МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Бангладеш опозиційний мітинг закидали гранатами (/)

08/26/2004 | Franko
Це -- Україна не більше, ніж за 5 років, якщо не додавимо ці вибори...

http://www.gazeta.lviv.ua/2004/08/26/NewspaperArticle.2004-08-25.0017

Масові акції непокори, в яких узяли участь понад десять тисяч мешканців столиці Бангладеш, – такий результат терактів, які відбулися минулої суботи в столиці країни – місті Дакка – під час мітингу опозиційної партії “Ліга Авамі” (“Народна ліга”). У колони мітингуючих невідомі особи кинули сім чи вісім гранат, від вибухів загинуло 19 учасників заходу, а загалом у хаосі постраждало близько трьох сотень бангладешців.

Вибухові пристрої спрацювали під час виступу голови Народної ліги Хасіни Вазед, яка, на щастя, залишилася неушкодженою. Вона вважає, що напад організував альянс чотирьох партій, які перебувають при владі, зокрема Націоналістична партія Бангладеш і “Джамаат-і-Ісламі”, а причини теракту – суто політичні. “Річ в ідеології, – наголошує лідер партії. – Ми проти насилля, проти тероризму, проти фанатиків. Віримо у світську демократичну політику”. Наразі жодна терористична організація не взяла на себе відповідальності за теракти.

Офіційний Бангладеш різко розкритикував організації та партії, які вдаються до тероризму як способу розв’язання ідеологічних суперечностей. Зокрема, президент держави Яуддін Ахмед наголосив, що “лише вороги країни можуть здійснити такий злісний напад”. Доки офіційні кола країни висловлювали співчуття чи осуд, події у державі розвивалися зі швидкістю снігової лавини. Ще в суботу після вибухів почалися масові заворушення, погроми та сутички мешканців із поліцейськими, які мали відповідати за безпеку мітингу. У понеділок молебень у місті Дакка, присвячений жертвам терактів, обернувся масовою акцією протесту. Організатори не змогли захистити десятитисячного натовпу від погромів. Затримали понад двохсот особливо активних учасників заворушень. Життя міста заблоковане, закрито школи й урядові установи.

Тим часом партія, яка декларує себе як антитерористична, закликає провести акції протесту на загальнонаціональному рівні. Чим вони закінчаться – наразі не відомо, однак очікують нового спалаху насилля у країні.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua