МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Про трьохмовність

08/22/2004 | Свідомий_невідомий
АНДРІЙ ЧОРНОВІЛ ПЕРШИМ З УСІХ КАНДИДАТІВ ЗУСТРІВСЯ З МЕРОМ ОДЕСИ РУСЛАНОМ БОДЕЛАНОМ

20 серпня о 15:00 кандидат на президентський пост Андрій Чорновіл під час перебування на Одещині зустрівся з міським головою Одеси Русланом Боделаном.
У розмові мер Одеси відзначив, що Андрій Чорновіл першим з усіх кандидатів виявив ініціативу обговорити з ним актуальні проблеми міста та області. Боделан вважає своїм обов’язком зустрічатися з кандидатами, які перебувають з поїздками на Одещину.
Під час зустрічі вони обговорили стан міжнаціональних відносин в Одеській області. Руслан Боделан зазначив, що сьогодні в регіоні проживають представники 133 національностей, проте на Одещині немає міжетнічних конфліктів і мовних проблем. Він сказав, що сьогодні немає проблем між україномовним і російськомовним населенням, і повністю підтримав Андрія Чорновола у тому, що громадяни України мають володіти не двома, а як мінімум трьома мовами, і зазначив, що на сесії міської Ради вже розглядалося питання про те, щоб після закінчення свого навчання одеські школярі могли розмовляти трьома мовами.
У підтвердження цього пан Боделан розповів про випадок, коли він особисто чув на одеській вулиці жваву невимушену розмову трьох хлопчиків, один із яких говорив гагаузькою, другий – молдовською, а третій – болгарською. Мер зазначив, що одесити негативно ставляться до будь-яких спроб розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Андрій Чорновіл з цього приводу сказав, що позиція мешканців Одеси в цій сфері має бути прикладом для всієї України. Пан Боделан повідомив, що на сьогоднішній день у 70% одеських шкіл навчання відбувається українською мовою.
Також Андрій Чорновіл та Руслан Боделан обговорили шляхи вирішення проблем благоустрою міст на прикладі Одеси, зокрема, проблеми водопостачання, адже, за словами Андрія Чорновола, ця проблема близька йому, як мешканцеві Львова.
Як раніше повідомляла прес-служба Андрія Чорновола, кандидат на пост Президента України припинив регіонального турне, затримавшись в Одеській області в зв’язку з побиттям співробітниками ДПС своєї довіреної особи в загальнодержавному виборчому окрузі Валерія Лунги, який зараз перебуває в Білгород-Дністровській міській лікарні.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua