МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як кампанія “ПОРА!” побувала на Сорочинському ярмарку

08/25/2004 | ПОРА!-Полтава
Як кампанія “ПОРА!” побувала на Сорочинському ярмарку

З 18 по 22 серпня у Великих Сорочинцах, що у Миргородському районі на Полтавщині вирував Національний Сорочинський ярмарок. Цьогорічний ярмарок яскраво відрізнявся кількістю учасників та культурно-мистецьких заходів. 22 серпня, в день закриття, на ярмарку побували і активісти кампанії “ПОРА!”.

Наша міліція нас береже

Вранці, о 10.00 годині ранку, три мікроавтобуси з активістами кампанії під’їхали до ярмарки. Вони вийшли на облаштованій автостоянці і попрямували до ярмаркового майдану.

Працівники ДАІ, побачивши колону молодих людей у чорних футболках “ПОРА!”, які переходили дорогу, на мить зупинили рух транспорту.

- Хто ви, за кого агітуєте, - запитав один з працівників автоінспекції у двох хлопців.

- Ми ні за кого не агітуємо, ми за чесні вибори, - відповіли хлопці.

Доречно було б додати, що протягом всього перебування активістів “ПОРИ!” на ярмарку працівники полтавської міліції не створили жодного інциденту. Тому ми стверджуємо: “Наша полтавська міліція – найкраща!”.

Ярмаркова громада почорніла

36 активістів кампанії “ПОРА!” влилося у натовп відвідувачів ярмарку. “Чорна хмара” організовано наблизилася до історичної садиби Хіврі. Там в цей час були виступи самодіяльних колективів області.

З того місця активісти кампанії розійшлися в усі сторони ярмаркової площі, роздаючи буклети про кампанію. 4000 екземплярів розійшлося менше ніж за годину. “За кого ви агітуєте?”, - питали ті, кому попадали наші буклети. І були більш здивованішими, коли їх переконували у тому, що “ПОРА!” не агітує за жодного кандидата.

Агітаційні листівки за Януковича, Кінаха і Збітнєва пачками лежали у їдальнях і просто на землі. Тому активістам “ПОРИ!” було важко повірити, але то була правда.

Прийшла ПОРА і поїсти

Відразу після роздавання листівок, активісти кампанії “ПОРА!” зібралися в районі головної сцени. Вони обговорили графік роботи до кінця дня, обмінялися враженнями і розійшлися обідати на власний розсуд – смакувати полтавськими галушками і пампушками, шашликами та різноманітними напоями.

Настала ПОРА перемог!

Поївши та відпочивши, всі активісти кампанії знову зібралися біля головної сцени Сорочинської ярмарки. Там тривали виступи самодіяльних колективів.

Декілька активістів “ПОРИ!” підійшли до керівників сцени і попросили їх надати можливість виступити артистам, які приїхали разом з “ПОРОЮ!”.

Спочатку організатори концертної програми перелякалися, побачивши, що всі вільні місця перед сценою заповнювалися молодими людьми у чорних футболках з білим написом: “ПОРА!”.

- Добре, дві пісні, але за умови, що ви не будете агітувати за будь-якого кандидата, - сказала жіночка, яка керувала сценою.

На сцену вийшли лауреат музичного конкурсу “Червона рута” Євген Янкевич і тріо бандуристок “ПОРА!”, які виконали по одній пісні.

Якість виконання пісень цими виконавцями, які приїхали з Полтави, так вразила всіх присутніх, що вони хотіли й далі слухати їхні пісні. Тим більше, що ті виконували їх без фонограми, як більшість офіційних виконавців робила це перед ними.

Тоді двоє активістів “ПОРИ!” пішли домовлятися щодо подальших виступів полтавських виконавців.

Керівники головної сцени були здивовані наполегливістю цих людей і тим що вся програма полтавців складена з українських пісень, які подобаються українцям різного віку. “Ми не виконуватимемо пісень Поплавського і Сердючки. Наш рівень значно вищий”, - запевнили полтавські патріоти.

І тут сталося диво. Господь Бог почув прохання активістів “ПОРИ!”. З Полтави мав приїхати якийсь гурт, який би мав виступити після технічної перерви, але не приїхав.

- Ви можете виступати з 16.00 години, - сказали господарі сцени. – Але без агітацій.

- Ми залишаємося, щоб довести всім учасникам Сорочинського ярмарку, що НАСТАЛА ПОРА ПЕРЕМОГ!, - запевнили активісти “ПОРИ!”. – Саме під такою назвою ми дамо цілу концертну програму.

І ось довгоочікувана 16.00 година прийшла. Ведуча оголосила про початок концерту “НАСТАЛА ПОРА”, забувши додати слово: “ПЕРЕМОГ!”. Але це нічого не зіпсувало.

Гітарист Євген Янкевич і тріо бандуристок “ПОРА!” почергово виконували пісні. Глядачі прокинулися від власних оплесків і овацій. Жодні виконавці не чули такої вдячності.

- Пора, пора!, - дружньо вигукували всі глядачі.

Свідки цього дійства, які були в той день на ярмарку, говорили, що то була одна з найкращих концертних програм.

З цього видно, що активісти громадянської кампанії “ПОРА!” довели немалій кількості полтавців, що таки дійсно НАСТАЛА ПОРА ПЕРЕМОГ!

Тарас ТОКАР,
Інтернет-видання “Власний дім – щотижня”.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua