МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відбувся Всеукраїнський форум громадянської кампанії “ПОРА!”

08/24/2004 | Майдан-ІНФОРМ
22 серпня в столичному Будинку вчителя пройшов Всеукраїнський форум громадянської кампанії "ПОРА!".

Ми разом! Багато! І нас не подолати!

В цей день до столиці з’їхались близько 300 активістів кампанії зі всіх регіонів України. Вони зібрались, щоб підбити підсумки того, що вже зроблено, і оголосити наміри "ПОРИ!" на майбутнє.


“Розігрівка”

Активісти тому і є активістами, що не люблять сидіти без діла. Ще перед початком офіційної частини Форуму вони влаштували акцію для міліціонерів. Саме цього дня відбувалось свято “Міліція України – незалежній Україні”. Користуючись нагодою (на святкування з’їхались правоохоронці зі всієї країни) гарні дівчата роздали їм листівки у Парку відпочинку Дарницького району м. Києва “Позняки” та на Співочому Полі (тут міліціонерам також роздавалася книжка про корупцію в Україні). Листівка починалася словами “Міліція з народом”, а на сцені святкувань висів широчезний банер “Міліція і народ”.

В парку “Позняки” більшість міліціонерів чоловічої статі прихильно ставились як до дівчат, так і до листівок, а от дівчата-правоохоронці листівки чомусь брати відмовлялись. Один полковник, мабуть, злякавшись можливого “нагоняю” від начальства, спробував спочатку мирно попередити дівчат (“Дівчата, не хуліганьте”), однак, “нарвавшись” на потужну агітацію, вирішив відволікти їх від роздачі анекдотами. В підсумку вийшло, що він, супроводжуючи дівчат, доповнював своїми веселими історіями роздачу листівок, а його підлеглі, можливо, й взагалі подумали, що ці листівки – одна з частин програми свята.

На Співочому активісток “ПОРИ!” “охороняли”. Ще при вході до Співочого Поля їх помітив міліціонер, і вже за кілька хвилин до групи ззаду “прикріпився” супровід. Присутні на святі міліціонери в основному брали листівки. Однак не читали відразу, а ховали в кишеню – чи то часу бракувало, чи може боялись, що побачить начальство. Мабуть таки зайняті були, бо ті міліціонери, які спершу не хотіли брати листівки, чуючи питання “Вам забороняють?”, одразу ж гонорово брали звернення “ПОРИ!”.

Коли дівчата вже йшли на Форум, роздаючи по дорозі листівки, в метро трапилась курйозна пригода. Дівчина дала правоохоронцю листівку, а він натомість відвів її до міліцейського пункту. Міліціонер повчальним тоном попередив активістку, що така діяльність може для неї погано закінчитись. Дівчина запитала у міліціонера, що протизаконного в її діях – той знайшов в листівці слово “кучмізм” і сказав, що це – антидержавна пропаганда. Дівчина відповіла, що це слово в принципі необов’язково мало би стосуватись саме Леоніда Кучми, однак міліціонер сам же сприймає це явище негативно і чудово розуміє про, що тут йдеться. Дядько розсміявся сам із себе і відпустив активістку “ПОРИ!”, сказавши аби нікому тих листівок не показувала.

Роздача листівок на Співочому Полі продовжилась і після форуму, причому один з міліціонерів навіть зіграв одній з активісток на скрипці. Оцінив чи то вроду, чи то зміст листівки.

Форум

Вже перед першою годиною в Будинку вчителя майорі сотні чорних футболок із написом “ПОРА!”. Тут панував дух діловитості та дружби. Навперемін можна було побачити офіційні рукостискання та палкі й гучні обійми. Відчутно було, що це зібралась згуртована і міцна сила.

Майоріли також і сині міліцейські сорочки. Правоохоронці відверто нервували. Було видно, що їм нарозповідали про “ПОРУ!” всіляких нісенітниць на кшталт того, що написала газета “2000” (її самі активісти “ПОРИ!” роздавали на Форумі, щоб усі бачили, що пишуть про нас кучмісти), однак з пантелику їх збивала листівка зі зверненням до правоохоронців, яка таки взяла стражів порядку за душу.

Промови, виголошені на форумі, зрозуміло, не містили занудних звітувань про все-все, що було зроблено. Було коротко сказано, що громадянською кампанією “ПОРА!”, яка стартувала в ніч з 28 на 29 березня (разом з переходом на новий час), було проведено понад 100 акцій по всій Україні, чому і навіщо стільки було зроблено вже і що потрібно зробити ще, зокрема не допустити кандидата від кучмістів до влади на президентських виборах. Більшість доповідачів іґнорували мікрофон і виходили поближче до слухачів, щоб промова була живішою та доступнішою. Кожна виголошена річ була своєрідною іскрою, яка все більше запалювала сотні сердець присутніх в залі.

Виголошувані доповіді часто взаємодоповнювали одна одну. Представник сербського руху “ОТПОР!” Салє щиро та дуже оригінально висловив свої підтримку “ПОРІ!”. Виконуючи прохання сербського гостя всі встали, взялись за руки і подивились один на одного. Салє сказав присутнім, що відтепер “ПОРА!” – то велика родина, в якій всі мають взаємно підтримувати один одного. Також Салє перефразував вислів чорногорського політика “Я не боюсь за Сербію, в неї є “ОТПОР!” і сказав: “Я не боюсь за Україну, в неї є “ПОРА!”.

Фотографії з форуму можна побачити тут http://kuchmizm.info/weblog/archives/000334.html#more


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua