МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

“Сільські вісті” ще довго будуть виходити

08/17/2004 | Майдан-ІНФОРМ
“Сільські вісті” ще довго будуть виходити

Вчора, 16 серпня 2004 року, відбулося чергове слухання апеляційної скарги редакції газети “Сільські вісті” на рішення Шевченківського райсуду м. Києва.

В своєму виступі представник відповідача, народний депутат України Юрій Кармазін заявив клопотання про призначення комплексної судової експертизи статей В. Яременка в газеті “Сільські вісті”. Його підтримали й інші представники відповідача.

До такого кроку його змусили самі позивачі, які 4 серпня цього року до матеріалів цивільної справи долучили висновок спеціаліста – наукового співробітника Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Фраймович Л.В., чим підтвердили необхідність дослідити всі обставини справи і зміст вказаних статей із залученням експертів в галузі літературного мовлення, стилістики, ідейного спрямування, політичної конфліктології, поєднаної з національно-релігійними та ідеологічними особливостями відносин в Україні. А ще раніше, 28 січня 2004 року, на думку Юрія Кармазіна, суддя Шевченківського райсуду столиці Саприкіна І.В. постановила незаконне рішення по даній цивільній справі. Тим самим суд першої інстанції перевищив свої повноваження щодо прийняття вказаного позову без детального вивчення документів Міжнародного антифашистського комітету на предмет його повноважень звернення до суду з цим позовом.

У свою чергу, представники позивача – члени Об’єднаної єврейської громади України М. Швець та Ж. Бадашина, спочатку були проти призначення експертизи, посилаючись на те, що в апеляційних скаргах відповідачів не ставиться питання про те, що поширена інформація не спрямована на розпалювання національної та релігійної ворожнечі до єврейського народу. Та згодом погодились, за умови включення на розгляд експертів своїх питань з 22 пунктів.

Заслухавши представників сторін та обговоривши матеріали справи, суд прийняв ухвалу про задоволення клопотання та доручив проведення експертизи Київському науково-дослідному інституту судових експертиз із залученням ним, у разі необхідності, відповідних установ та спеціалістів. На експертизу поставлені наступні питання:

1. Чи є вказані статті В. Яременка за своїм загальним змістом такими, що містять висловлювання чи заклики, спрямовані на розпалювання міжнаціональної або релігійної ворожнечі до єврейського народу?

2. Чи є викладені в статтях факти, цитати, висловлювання такими, що їх можна розглядати тільки в національному аспекті і чи покладається провина за їх виникнення та існування в історичному розрізі на єврейський народ?

3. Чи можна вважати, що автор статей В. Яременка намагається перенести негативні риси або вчинки певних осіб на весь єврейський народ?

4. Чи дійсно мали місце події, описані у вищевказаних статтях В. Яременка, в історії, чи спирався він у статтях на історичні факти, чи висловлював він у вказаних статтях свої оціночні судження про історичні факти та громадську чи особисту думку?

5. Чи містяться у статтях В. Яременка заклики, спрямовані до якихось дій проти єврейського народу та його віри?

6. Чи спрямовані статті В. Яременка проти сіонізму як політичної організації та політичної ідеології чи проти єврейського народу та його віри?

7. Чи ставив у своїх статтях В. Яременко мету попередити громадськість про можливу національну ворожнечу через зусилля сіоністів, а не євреїв взагалі?

8. Чи простежується у вищевказаних статтях поділ громадян України за національною ознакою і протиставлення однієї етнічної групи інтересам іншої?

9. Яке враження на читача справляє підбір цитатного матеріалу у вказаних статтях?

10. Чи міститься у розглядуваних статтях виправдання актів насильства, вчинюваних щодо єврейського народу, чи закликів до такого?

11. Чи являються вказані публікації скороченим варіантом збірника В. Яременка „Євреї в Україні сьогодні: реальність без міфів” (видавництво МАУП, Київ, 2003 рік) і чи являється вказаний збірник та вказані статті науковим доробком?

Як зазначив народний депутат Юрій Кармазін, цю подію, без перебільшення, можна назвати перемогою. Адже поки буде проходити експертиза, найтиражніша опозиційна газета буде жити, що надзвичайно важливо у період виборів.

Відповіді

  • 2004.08.17 | Мартинюк

    Це "перемога" Медведчука і Януковича

    "Сільські Вісті" виходитимуть до кінця першого туру, оскільки зараз Мороз неначе віл тягне Януковича у другий тур, забираючи голоси у Ющенка.

    В другому турі - якщо Мороз підтримає Ющенка - закриють із великим та густим смородом.Якщо буде грати "правильно" - тіпа політрехворма або пряма чи непряма підтримка Януковича - про "стражденних євреїв" знову забудуть на черговий, потрібний для шантажування Мороза, термін.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".