МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Расову і етнічну ненависть - геть!

08/19/2004 | Костя Порох
"Вікна" Нагієва дозволено транслювати по телебаченню пізно ввечері та вночі
Інф."Телекритика"

Експертна комісія з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Міністерстві культури і мистецтва України надала висновок на запит Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо правомірності показу в ефірі “Нового каналу” телепрограми “Вікна” з Д.Нагієвим”.

Як повідомляє заступник голови Національної ради Віталій ШЕВЧЕНКО, випуск цієї програми за 1 червня, який викликав обурення громадськості і став предметом розгляду на засіданні Національної ради (тоді й було замовлено експертизу), згідно з висновком Експертної комісії, “має бути заборонений для транслювання на території України як такий, що принижує і ображає націю за національною ознакою і тим самим розпалює міжетнічну расову ворожнечу”.

Щодо інших випусків “Вікон”, то, наголошує В.ШЕВЧЕНКО, цьому циклу телеперадач присвоєно індекс глядацької аудиторії “18”. Це означає, що телекомпанії України матимуть право транслювати їх ефірним способом після 23-ї години.

Інф."Телекритика"

Відповіді

 • 2004.08.19 | otar

  знов кинули нам кісточку :(

  >випуск цієї програми за 1 червня...має бути заборонений

  А чи ж не переживе програма "Вікна" заборону транслювання випуску від 1 червня, який уже транслювали один раз? Сміхота. Я навіть не здивуюсь, якщо вони покажуть його ще один раз. А потім витримають маленький суд і навіть заплатять маленький штраф (зробивши собі чудове паблісіті в Росії і російськомовних регіонах, де всі будуть сміятися з Нацради і недолугих міньєтчиків-хахлов)...

  >способом після 23-ї години.

  Рішення Нацради, на превеликий жаль, є до дупи мовникам. Єдиною справді страшною санкцією у випадку їх невиконання є відмова в поновленні ліцензії. Коли в "Нового каналу" поновлюватиметься ліцензія? Чи дозволять її в нього забрати, якщо власник - Пінчук? Ха ха ха.

  Нацрада є для того, щоб давати ліцензії потрібним владі теле- і радіокомпаніям, а не забирати їх. Так що це рішення дуже мало важить. Треба було подавати до суду, і то - на власників Нагієва і "Окон", а не на "Новий канал". Роздули б міжнародний скандал, було би, власне, більше користі українцям - народові, якому не можна отак просто дати посмоктати.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.08.19 | Тестер

   Невже Ткаченко став такою сволотою? Чи він там уже не працює?(-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.08.19 | Віктор Уколов

    О.В. Ткаченко - голова правління "Нового каналу" (-)

  • 2004.08.19 | Костя Порох

   Re: знов кинули нам кісточку :(

   otar пише:
   > >випуск цієї програми за 1 червня...має бути заборонений
   >
   > А чи ж не переживе програма "Вікна" заборону транслювання випуску від 1 червня, який уже транслювали один раз? Сміхота. Я навіть не здивуюсь, якщо вони покажуть його ще один раз. А потім витримають маленький суд і навіть заплатять маленький штраф (зробивши собі чудове паблісіті в Росії і російськомовних регіонах, де всі будуть сміятися з Нацради і недолугих міньєтчиків-хахлов)...

   А що, краще стимулювати скинхедів і расових ненависників?

   > >способом після 23-ї години.
   >
   > Рішення Нацради, на превеликий жаль, є до дупи мовникам. Єдиною справді страшною санкцією у випадку їх невиконання є відмова в поновленні ліцензії. Коли в "Нового каналу" поновлюватиметься ліцензія? Чи дозволять її в нього забрати, якщо власник - Пінчук? Ха ха ха.

   Чому ні. Має бути кілька таких випадків, щоб це сталося.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.08.19 | otar

    пояснюю

    Як би це треба було зробити:

    Ціла низка громадських організацій, серед яких обов'язково мусять бути організації українців у Росії, подають судові позови за образу національної гідності на власників програми "Окна" і на канали, які транслювали цей випуск програми. Вимагають:
    - офіційного вибачення;
    - спростування;
    - зняття програми з ефірів та її закриття;
    - значної компенсації моральної шкоди.

    Відбувається гучна справа, яку моніторять усі ЗМІ (як це було з недавньою справою Кіркорова). Наголошується на тому, що претензії українців цілком логічні. Оскільки відстоюється укр. нац. гідність, не можна сказати, що це зашкодить передвиборній кампанії - навіть навпаки, приверне увагу до національних питань, а це самі розумієте кому корисно. В результаті суд, можливо, не задовільнить усі вимоги позивачів, але принаймні буде видно, що українці готові відстоювати свою гідність у судовому порядку, а не тільки вигукувати "це безпрецедентно! так не можна!"

    Про Нацраду з телебачення і радіомовлення:

    Згідно з Законом про, http://www.nradatvr.kiev.ua/law21.htm , Склад Нацiональної ради затверджується Верховною Радою України строком на чотири роки в кiлькостi 8 осiб: за поданням чотирьох кандидатур Головою Верховної Ради України та чотирьох кандидатур - Президентом України. Голова Нацради Холод абсолютно лояльний до влади. Відповідно, навіть у тому випадку, коли якесь шкідливе для Клану рішення буде ухвалене (якимось дивом), він може елементарно не завізувати його - і капєц. Повірте, всі провідні канали припускаються стількох порушень, що в них давно мусили би позабирати ліцензії; натомість ліцензію забирають в УТ-2, а 1+1, який порушує все, що тільки можна, отримує додаткові кілька годин на добу.

    Нацрада може тільки радити, і радить вона "мати совість і не порушувати аж занадто активно". В результаті канали кидають їй певні подачки - наприклад, фігурки в нижньому правому кутку або українські субтитри "Мєнтов".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua