МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тиск на органи місцевого самоврядування

08/25/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Міські голови міст Вишгорода і Броварів Олександр Климач і Віктор Антоненко та керуючий справами Васильківського міськвиконкому Анатолій Боровик закликають центральну владу України припинити тиск на органи місцевого самоврядування.За їх словами, тиск на органи місцевого самоврядування (не лише в тих містах, якими вони керують, але й по всій Україні) існував давно, але особливо посилився з наближенням президентських виборів.

Цей тиск проявляється як у вигляді “безпідставного відкриття кримінальних справ проти керівників міськвиконкомів”, численних перевірок фінансово-господарської діяльності міськвиконкомів, так і у “фінансовому вигляді”.

Міський голова Броварів: “Йде фінансове знищення органів місцевого самоврядування з боку центральної влади”. Для прикладу він навів суми коштів, які були передбачені Кабінетом Міністрів України для Броварів. Якщо у 2003 році, зазначив він, річний бюджет міста становив 31 мільйон гривень, то на 2004 рік цю цифру було зменшено до 26 мільйонів гривень.

За таких фінансових умов, наголосив В.Антоненко, немає ніяких можливостей не лише для забезпечення нормального функціонування та розвитку міста, але й не можливо буде підняти середню заробітну плату до 237 гривень, як то хоче зробити Кабмін. При цьому, додав він, якщо влада Броварів піде на такий крок, то може статися так, що наприкінці року “взагалі буде неможливо виплачувати зарплату робітникам бюджетної сфери”.

На переконання В.Антоненка, такий тиск з боку влади “невипадковий”. За його словами, з боку центральної влади “ніякого сприяння органам місцевого самоврядування немає, навпаки – заважають працювати”.

Зі свого боку О.Климач наголосив, що у Вишгороді 4, 11, 18 серпня представники партії “Братство” провели ряд незаконних – “без попередження за 10 днів, як того вимагає закон”, акцій щодо пікетування приміщення міськради, протестуючи проти продажу землі під забудову центру міста новими будинками. Представники “Братства”, додав мер, вели себе зухвало, розбили шибку у вікні приймальні мера. При цьому, наголосив О.Климач, викликана міліція “жодних відповідних дій щодо них не здійснювала”.

Акції протесту “Братства” проти забудови центра Вишгорода носить виключно “формальний привід”. “На мою думку, - підкреслив він, - це - нова передвиборча технологія, яку ще не застосовували в Україні”.

Климач впевнений, що акції протесту “Братства” “це – суто політична, рекламна акція” кандидата в Президенти Д.Корчинського, яка включає в себе “оцінити реакцію людей на їхні (“Братства”) акції; це – сценарій, якій відпрацьовується щодо майбутнього тиску на виборчі дільниці”.

“Дії Братства “чітко сплановані і скоординовані”. Відповідаючи на запитання , ким саме сплановані такі дії, Климач сказав, що “такі проекти роблять на рівні Адміністрації Президента”.

Водночас, міський глова в інтерв'ю сказав, що тиск на органи місцевого самоврядування чиниться “абсолютно однозначно: на користь кандидата від влади”.

Для припинення цього тиску учасники прес-конференції заявили про те, що до початку відкриття чергової парламентської сесії вони підготовлять спільне звернення “у тому числі від Асоціації міст України” до відповідного профільного комітету Верховної Ради з проханням, щоб той розробив і вніс на розгляд парламенту законопроект, який би гарантував органам місцевого самоврядування забезпечення прав виборців. Бо, за словами учасників прес-конференції, органи місцевого самоврядування не мають права втручатися у виборчий процес, тому що головна їхня функція – забезпечувати життєдіяльність населених пунктів, “а виборці повинні самі обирати”.

Разом з тим керівники Вишгорода, Василькова та Броварів підкреслили, що “ми будемо робити все, щоб відбулося прозоре, чесне голосування на виборах Президента України”. У разі ж перешкод цьому процесові, вони залишають за собою право звертатися за допомогою до міжнародних спостерігачів.

УНІАН


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua