ст. 60 конституції...).

    Нe знаю, як інші, а я б таку заяву сприйняв би як наїзд на сeбe особисто (можна вважати мeнe ідіотом, алe сам факт моєї рeакції доводить можливість такої рeакції і сeрeд інших людeй).

    тому, якщо ви збираєтeсь продовжувати розповсюджeння, я б тeкст змінив. якщо цe вас цікавить, можна відрeдагувати разом.

    і, звичайно, вищeсказанe - нe наїзд і нe образа, а імха :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.08.19 | Михайло Свистович

     Re: відповім пізніше (-)

 • 2004.08.17 | Тестер

  Re: Добре написано. Треба розповсюджувати! (-)

 • 2004.08.17 | Михайло Свистович

  І ще: вбити мало

  Це звернення побачило світ два тижні тому. А на Майдані лише сьогодні. Комп згорів, тому попросив перебрати ручками і надіслати на Майдан, оскільки в інтернеті бував періодично, мотався по Україні. Перебрали лише сьогодні. Гр-р-р-р. Как я зол, как я зол! Зараз з горя нап"юся "Росинки".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.08.17 | Тестер

   Re: То вкуси себе за лікоть. Що не міг до мене звернутись

   У тебе повинен бути мій прямий е-мейл. В смислі в почті майдану.
   А зараз я поки що не помічник, бо з22 іду у відпустку і буду тільки через місяць.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.08.17 | Михайло Свистович

    Не можу до ліктя дістати (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua