МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Створено консорціум для проведення exit-poll на виборах президента

08/27/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Київський міжнародний інститут соціології, Центр економічних та політичних досліджень імені Разумкова, центр "Соціальний моніторинг", центр "Социс" та фонд "Демократичні ініціативи" створили консорціум для проведення опитувань виборців, що проголосували, (exit-poll) на виборах президента.

У ході exit-poll відразу після голосування будуть опитані близько 50 тис. чоловік, що забезпечить максимальну репрезентативність цього дослідження. За інформацією представників соціологічних компаній, це буде найбільше опитування в історії України.

Проект включає три взаємозалежних компоненти: exit-poll під час першого та можливого другого туру президентських виборів, проведення серій передвиборних опитувань, а також широке інформування суспільства про громадську думку про президентські вибори в Україні.

Безпосередньо в день виборів планується провести одночасно 4 самостійних exit- poll. Після цього результати опитування будуть об'єднані й опубліковані відразу після закриття виборчих дільниць. Ініціатором проекту виступає фонд "Демократичні ініціативи". Фонд виконує функцію координатора проекту і забезпечує зв'язку з громадськістю і його інформаційну складову.

Зараз проект фінансують посольства Швейцарії, Норвегії, Голландії, Міжнародний фонд "Відродження", Фонд Мотта, Національний фонд підтримки демократії (США). Як повідомляло агентство, вибори Президента пройдуть 31 жовтня.


В той самий час, керівник виборчого штабу прем'єр-міністра Сергій Тігіпко вважає опитування виборців при виході з виборчої дільниці (exit-poll) маніпуляцією громадською думкою.

( Немає сумніву, що Тигіпко боїться результатів екзіт-полу, які можуть викрити масштаб фальсифікацій, що їх спробує застосувати влада на підтримку свого кандидата. М-І)

"На них особливо покладаються, якщо хочуть поставити під сумнів результати виборів", - підкреслив Тігіпко

( підказка - без використання адмінресурсу ніякої розбіжності не буде, і ніхто не ставитиме під сумнів результати М-І)


Українські Новини

Відповіді

  • 2004.08.27 | Mykyta

    Оце справді хороша новина (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua