МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Львові підпалили редакцію газети „Поступ”

08/19/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Сьогодні вночі сталася пожежа в редакції опозиційної львівської газети „Поступ”. Невідомі зловмисники піднялися по пожежній драбині до вікон четвертого поверху будинку на вулиці Сахарова, де знаходиться редакція, і через вікно кинули в одну з кімнат пляшку з горючою сумішшю.

За словами Тетяни Нагорної, повністю вигоріла кімната верстальників і пошкоджено інші приміщення редакції. Зараз йде слідство і встановлюються розміри завданих збитків.

Як наголосила Нагорна, не зважаючи ні на що, редакція газети знайде можливості продовжувати роботу і вихід газети не припинятиметься.

Нагадаємо, що 11 серпня приблизно о 20.30 сталась пожежа в адміністративному будинку, де знаходиться редакція газети „Поступ”. За попередньою версією слідства, невідомі підпалили перекриття між четвертим поверхом і горищем. Пожежа спричинила проблеми з виходом електронної версії цього часопису. Загоряння ліквідували через півгодини.

Відповіді

 • 2004.08.19 | otar

  Обережно!


  > Нагадаємо, що 11 серпня приблизно о 20.30 сталась пожежа в

  Нагадаємо, що сам "Поступ" тоді заперечував версію з підпалом і категорично вимагав трактувати цю подію як наслідок аварії (поруч із місцем пожежі проводились ремонтні роботи).

  Ще одне. На другий день після того повідомлення я говорив з кобітою, що працює в "Поступі". На моє привітання "привіт погорільцям!" вона відповіла абсолютним нерозумінням. Виявилось, що вона нічого не чула про підпал, і їх нікуди не переселяли (а в ЗМІ повідомлялося, що редакція частково переїхала в приміщення ТРК Люкс, що належить до того самого холдингу). Чи можна припустити, що працівник, що перебував на тому самому поверсі, де була пожежа, у той самий день, нічого не чув про пожежу?

  Я не хочу сказати, що "Поступ" не підпалювали, але мені цікаво, де ж тут правда.
 • 2004.08.19 | otar

  Ще інформація

  Збитки “Поступу” становлять 300 тисяч гривень
  Сьогодні між 4:00 та 8:00 ранку сталася пожежа у львівській опозиційній газеті “Поступ”. За словами генерального директора видання Андрія Білоуса багато обставин вказує на те, що пожежу спричинив навмисний підпал. Андрій Білоус розповів ІМІ, що поблизу вікна кімнати верстальників проходить пожежна драбина, по якій ймовірно, міг забратися злочинець. За словами гендиректора на стіні приміщення є характерний слід від рідини, яка “тікла і горіла”, що вказує на використання злочинцем пляшки із запалювальною сумішшю.
  Андрій БІлоус повідомив, що за їх підрахунками збитки від пожежі становлять 300 тисяч гривень, оскільки згоріло серце редакції - найдорожча техніка, монітори, на яких робилася верстка газети, а також принтер для виведення плівок, з яких потім друкувалося видання.
  Наразі у редакції працює міліція - складає протокол, а також представники прокуратури.
  Нагадаємо, що тиждень тому у будівлі, де редакція “Поступу” орендує кімнати, горіло приміщення під дахом, на якому не було проведено електрики та не велися ремонтні роботи. Через це обставини першої пожежі Андрій Білоус також назвав дивними.
  Редакція чекає на висновки правоохоронців вже сьогодні.
  ІМІ
 • 2004.08.19 | Тульский пряник

  Это всё дело рук хулиганов

  Здесь нет никакой политики. Наверное, именно тех хулиганов, которые неоднократно совершали поджоги и погромы русского культурного центра во Львове, но милиция работает над этим и всё непременно выяснит. Может так же, как и со всеми фактами погромов русского культурного центра. Ведь главное верить в верховенство закона и в отсутствие политических мотивов. По крайней мере, в этом всегда убеждали львовские власти работников центра, а "Поступа", нет? :sarcastic:
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.08.19 | otar

   Кровь русскоязычных младенцев падьот на наші голови :)

   Перепрошую за безкопірайтне використання геніального образу "русскоязычных младенцев" - забув уже, чий це винахід. Респект, до речі, запізнілий авторові.

   Неодноразово як на "Майдані", так і в інших містах оці галімі, вибачте на молодіжному слові, провокації були спростовані. Напади на РКЦ, які відбуваються періодично, всі характеризуються наступними дуже дивними обставинами:

   1. Купа співробітників не можуть затримати бодай жодного з "купки хуліганів" - хоча відганяють їх і женуться за ними. (Що ж там за Рембо такі?)
   2. Матеріальна шкода завжди не перевищує кількох десятків гривень. Останнього разу, здається, розбили скляний стенд. (кількадесят гривень - непогана ціна за шум на цілу СНД про черговий-напад-на-росіян-у-Львові).
   3. Винних не знаходять, хоча львівські правоохоронці - аж ніяк не "бандерівці", а вірні слуги СДУП(о) та інших сил, дуже зацікавлених у судилищі над націоналістами-ющенківцями. (Чи вигідно їм насправді їх затримувати? А билі лі мальчікі?)

   Знаєте, я живу у Львові 3 роки. Я чув тільки про один випадок, коли сварка між двома чоловіками відбулася через те, що один з них говорив російською. До речі, того нещасного, що обізвав іншого "москалем", било багато людей - серед них були україномовні.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua