МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Акція протесту біля АП

08/26/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Представники територіальної громади Дем”янецької сільскої ради Переяслав-Хмельницького району Київської області, біля приміщення Адміністрації Президента проводять акцію протесту з приводу незаконних дій депутатів сільської ради, а також керівника СПП “Агрофірма “Альта” Григоренка Василя
Миколайовича, які намагаються зняти з посади Дем”янецького сільского голову Валентину Вікторівну Губар .

Виконуючи свої безпосередні обов”язки, сільский голова Валентна Вікторівна Губар намагалася повернути близько 80 членам териториальної громади їх право на земельну частку паїв, що не була надана їм в результаті розпаювання, яке проводила комісія під керівництвом зазначеного вище В.М. Григоренка. Також, Валентина Губар оприлюднила факти розпродажу Григоренком майна, що належало власникам майнових паїв колишнього КСП, а нині СПП “Агрофірма “Альта”, на значні суми. При цьому розпродаж було проведено без їх відома та згоди.

В свою чергу, В.М. Григоренко, для того, щоб не віддавати належну, згідно закону, землю тим, хто не отримав своїх паїв, використовує будь-які методи для того, щоб змістити Валентину Губар з посади та перешкодити передачі землі.

За допомогою свого сина та кума , що працюють в СБУ, 26.05 був складений надуманий протокол про нібито скоєне Валентиною Губар “корупційне порушення”, на основі якого місцевий суд, перевищивши свої повноваження, прийняв рішення про звільнення її з посади. Проте, Головою Апеляційного суду Київської області це незаконне рішення було, на велике розчарування Григоренка, скасоване.

Однак підконтрольна Григоренкові більшість у сільській раді (майже всі депутати працюють у нього на підприємстві) провели з порушенням Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, таємну позачергову сесію, на якій прийняли, з порушенням процедури, постанову про недовіру сільскому голові, достроково звільнили її з посади та призначили дострокові вибори.

Рішення цієї сесії зараз оскаржується в судовому порядку, при цьому депутати зривають судові засідання, не з”являючись до суду під вигаданими приводами. Згідно законодавству, виконувати оскаржуване рішення, тобто проводити позачергові вибори сільського голови – З А Б О Р О Н Е Н О. Однак, нахабно та цинічно порушуючи законодавство, сподіваючись на вплив Григоренка на місцеві органи влади, прокуратуру (що з липня не реагує на скарги по цій справі) депутати призначили вибори на 29 серпня.

Тим часом відбулися загальні збори територіальної громади, на яких громадяни висловили повну підтримку сільскому голові, та недовіру - підконтрольним Григоренкові депутатам. Ініціативна група зібрала на підтримку Губар В.В. близько 600 підписів, що складає близько половини кількості членів територіальної громади.

Для того. щоб захистити свого голову, представники територіальної громади змушені розпочати голодування біля установ центральних органів влади, тому що вважають, що всі інші методи спротиву беззаконню вичерпано. Вони вважають, що Григоренко В.М. має занадто великий вплив на районну прокуратуру, місцеві суди та районну державну адміністрацію.


###


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua