МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ще раз пропоную обговорити причини незростання рейтингу Ющенка

08/27/2004 | Віктор Уколов
Чому попри зусилля, яких докладає і штаб НУ, і сам кандидат, його рейтинг у першому турі так і не подолав "магічних" 30%?
Що потрібно зробити Ющенку щоб вийти за межі 30%?

Відповіді

 • 2004.08.27 | Elena

  Re: Ще раз пропоную обговорити причини незростання рейтингу Ющенка

  Прекратить социалистам на встречах с избирателями рассказывать про "нашистов-фашистов" (как это было вчера, например, в Сумах в выступлении В.Семенюк).
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.08.27 | Віктор Уколов

   Re: Ще раз пропоную обговорити причини незростання рейтингу Ющенка

   Навряд чи це допоможе. По-перше не вірю щоб стримана Валентина Петрівна опустилася до прямих образ, по-друге прихильників Ющенка, навіть потенційних, таким від Ющенка не відлякаєш. Спробуйте подумати ще раз - у Вас вийде краще.


   Elena пише:
   > Прекратить социалистам на встречах с избирателями рассказывать про "нашистов-фашистов" (как это было вчера, например, в Сумах в выступлении В.Семенюк).
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.08.27 | Андрій Шоломицький

    Треба записатися в клуб любителів політреформи, я вгадав ?

    Віктор Уколов пише:
    > Навряд чи це допоможе. По-перше не вірю щоб стримана Валентина Петрівна опустилася до прямих образ, по-друге прихильників Ющенка, навіть потенційних, таким від Ющенка не відлякаєш. Спробуйте подумати ще раз - у Вас вийде краще.
    >
    >
    > Elena пише:
    > > Прекратить социалистам на встречах с избирателями рассказывать про "нашистов-фашистов" (как это было вчера, например, в Сумах в выступлении В.Семенюк).

    і Базилюк на 5-тому каналі сказав, що головна його мета - це боротьба з "нашизмом" (з чим він борося десять років поспіль невідомо).

    Плотнее, товарищи, сдвигайте ряды.
 • 2004.08.27 | Рейтинг Мороза

  Краще мене обговорити - що це я такий ніякий? (-)

 • 2004.08.27 | Людмила Коваль

  Дивно Вікторе, що Ви це питаєте.

  Невже вправду самі не бачите? Добре, що ще так рейтинг тримається, а не паде.

  Між іншим впасти він теж не може, бо базується на особистості Ющенка і вимілюється ступінню любові до нього людей.

  А от шоб підняти рейтинг Ющенка треба його штабістам щось зробити з організацією праці( вірніше з її відсутністю), виконавчою дисципліною ( точніше її відсутністю) по усій вертикалі структури і тими місцевими штабними намісниками, які вже бачать себе губернаторами. Некомпетентність, зверхність, грубість - це риси притаманні поведінці низової ланки штабістів.
  Якщо Ющ і програє, то дякуватиме своїм же "соратникам" ( біс їм у ребро). :fou:
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.08.27 | Віктор Уколов

   Час перейти від ділення до додавання й множення, а може

   й взяти навіть інтеграл, де в основі буде Україна і її інтереси.


   Людмила Коваль пише:
   > Невже вправду самі не бачите? Добре, що ще так рейтинг тримається, а не паде.
   >
   > Між іншим впасти він теж не може, бо базується на особистості Ющенка і вимілюється ступінню любові до нього людей.

   На жаль для перемоги цього недостатньо.

   > А от шоб підняти рейтинг Ющенка треба його штабістам щось зробити з організацією праці( вірніше з її відсутністю), виконавчою дисципліною ( точніше її відсутністю) по усій вертикалі структури і тими місцевими штабними намісниками, які вже бачать себе губернаторами. Некомпетентність, зверхність, грубість - це риси притаманні поведінці низової ланки штабістів.

   Ви очевидно краще поінформовані про низові штаби Ющенка, я ж поки-що не мав такої нагоди. :-(

   На мою думку рейтинг Ющенка дійшов певної межі, яка характеризує кількість національно-свідомих українців, що дотримуються правих поглядів. Для того щоб збільшити рейтинг, потрібно залучити на свій бік національно-свідомих українців, які підтримують лівих. А для цього Ющенку потрібно показати вміння домовлятися і йти на компроміс заради державних інтересів. Наразі він цього не демонструє, а тому його рейтинг і не зростає більше.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.08.27 | fat mama

    Національно-свідомих українців, які підтримують лівих не існує -

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.08.27 | Віктор Уколов

     Розкажіть про це Борису Олійнику (-)

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.08.27 | fat mama

      Ви краще розкажітьяк це Б. Олійник підтримує лівих

      Те що він досі член КПУ в його випадку, як на мене, швидше за все означає те, що йому вже на старості років соромно погляди змінювати.

      А якщо він і справді щиро вірить у комуністичну ідею (не тільки теоретичну, а й практичну) то, враховуючи нашу історію, спричинену, в основному, колегами Бориса Олійника по ідеології, національно-свідомим українцем його назвати язик не повертається. Національним - може, але тоді не свідомим.

      Крім того, не думаю що наш люмпен і пенсіонери голосують за комуністів через те, що Борис Олійник також комуніст. Знали б ці люди про його вірші, швидше менше підтримували б тоді комуністів, а не навпаки. Тому невідомо ще хто кого підтримує.

      Мало хороші вірші писати. Треба ще голосувати нормально. І не по політичній реформі, а всі ....надцять останніх років.
    • 2004.08.28 | Дед Масдай

     Я не згоден. Таких дуже багато

     І поки цього не усвідомити, поки цих людей ігнорувати, як нібито "неіснуючих", імхо, "кіна не буде".
    • 2004.08.29 | Михайло Свистович

     Re: Національно-свідомих українців, які підтримують лівих не існує -

     Існує і чимало. Бо лівий і правий не синонім чи антонім національно-свідомого.
    • 2004.08.30 | Раціо

     Якщо не буде Україна соціялістичною, то не треба нам ніякої

     Це було гасло національно-свідомого соціяліста. Вони таки добилися тоді ніякої, і зараз повним ходом ідуть до повторення того подвигу.

     Як писав Уколов, емігрувати вони не збираються. Вони просто допоможуть Януковичу створити такі умови, щоб емігрували/вимерли всі решта. Тоді в Соцпартії буде більшість, і священні принципи переможуть.
   • 2004.08.27 | Mykyta

    Re: Час перейти від ділення до додавання й множення, а може

    Віктор Уколов пише:

    > На мою думку рейтинг Ющенка дійшов певної межі, яка характеризує кількість національно-свідомих українців, що дотримуються правих поглядів. Для того щоб збільшити рейтинг, потрібно залучити на свій бік національно-свідомих українців, які підтримують лівих. А для цього Ющенку потрібно показати вміння домовлятися і йти на компроміс заради державних інтересів. Наразі він цього не демонструє, а тому його рейтинг і не зростає більше.


    Пане Вікторе! В в мене є один голос і він потрібен Морозу. Спробуйте зі мною домовитись (отут на форумі) і цим самим збільшити рейтинг Мороза. Спробуємо?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.08.30 | Віктор Уколов

     Погляди - це не предмет торгів. Торгуються на базарі.

     А в НУ мислять категоріями базару, коли хочуть домовлятися з Морозом. Їхній принцип: ти - мені, я - тобі. Наприклад, Мороз знімає кандидатуру на користь Ющенка, а НУ підтримує Мороза на посаду спікера парламенту. Ви навіть не відчуваєте, як це ганебно, чи не так?
     Зрозумійте нарешті, Соціалістична партія України і її лідер має певні погляди і цими поглядами не торгують в обмін на посади або гроші.
     В частині державного устрою СПУ підтримує ідею парламентсько-президентської республіки (яка існує у переважній більшості країн ЄС) і ніяких поступок тут бути не може в принципі.
     Пропонувати Морозу відмовитися від цих поглядів - це все-одно, що запропонувати Ющенку відмовитися від державності української мови і ринкової системи. Чи пішов би Ющенко на такий компроміс?! Та ніколи.
     Коли йдеться про погляди, навіть перемога на виборах може відійти на другий план.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.08.30 | Yury

      Re: Погляди - це не предмет торгів. Торгуються на базарі.

      Віктор Уколов пише:
      > А в НУ мислять категоріями базару, коли хочуть домовлятися з Морозом. Їхній принцип: ти - мені, я - тобі. Наприклад, Мороз знімає кандидатуру на користь Ющенка, а НУ підтримує Мороза на посаду спікера парламенту. Ви навіть не відчуваєте, як це ганебно, чи не так?
      > Зрозумійте нарешті, Соціалістична партія України і її лідер має певні погляди і цими поглядами не торгують в обмін на посади або гроші.
      > В частині державного устрою СПУ підтримує ідею парламентсько-президентської республіки (яка існує у переважній більшості країн ЄС) і ніяких поступок тут бути не може в принципі.
      > Пропонувати Морозу відмовитися від цих поглядів - це все-одно, що запропонувати Ющенку відмовитися від державності української мови і ринкової системи. Чи пішов би Ющенко на такий компроміс?! Та ніколи.
      > Коли йдеться про погляди, навіть перемога на виборах може відійти на другий план.

      Оскільки я пам'ятаю пропонувалася підтримка Морозом Ющенка разом з підписанням між ними письмової угоди про запровадження політреформи до 2006 року. Де тут зрада поглядів? А бажання провести реформу _зараз_ і крапка - це вже не погляди, це тактика їх реалізації. У цьому аспекті без компромісів не обійтися.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.08.30 | Віктор Уколов

       А хто відповідатиме політично, якщо до 2006 року

       президентом стане Віктор Янукович, отримавши на два роки повноваження Кучми?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.08.30 | Предсказамус

        Ну почему же только до 2006-го?

        У Вас как-то не случилось ответить на мой постинг в другой ветке, поэтому коротко повторю:
        С чего бы парламентскому большинству, к которому по реформе переходит власть, в 2006-м проводить демократические выборы на пропорциональной основе? Если оно в любой момент может закон о пропорционалке отменить (изменить) или выполнить так, что лучше бы его не было? Партноменклатура+криминалитет так просто власть не отдают. А как будут звать их "лицо", Кучма, Янукович, Медведчук или даже Винский, несущественно. "Нет тако крепости, которую не взяли бы большевики"
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.08.30 | Віктор Уколов

         Re: Ну почему же только до 2006-го?

         Я спробував відповісти в тій гілці на Ваше питання, але Вас то не задовольнило. Перепрошую, але я не вважаю себе зобов"язаним Вас переконувати до "переможного кінця", та й часу на це не маю.
         На кілька днів до побачення.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2004.08.30 | Предсказамус

          Спасибо

          На самом деле, ответ исчерпывающий, т.к. по сей день его нет ни у одного социалиста, хотя вопрос задают постоянно. К сожалению, вывод напрашивается сам собой.
       • 2004.08.30 | 123

        Варіант з рехвормою дає кучмістам владу до 2006 ГАРАНТОВАНО

        Віктор Уколов пише:
        > президентом стане Віктор Янукович, отримавши на два роки повноваження Кучми?

        І 2 роки - це тільки початок. Бо за 2 роки з Януковичем годі буде й сподіватися на проведення демократичних виборів у 2006. До того ж, зміна Конституції, як вона запропонована зараз, створює таку плутатину в частині перехідних положень, що можна чекати будь-яких несподіваних трактувань, освячених Конституційним Судом. І тоді система влади і терміни її чинності можуть виявитись взагалі незрозуміло якими.
       • 2004.08.30 | Yury

        Re: А хто відповідатиме політично, якщо до 2006 року

        Уся трійка разом. Можливо, не тільки політично, але й кримінально. Тому що у такому випадку я маю великі сумніви щодо "вільності" виборів 2006 і перспектив сьогоднішньої опозиції на них. Але ті самі сумніви я маю у випадку дарунку повноважень нинішній більшості і нинішньому уряду. У якому кріслі буде сидіти Янукович з повним набором повноважень це вже косметика.

        PS. Згоден з сусідом по гілці, який каже про можливість зміни виборчого законодавства за ці півтора роки - закон про вибори є лише закон, і змінити його більшість може у будь який момент після отримання від ваc підтримки політреформи. Загнаних і непотрібних коней пристрілюють...
     • 2004.08.30 | otar

      морос

      "Морос" - ось як можна назвати оці всі ваші аргументи на користь Мороза. Знаєте, напевно, що це слово значить.
      Звісно, ВИ можете проголосувати за Мороза, бо ви - його прихильник.
      Можете проголосувати за:

      Яковенка - бо ви старий більшовик
      Нечипорука - бо ви симпатик СДПУ(о)
      Душина - бо ви досі вірите в Озиме покоління
      Корчинського - бо ви мрієте вилізти на барикаду з голими грудьми
      Омельченка - бо ви патріот Києва
      Волгу - бо він симпатичний хлопець
      Базилюка - потому что вы русский
      Черниша - бо ви інвалід

      але ви знаєте, за кого буде цей голос. Навіщо це лицемірство?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.08.30 | Віктор Уколов

       Від "русского" чую

       otar пише:
       > Баз<b>и</b>люка - потому что вы русский

       Я "русский" офіційно лише наполовину, насправді - тільки на чверть. Тому за Базилюка вже голосувати не зможу.

       Насправді я не знаю за кого я буду голосувати. Можливо таки за Ющенка, але це залежить від його кроків і дій. Якщо ж Ющенко і далі буде вважати, що всі мають його підтримувати тільки за те, що в нього найбільший рейтинг... то я у повній згоді зі своєю совістю віддам свій голос за Олександра Мороза.

       Однак ще є час все змінити.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.08.30 | otar

        я не мав на увазі Вас конкретно. А знати - треба (-)

     • 2004.08.30 | 123

      Про який сам погляд йде мова?

      Час введення в дію змін до Конституції - це тактика, а не ідея.      Віктор Уколов пише:
      > А в НУ мислять категоріями базару, коли хочуть домовлятися з Морозом. Їхній принцип: ти - мені, я - тобі. Наприклад, Мороз знімає кандидатуру на користь Ющенка, а НУ підтримує Мороза на посаду спікера парламенту. Ви навіть не відчуваєте, як це ганебно, чи не так?

      А що в цьому ганебного? За таким принципом утворюються коаліції в усьому світі. Учасники коаліції розподіляють портфелі і об*єднуються до купи.

      Набагато ганебніше домовлятись не про портфелі, а про те, про що Мороз, дуже імовірно, домовляється з Медведчуком.

      > Зрозумійте нарешті, Соціалістична партія України і її лідер має певні погляди і цими поглядами не торгують в обмін на посади або гроші.

      Яка назва цього погляду?

      > В частині державного устрою СПУ підтримує ідею парламентсько-президентської республіки (яка існує у переважній більшості країн ЄС) і ніяких поступок тут бути не може в принципі.
      > Пропонувати Морозу відмовитися від цих поглядів - це все-одно, що запропонувати Ющенку відмовитися від державності української мови і ринкової системи. Чи пішов би Ющенко на такий компроміс?! Та ніколи.

      Ющенко розділяє погляди Мороза. Про це сказано в програмі Ющенка окремим пунктом. Які проблеми?

      > Коли йдеться про погляди, навіть перемога на виборах може відійти на другий план.

      Мороз як головну мету своєї діяльності публічно ставив повалення кучмізму. Тепер, виявляється, парламентська республіка перейшла на перший план?
     • 2004.08.30 | Mykyta

      Пане Вікторе - Ви щось наплутали

      Це все, що Ви пишете, дуже цікаво. Але при чому тут НУ??? При чому тут торг? Ви спочатку кажете "домовитись", а потім чомусь тавруєте "торги"... Ну менше з тим.

      Ось є Ви (наскільки я розумію, Ви представляєте Мороза; але це не має значення) і є я. В мене є голос, який потрібен Морозові. На додачу, в мене праві погляди (ненавиджу цих класифікацій, але як Вам подобається, то най буде). Пропоную ще раз: спробуйте зі МНОЮ (про НУ не йдеться взагалі) домовитсь про мій голос (без торгів!).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.08.30 | Віктор Уколов

       Не знаю, що сказав би Мороз, але мені здається

       Ваш, Микито, голос йому не потрібний, бо Ви є активним прихильником Віктора Ющенка. Тому і підписувалася угода про чесні вибори, щоб не займатися "перевербовкою" виборців одне в одного.
       По-перше, є близько третини виборців, які ще не визначилися і навіть ніколи не чули про наш Майдан :-) Я краще спробую переконати їх.
       По-друге, рядові комуністи, яким не чужі ідеї соціальної справедливості набагато краще можуть собі уявити, чого хоче Мороз хоча б тому, що їх не турбує все "червоне".
       На мій погляд, Морозу взагалі потрібно критикувати Ющенка і його програму і це буде найкращою ілюстрацією небажання "лівих" зачаровувати "правий" електорат. Але з цим можна почекати до парламентських виборів.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.08.30 | Mykyta

        Re: Не знаю, що сказав би Мороз, але мені здається

        Віктор Уколов пише:
        > Ваш, Микито, голос йому не потрібний, бо Ви є активним прихильником Віктора Ющенка. Тому і підписувалася угода про чесні вибори, щоб не займатися "перевербовкою" виборців одне в одного.

        Цитую Ваші ж слова: Для того щоб збільшити рейтинг[Ющенка], потрібно залучити на свій бік національно-свідомих українців, які підтримують лівих. (від мене: тобто електорат Мороза)

        То перевербовкою треба займатись чи ні?

        > По-перше, є близько третини виборців, які ще не визначилися і навіть ніколи не чули про наш Майдан :-) Я краще спробую переконати їх.

        Воля Ваша. Але Ви вже розписались в невмінні домовлятись з "правими" (Ви навіть і не спробували!!!), а Ющенку закидаєте в невмінні домовлятись з лівими ;)

        > По-друге, рядові комуністи, яким не чужі ідеї соціальної справедливості набагато краще можуть собі уявити, чого хоче Мороз хоча б тому, що їх не турбує все "червоне".

        Мені це сприймати як закид, що мене турбує все червоне? Ви це говорите безпідставно.

        > На мій погляд, Морозу взагалі потрібно критикувати Ющенка і його програму і це буде найкращою ілюстрацією небажання "лівих" зачаровувати "правий" електорат.

        Тобто Ви вважаєте, що ліві не мають "зачаровувати" правих і це нормально, але Ющенко має зі шкіри лізти, щоб "зачарувати" лівих ?
     • 2004.08.30 | Оk

      Вікторе, прошу вибачення за чергову вульгарність

      Віктор Уколов пише:

      > В частині державного устрою СПУ підтримує ідею парламентсько-президентської республіки (яка існує у переважній більшості країн ЄС) і ніяких поступок тут бути не може в принципі.

      А на поступки щодо продовження побудови світлого комуністичного майбутнього з боку Мороза розраховувати хоча б варто ?

      І чи не є апеляція до переважної більшості країн ЕС, які в переважній своїй більшості й не думали будувати комунізм, або подібні креатури, з боку Мороза дещо, м"яко кажучи недоречною, чи то один з проявів відомої принциповості ? Він же переважно вибірково вказує на недоліки або переваги ІНШИХ справедживо обурюючись першим та безпідставно пишаючись другим ...

      > Пропонувати Морозу відмовитися від цих поглядів - це все-одно, що запропонувати Ющенку відмовитися від державності української мови і ринкової системи.

      От я і думаю :(
      Вашій патетиці ,Вікторе, бракує переконливості ...
      Морозу саме свербить кучмівська рехворма ? Нехай, але до чого це має зобов"язувати інших ? Чому Ви розраховуєте на те, що всі масово кинуться бавитись у іграшки Мороза, невже аби йому не довелось відмовитись від чергових поглядів ?.. І хто нестиме відповідальність, Мороз особисто ?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.08.30 | AxeHarry

       Re: Вікторе, прошу вибачення за чергову вульгарність

       Viktore, ja dumaju, oce tobi spodobaeccya:

       Zadacha.

       Kraina U. okupovana bandukamy. Isnujut povstanski ugrupuvannya, jak i usi povstanski - dosyt riznobarvni. Tam i vchyteli, i likari, i baryshnya-inzhenersha, i silskyj buxgalter, i navit predstavnyk okupacijnoi administracii v mynulomu.
       I os vony jdut u vylazku proty okupantiv. Za 10 metriv vid vorozhyx okopiv odyn z nyx golosno pochynae vereshaty "A meni ne podobaeccya moe ruzhzhzo, vono pogane, vono pofarbovane u ne-chervonyj kolir,a u mene e pryncypy vid jakyx ja ne vidstuplus, davajte jogo reformuemo i pererobymo, a jak ni, to ja pidu nazad!, dajte meni medal, ja xochu posylenyj pajok....!"

       Viktore, ty jak znavec i lubytel povstanskyx pisen, skazhy:

       Jak by ty vdijav z takym urodom?
   • 2004.08.27 | Shooter

    Абсолютна правда. І одне запитання:

    Віктор Уколов пише:
    >
    > На мою думку рейтинг Ющенка дійшов певної межі, яка характеризує кількість національно-свідомих українців, що дотримуються правих поглядів. Для того щоб збільшити рейтинг, потрібно залучити на свій бік національно-свідомих українців, які підтримують лівих.

    Що заважає "національно-свідомому лівому українцю" Морозу підтрмати Ющенка? Я Вам скажу: заздрість і гординя.

    >А для цього Ющенку потрібно показати вміння домовлятися і йти на компроміс заради державних інтересів. Наразі він цього не демонструє, а тому його рейтинг і не зростає більше.

    Угу. "Компромісом державних інтересів" є обрання Януковича і запровадження "бандюківсько-сходняковської" республіки. Саме цього сьогодні добивається Мороз.
   • 2004.08.27 | Yury

    Re: Час перейти від ділення до додавання й множення, а може

    Віктор Уколов пише:
    > На мою думку рейтинг Ющенка дійшов певної межі, яка характеризує кількість національно-свідомих українців, що дотримуються правих поглядів. Для того щоб збільшити рейтинг, потрібно залучити на свій бік національно-свідомих українців, які підтримують лівих. А для цього Ющенку потрібно показати вміння домовлятися і йти на компроміс заради державних інтересів. Наразі він цього не демонструє, а тому його рейтинг і не зростає більше.

    Щоб виграти вибори, треба вийти за межі кола національно-свідомих українців, на мій погляд. І для цього потрібна велика робота, як і каже пані Людмила. І, згоден з нею, ця робота організована вкрай погано. І непогано було б, якщо б штаби Мороза, зокрема на Сході, долучилися до неї ;)

    Це Вам погляд зі Сходу від безпартіної людини. Місцеві соціалісти, до речі, дуже прихильно ставяться до Ющенка, судячи з особистих розмов.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.08.29 | Михайло Свистович

     Re: Час перейти від ділення до додавання й множення, а може

     Yury пише:
     >
     > Це Вам погляд зі Сходу від безпартіної людини. Місцеві соціалісти, до речі, дуже прихильно ставяться до Ющенка, судячи з особистих розмов.

     І навіть місцеві комуністи (хоч і у меншій кількості, ніж соціалісти) прихильно ставляться :)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.08.29 | Yury

      Re: Час перейти від ділення до додавання й множення, а може

      Михайло Свистович пише:
      > > Це Вам погляд зі Сходу від безпартіної людини. Місцеві соціалісти, до речі, дуже прихильно ставяться до Ющенка, судячи з особистих розмов.
      > І навіть місцеві комуністи (хоч і у меншій кількості, ніж соціалісти) прихильно ставляться :)

      Це, звичайно, усе непогано, але якщо кампанія буде йти і надалі таким чином, як зараз, результат (тут на Сході) буде настільки ж "вдалим" як і 2 роки тому. Бо з півсотнею "Так"ів за 3 серпня (а сьогодні все ж таки 29 вже), які в мене, скажімо, є - багато не попрацюєшь. Ж( Спроби звернення до ЦШ поки що результату не принесли, на жаль.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.08.29 | Михайло Свистович

       Re: Час перейти від ділення до додавання й множення, а може

       Yury пише:
       >
       > Це, звичайно, усе непогано, але якщо кампанія буде йти і надалі таким чином, як зараз, результат (тут на Сході) буде настільки ж "вдалим" як і 2 роки тому. Бо з півсотнею "Так"ів за 3 серпня (а сьогодні все ж таки 29 вже), які в мене, скажімо, є - багато не попрацюєшь. Ж( Спроби звернення до ЦШ поки що результату не принесли, на жаль.

       Скиньте мені свій контакт на svystovych@maidan.org.ua
   • 2004.08.30 | Чучхе

    Чтобы купить чтонибудь ненужное,нужно продать чтонибудь ненужное

    Віктор Уколов пише:
    > На мою думку рейтинг Ющенка дійшов певної межі, яка характеризує кількість національно-свідомих українців, що дотримуються правих поглядів. Для того щоб збільшити рейтинг, потрібно залучити на свій бік національно-свідомих українців, які підтримують лівих.


    Чи не здається тобі Вікторе, що залучивши до себе певну кількість ЛІВИХ національно-свідомих українців, Ющенко однозначно втратить таку ж саму кількість ПРАВИХ національно-свідомих українців?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.08.30 | Віктор Уколов

     Не отримавши консенсусу (підтримки більшості) українців

     Президентами не стають. Принаймні чесно не стають.
     Доречі, опитування показають не лише незростання рейтингу Ющенка і Януковича, а ще й зростання кількості тих, хто не визначився. Це означає зростання розчарування у суспільстві через бездіяльність опозиційного кандидата і його успішну маргіналізацію.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.08.30 | AK

      Пане Вікторе, звідки Ваші соціологічні дані?

      Віктор Уколов пише:
      > Доречі, опитування показають не лише незростання рейтингу Ющенка і Януковича, а ще й зростання кількості тих, хто не визначився.

      Звідки такі дані?
      Подивіться дані фонду "Демократичні ініціативи":
      http://www.dif.org.ua/doc.php?i=94&id=230704122542&action=doc

      Там є таблиця по місяцях, з якої ясно видно, що рейтинг Ющенка постійно росте (за винятком квітня місяця), кількість людей, які не визначилися протягом останніх трьох місяців зменшувалася.

      Це вже не персональний сайт Ющенка і не сайт "НУ". Це одна з соціологічних фірм.

      Дивно, що стільки народу напружено обговорюють "причини незростання рейтингу Ющенка", тоді як насправді рейтинг росте.

      Чи вам не властива нормальна людська логіка, панове?
    • 2004.08.30 | Михайло Свистович

     Re: Чтобы купить чтонибудь ненужное,нужно продать чтонибудь ненужное

     Чучхе пише:
     >
     > Чи не здається тобі Вікторе, що залучивши до себе певну кількість ЛІВИХ національно-свідомих українців, Ющенко однозначно втратить таку ж саму кількість ПРАВИХ національно-свідомих українців?

     Не втратить.
 • 2004.08.27 | Shooter

  Головна (80%) - відсутність інформаційного каналу

  Доречі, "незростання рейтингу" - це з "допоїздкової доби". Ющенко почав агітаційні поїздки (єдиний для нього доступний наразі "масовий" інформаційний канал) десь з місяць тому. Тому я особисто передбачаю зростання його рейтингу відсотків на 3-5 в опитуваннях едак через 2 тиждні.

  Про Мороза - тема окрема, проте не буду зачіпати: у Вас "мозоль" на тому місці. ;)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.08.27 | Navigator

   Адмінресурс - не фікція, а психологічна зброя влади,

   яка добре знає що і коли треба шепнути, або крикнути і кому.
   Фольклорний наш народ сидить вечорами біля телевізора і зомбується.
   Як в рекламі "Поза часом, поза логікою"
   "Яблуко" в Росії теж роздавало логічні листівки біля метро. Але добравшись до дому народ був так замочений в телевізійному сортирі, що сантехніки здалися йому рятівниками Вітчизни.
   Багато хто з тих, що голосував за "Яблуко" проголосували за "Родіну".
   Питаю:"Чому?"
   Кажуть:"Раніше вони щось робили, а за раз не роблять"
   А фокус був найпростіший!
   Про роботу "Яблука" в парламенті в масмедіях мовчали, а Рогозін з "Родіни" красувався перед виборами в Думу на Тузлі з голубами в руках і козаками в ногах.
   Тепер вибоці здригнулись від неякісних законів!
   А- пізно!
   В Росії все вже завжди вирішується ЩЕ ДО ВИБОРІВ.
   Непровласних кандидатів або шельмують, або знімають з дистанції.
   І вибирай між сержантом і єфрейтором.

   Тепер ці ж технології процвітають в Україні.
   Не нехтуйте супротивником. Їх сила і в злому розумі, і в повній беспринципності. І їм є вже що губити! Тому вони підуть буквально на все. Хоч Львів підірвуть.
   От, наприклад, у ющенківця пальто украли, чи може він вкрав?
   А щось було. І вже на сайті Януковича. Перекручене і крикливе.
   Що цьому можна протиставити?
   Шутер абсолютно правий.
   Потрібно потужніше вести поїздки в регіони для безпосереднього контакту з виборцями. Читайте хоча б "All the kings men".
   Бо ВОНИ вже дістали багатьох...
   Зберігати й розвивати ще наявні у опозиції масмедії.
   Обіцяти нездійснене - сапієнті сат, а дурню - радість. Пенсію - 500 гривень! Не зробите Ви - зроблять ВОНИ.
   Попри намагання влади авторитет Ющенка дуже високий.
   Тому в Україні, на мою думку, головна небезпека чатує не при голосуванні, а при підрахунку голосів. Шануйтесь і готуйтесь!
 • 2004.08.27 | Cherrytown

  Чи випадковою є ось така помилка в Washington Times?

  Щось не віриться, що агенція UPI та Washington Times (не знаю, чи досі співпрацює з нею Наталка Федущак) припустилася ось такої помилки в номері за 25 серпня:

  Prime Minister Viktor Yanukovych enjoys the support of 30 percent of voters, while former Prime Pinister Viktor Yushchenko, who leads the more free market and pro-American opposition "Our Ukraine" bloc trails him with 25 percent support, according to the latest poll from the Kiev International Sociology Institute, Interfax said.

  http://washingtontimes.com/upi-breaking/20040825-010224-6478r.htm
 • 2004.08.27 | vmo1

  Re: Ще раз пропоную обговорити причини незростання рейтингу Ющенка

  А хто сказав що у Ющенка рейтинг не зростає?!
  Коли Тимошенко та він підписали угоду про єдиного кандидата закодовану під "Силу народу" у ВАЮ він виріс аж на 10-15 відсотків!
  Це у Януковича ріст дуже повільний 1-2 відсотки в місяць. З такими темпами і до другого туру не увійти без тотальної фальсифікації :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.08.27 | Максим’як

   Re: Погр/бінський сказав і його холуй (-)

 • 2004.08.27 | Woodstock generation

  Re: Ще раз пропоную обговорити причини незростання рейтингу Ющенка

  Є багато підстав гадати, що 30% - це ті, що НЕ БОЯТЬСЯ в опитуваннях признатись, що голосуватимуть за Ющенка. Тому це може бути межею в опитуваннях, незалежно хто їх проводить.
 • 2004.08.27 | AxeHarry

  "Tema aktualnaja i svoevremennaja. Nebxodim kommentarij"(c) (-)

 • 2004.08.27 | пан Roller

  Треба бути справжнім . (Пиво Чернігівське) (-)

  Віктор Уколов пише:
  > Чому попри зусилля, яких докладає і штаб НУ, і сам кандидат, його рейтинг у першому турі так і не подолав "магічних" 30%?
  > Що потрібно зробити Ющенку щоб вийти за межі 30%?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.08.27 | fahid

   Угу. Но это невозможно для политика.(+)

   У вас завышеные требования к политикам. Хороший политик - не есть хороший человек. Это есть тот, в ком осталось хоть что-то человеческое, несмотря на то что он - политик.
  • 2004.08.27 | Роман ShaRP

   Сусіде, він справжній!

   Ви може й не повірите, але я двічі бачив його майже впритул.
   Жива, справжня людина, хай там і на агітки-2002 його зняли чи відретушували так, що він дійсно був схожий на пам*ятник.

   Просто в нього обличчя не з тих, до яких ми звикли за роки розвинутого соціалізму, "перебудови" та кучмізму, але я думаю, що це тільки на краще.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.08.28 | Est

    Згоден, дійсно справжній

    Я теж його зблизька бачив, дійсно, дуже справжня, проста людина.
   • 2004.08.28 | пан Roller

    Re: Речь не в обличье.А в натуре.

    пан Roller пише:
    > Роман ShaRP пише:
    > > Ви може й не повірите, але я двічі бачив його майже впритул.
    > > Жива, справжня людина, хай там і на агітки-2002 його зняли чи відретушували так, що він дійсно був схожий на пам*ятник.
    > >
    > > Просто в нього обличчя не з тих, до яких ми звикли за роки розвинутого соціалізму, "перебудови" та кучмізму, але я думаю, що це тільки на краще.
    >
    > Речь не в обличье.А в натуре.Обличье это политехнология.
    Высокий да стрункий, да на бороде ямка.

    Натура это нечто другое. Это то, что можно парадировать.
    Типа Ельцин, Хрущев. Люди любят недостатки, они продолжения достоинств.
    >
    > Brgds
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.08.28 | fahid

     Re: Речь не в обличье.А в натуре.

     > Натура это нечто другое. Это то, что можно парадировать.
     > Типа Ельцин, Хрущев. Люди любят недостатки, они продолжения достоинств.

     Против Ельцина и Хрущева не работала чудовищная, беспрецедентная машина черного пиара (бессмысленого и беспощадного (с) Мостовая), созданая в Москве и наползающая на Украину.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.08.28 | пан Roller

      Светлый образ Ющенко отбелили настолько, что он стал противозача

      fahid пише:
      > > Натура это нечто другое. Это то, что можно парадировать.
      > > Типа Ельцин, Хрущев. Люди любят недостатки, они продолжения достоинств.
      >
      > Против Ельцина и Хрущева не работала чудовищная, беспрецедентная машина черного пиара (бессмысленого и беспощадного (с) Мостовая), созданая в Москве и наползающая на Украину.

      Уже не раз отмечалось, что пиар не имеет цвета. Не существует и черного пиара. Есть просто пиар, как есть просто реклама.

      "Черная" реклама-тоже реклама.

      Приплюсовывать сюда еще и Москву, совсем уж не гоже. Зачем ссорить Америку с Россией. Или вы воспринимате американский пиар, американскую технологию как оранжевую.

      Если же ві обратитесь к страницами американского сервера майдан. То увидите прямо противоположную картину. Картину пиара Януковича.

      От яиц до саміх до окраин.

      Так что возникает большое сомнение в ваших оценках.

      Речь скорее может идти не о пиаре , а о технологии, политтехнологии.
      И технология противников Ющенко я бы сказал более успешна.

      Интересно что Ющенко как бы подыгрывает своим противникам. Его действия (партия НУ, самовыдвижение, мусор на Айпетри, мордобой водителя, исключение из НУ нацюка) все эти действия не были спровацированы. проивниками. Они были лишь удачно отработаны в СМИ.

      Как сказал один известный на майдане политехноллог, натура должа все таки обладать какими то качествами с которых можно что-то лепить.

      Хотя по большому счету, и в данном случае срабатывает правило "скажи мне кто твой друг".(И я скажу кто ты).

      Самовыдвижение, не помогло избавитья от ореола друзей Ющенко. И вольно или нет на Ющенко преносятся весь неготив его сторонников. В том числе и на майдане.

      Выбирать будут не по Ющенко, а скажимо по Максимяку, Шуттеру,Стецько, которые к Ющенко не имеют никакого прямого отношения.


      Светлый образ Ющенко отбелили настолько, что он стал противозачаточным.      Brgds
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.08.28 | fahid

       Светлый образ Ющенко отбелили ВЫНУЖДЕНО.       > Уже не раз отмечалось, что пиар не имеет цвета. Не существует и черного пиара. Есть просто пиар, как есть просто реклама.

       Имеет. Черный - не негативный, а аморальный. То что в пост-совке в моде моральный релятивизм, еще не значит что Бог - фраер, и "все дозволено".


       > Приплюсовывать сюда еще и Москву, совсем уж не гоже. Зачем ссорить Америку с Россией. Или вы воспринимате американский пиар, американскую технологию как оранжевую.

       Я говорю о машине, а не о технологии. И утверждаю что машина эта - московское изобретение. Суть его не столько в цвете сколько в масштабе. Пиар заполняет собой все, уничтожая политику как таковую.

       >
       > Если же ві обратитесь к страницами американского сервера майдан. То увидите прямо противоположную картину. Картину пиара Януковича.
       >
       > От яиц до саміх до окраин.

       Ну и что. Сравните Майдан с Интером. Что более мощная машина?
       Я вам не собираюсь доказывать что Майдан белее Интера, или что Ющенко честнее Януковича. Об этом - в другой раз. Сейчас я утверждаю что такая машина, что работает сейчас против Ющенко, вынудила бы любого политика на его месте максимально "отбеливаться", чтобы минимизировать число зацепок за которые его можно втащить в эту пиар-мясорубку.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.08.29 | пан Roller

        PR-пиар.Как обозначается черный пиар?

        fahid пише:
        >
        >
        > > Уже не раз отмечалось, что пиар не имеет цвета. Не существует и черного пиара. Есть просто пиар, как есть просто реклама.
        >
        > Имеет. Черный - не негативный, а аморальный. То что в пост-совке в моде моральный релятивизм, еще не значит что Бог - фраер, и "все дозволено".
        >
        >
        > > PR-пиар.
        Как обозначается черный пиар?

        Brgds
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.08.29 | fahid

         Re: PR-пиар.Как обозначается черный пиар?

         Еще раз: Черный=аморальный

         1. Просто брехня.

         2. Использование для пиара вещей и понятий обладающих безусловной ценностью, любая манипуляция с котрыми - аморальна.

         Теоретический пример - см. тему "ІСУС за контитуційну реформу" на Культуре.

         Из жизни - Шествие "фашистов за Ющенко".
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2004.08.30 | пан Roller

          пиар теоретически быват только "белым".

          fahid пише:
          > Еще раз: Черный=аморальный
          >
          > 1. Просто брехня.
          >
          > 2. Использование для пиара вещей и понятий обладающих безусловной ценностью, любая манипуляция с котрыми - аморальна.
          >
          > Теоретический пример - см. тему "ІСУС за контитуційну реформу" на Культуре.
          >
          > Из жизни - Шествие "фашистов за Ющенко".

          На жаль мой постинг в ответ на Ваш был удален.

          Если Вам удалось его прочесть, то там частично содержался ответ на ваше заблуждение.

          Ранее, довольно подробно, на майдане обсуждалось не корректное применение термина черный ппиар. Впервые, если я правильно помню, эта ошибка была введена в телеразборках по пленкам Мельниченко, Гонгадзе, одним грузином.

          Но, грузинам простительно.

          И хотя я не являюсь профессиональным фахивцев в области пиара, по крайней мере понимаю, что следует понимать по паблик рилейшен, а что не стоит.

          Поясню на примере. Если вы открываете фирму, и презентуете ее общественности, то это PR. Формы презентации могут быть разные.

          Важно другое. Источником, инициатором PR выступает хозяин имеющий авторские права на имя от имени которого он говорит.

          Если кто-то иной презентует вашу фирму, аше имя, то это можно назвать критикой.Если кто-то выступает от вашего имени без соответсвующего авторского права на это, то это уже криминал.

          Критика может быть хорошей и плохой, если угодно чернойю


          Но, говоря о пиар, вы тем самым делаете адресный посыл на владельца имеющего авторские права на назвние.

          Если я (или вы) делаю оценку Ющенко или кому-то другому, то это никак нельзя назвать пиаром, поскольку я не обладаю официальными ознаками, позволяющими мне выступать от имени Ющенко, его выбочего блока им. Ющенк, или его блока имни НУ.

          Это общая практика принятая во всем мире.

          Я понимаю, что термин черный пиар удобен для Вас, но в какой трактовке вы и иные его применяют?

          Мне кажется, что вы не подозреваете, что следует подразумевать под пиар.

          Если под пиар следует подразумевать презентацию фирмы, мероприятие фирмы, ее официальными представителями, то под черным пиаром следует подразумевать черную презентацию.Но презентацию самой фирмы , а не кого-то стороннего.

          К примеру, если бы Ющенко облил сам себя грязью, в прямом или переносном смысле, то это было бы то, что можно было бы назвать черным пиаром.

          Если кто-то пустит слух о том, что Ющенко решил сныть свою кандидатуру. То это не будет черными пиаром. Не будет поскольку это сделал не Ющенко, а кто-то иной.

          Но по моему, ни одна фирма, ни когда не позволяет говорить о себе плохо. Выходит, что пиар теоретически быват только "белым".

          Я так подробно останавливаюсь на этом вопросе поскольку не только вы, но многие диспутанты на американском сервере майдан часто используют этот прием как конр аргумент. Не задумываясь, они дают свою оценку и видимо, хотят что бы их ответ был засчитан.

          Ничего кроме снисхождения это не вызывает.


          Кстати, еще одну существенную неточность Вы допускаете, когда на определенный термин, PR пытаетесь дать свое определение.Вы не имете на это право.

          Представьте, что получается когда участники форума начинают спорить и применять то, что называется в философии категории, при этом подразумевать под одними названиями разные вещи.

          Результаты таких обсуждений бывают очень забавны. Например, когда разговаривают о демократии. Многие подразумевает под ней не то что положено, а подразумевают что-то свое особыстое.

          Такие обсуждения обычно кончаются тем, что участники обзывают друг друга дурнями.

          Brgds
 • 2004.08.28 | AK

  Re: Ще раз пропоную обговорити причини незростання рейтингу Ющенка

  А що ми тут обговорюємо? Де посилання на результати соцопитувань?
  Потрібні кілька соцопитувань за різні проміжки часу, щоб було видно, зростає рейтинг чи ні. І бажано різні соціологічні фірми, щоб порівняти і побачити, що з них більше схоже на правду.
 • 2004.08.28 | AK

  Про яке незростання йде мова?

  Подивіться на результати соцопитування
  http://www.razom.org.ua/ua/news/1798/

  Там рейтинг не лише перетнув відмітку 30%, але й до 40% наближається.
  Так про що тут йде дискусія?

  У Вас є інші дані, пане Уколов? Тоді дайте на них посилання.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.08.30 | Віктор Уколов

   "Не хвали сам себе, нехай тебе люди похвалять" - нар. приказка

   Я підозрюю, що не варто довіряти тим рейтингам кандидата, які публікує його ж таки сайт.
   Всі інші опитування зростання рейтингу Ющенка не підтверджують. Буде час, я зберу лінки.

   AK пише:
   > Подивіться на результати соцопитування
   > http://www.razom.org.ua/ua/news/1798/
   >
   > Там рейтинг не лише перетнув відмітку 30%, але й до 40% наближається.
   > Так про що тут йде дискусія?
   >
   > У Вас є інші дані, пане Уколов? Тоді дайте на них посилання.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.08.30 | AK

    Чекаю на лінки (-)

   • 2004.08.30 | 123

    Рейтинг на сайті Разом правильний

    Приблизно такий самий, як і в інших соціологів - відміннсть становить 3-4%, тобто десь у межах похибки або з невиликим відхиленням від неї.

    Великі числа (не рейтинг) на сайті Разом пояснюється тим, що рейтинг перераховано у відсотках від тих, що голосують (тобто в системі координат, в якій ЦВК даватиме офіційні результати), а не дається у відсотках від всіх опитаних (як в інших соціологів).

    Тобто якби вибори були зараз, за всіма опитуваннями Ющенко показав би результат 35-40%.
 • 2004.08.28 | AK

  Зінченко закликає не вірити брехні від "наперсточників"

  http://www2.pravda.com.ua/archive/2004/august/28/news/9.shtml
 • 2004.08.30 | Navigator

  Читайте російські газети, щоб знати, що станеться.

  От до яких стандартів будуть підтягувати вибори в Україні.
  Треба доносити до виборців, що в разі перемоги Януковича вибори 2004 будуть замінені на невизначений час маразмом, що описаний нижче.
  Агітація в масмедіях буде тільки за одного провладного кандидата.
  Агітація всіх інших кандтдатів буде на парканах.
  Солдати будуть їздити між виборчими дільницями на грузовиках і демократично голосувати на кожній по 10-20 разів.
  Других виборців не буде, але в звітах про вибори вони з"являться в кількості 80% від всіх жителів.
  Відкормлена ще СССР "Ліга арабських країн" (дзеркало демократії), заявить, що все пройшло демократично.

  Екстрапольовано воно вже далеко зайшло в Україні в бік ЄЕП-у.
  Звідси і рейтинги. Частково дуті (здуті), частково взагалі надуті.
  Газети в усьому світі читають, що знати, що сталось.
  Читайте російські газети, щоб знати, що станеться.
  "Українська" влада вже прочитала і прийняла до виконання...

  http://www.kommersant.ru/doc.html?docId=501446

  Ловкость ног — и никакого мошенничества
  Как корреспондент "Ъ" перевыполнил свой гражданский долг
  выборы в Чечне


  Вчера в Чечне прошли выборы президента республики. Избирком признал их состоявшимися, отметив, что серьезных нарушений зарегистрировано не было. Житель Грозного и корреспондент Ъ МУСА Ъ-МУРАДОВ на собственном опыте проверил эффективность работы избирательной системы родной республики: ему удалось проголосовать в общей сложности четыре раза.

  День выборов в штабе кандидата Абдулы Бугаева, бывшего вице-премьера правительства Чечни, который на прошлых выборах противостоял Ахмату Кадырову, начался со скандала: его представителю в Шалинском районе не разрешили присутствовать при опечатывании урны, а его наблюдатель из селения Беной-Юрт Надтеречного района сообщил, что старейшины у входа на участок агитировали за кандидата Алу Алханова.

  – Вы обязательно заактируйте эти нарушения,– распорядился господин Бугаев и позвонил секретарю республиканского избиркома Элу Вахитову:

  – Я подам жалобу в прокуратуру. Ваши сотрудники нарушают закон.

  – Мы разберемся,– обещает господин Вахитов.

  – Поедемте на избирательный участок, и вы сами убедитесь, насколько справедливо проходят выборы,– предложил кандидат Бугаев.

  В 9.30 мы на участке #61 в селении Горячеводское. Людей мало. Из 1065 избирателей за полтора часа проголосовало всего 50. Но вот подъехали два автобуса с избирателями. Их привез Авалу Раисов, представитель кандидата Алханова, сообщает господин Бугаев.

  – Зачем вы это сделали? – спрашиваю у господина Раисова.

  – Так не идут люди. Надо же что-то делать!

  – А вы представитель кандидата Алханова?

  – Нет, я здесь на участке работаю.

  На него набросился сторонник кандидата Бугаева Косум Хасуев:

  – Зачем неправду говоришь? А еще мусульманин.

  – Поезжай и ты, привези кого хочешь.

  – Вот видите, что он говорит,– обращается ко мне господин Хасуев.– Он предлагает мне нарушить закон. Мол, вези кого хочешь, лишь бы голосовали.

  – Вы хотите сказать, что бюллетень дадут кому угодно? – спрашиваю я.

  – Да, здесь может проголосовать любой.

  – И я?

  – Попробуйте.

  Захожу на участок, протягиваю паспорт с грозненской пропиской.

  – А вы где живете?

  – В Грозном. Но хочу у вас проголосовать.

  Меня, не требуя открепительного талона, вносят в дополнительный список и выдают бюллетень. Я захожу в кабину, ставлю галочку против фамилии одного из кандидатов и опускаю бюллетень в урну.

  Через десять минут мы в селении Толстой-Юрт на участке #59. Там тоже мало людей и очень рады моему предложению проголосовать. Я снова предъявляю паспорт и получаю бюллетень.

  Войдя во вкус, отправляюсь на участок #58 все в том же Толстой-Юрте. Здесь охраны побольше, даже металлоискатель на входе. Бдительной оказалась и председатель избирательного участка Бэлла Цыбаева.

  – Вы что-то не похожи на нашего избирателя. Я всех местных знаю,– сказала госпожа Цыбаева.– Езжайте в Грозный и голосуйте там.

  После обеда в машине с бойцами из спецбатальона Минобороны "Запад" еду в Грозный. На избирательных участках безлюдно. В Заводском районе заходим на участок #369.

  – Сколько у вас проголосовало? – спрашиваю у председателя участковой комиссии Абуязида Дукузова.

  – 30-35 процентов.

  – А сколько конкретно человек?

  – Не знаю.

  – Откуда же проценты?

  – Ну что вы задаете такие каверзные вопросы? Нормально у нас идут выборы.

  – А можно мне проголосовать?

  – А где вы прописаны?

  – В Ленинском районе, но я хочу здесь.

  Меня заносят в дополнительный список и выдают бюллетень. Проголосовав, отправляюсь в Ленинский район на избирательный участок #377 – туда, где в списках должна быть моя фамилия.

  – Вас в списках нет,– заявляют на родном участке.– Но мы вас внесем в дополнительный список.

  Таким образом, за неполный день я проголосовал четыре раза. Мог бы, конечно, и больше, но нужно было передавать материал в редакцию.


  http://www.izvestia.ru/politic/article328531

  В ЧЕЧНЕ ИЗБРАЛИ ПРЕЗИДЕНТА

  Новым главой республики, как ожидалось, стал бывший руководитель МВД Алу Алханов


  11:01 30.08.04

  В воскресенье Грозный представлял собой сюрреалистическое зрелище. Полуразрушенные дома, освещенные палящим солнцем, и не единой души на улицах. "Так ведь выборы, предупредили, что возможны диверсии. Боевики уже просочились в город", - объясняет грозненский таксист.

  В середине дня на улице Грибоедова произошел взрыв: при попытке ареста неизвестный себя взорвал. Правоохранительные органы оперативно утешили: с выборами инцидент не связан, причина - семейная ссора. К вечеру стало понятно: без особых происшествий чеченцы практически единогласно избрали президентом экс-главу МВД республики Алу Алханова.

  "Выбор уже сделан"

  "Выборы Алу Алханова" - так сами чеченцы и называли воскресное голосование. Одного взгляда на город достаточно, чтобы понять: к избирательному законодательству в Чечне относятся "спокойно" -агитацию, по закону запрещенную за день до голосования, никто убирать не собирался, плакаты, развешенные на изрешеченных пулями зданиях, так и остались до вечера воскресенья.

  Нехитрые плакаты и граффити на заборах - вот и вся агитация конкурентов Алханова. На их фоне дорогие и многочисленные транспаранты фаворита выглядят весьма внушительно. Разрушенное здание одного из госучреждений украшает огромный пластиковый плакат, на котором Алханову пожимает руку Путин. Да и спрашивать чеченцев, за кого они собираются голосовать, смысла не было - все как один отвечали: "Выбор уже сделан".

  "Чтобы победа была красивой"

  Избирательный штаб Алханова расположился на территории правительственного комплекса, штабы других кандидатов - за пределами безопасной зоны. В помещении алхановского штаба сидят спокойные люди и смотрят телевизор, периодически записывая на ватмане результаты, приходящие с избирательных участков. На вопрос - какое настроение - штабисты отвечают: "Волнуемся". Упреждая недоумение, уточняют: "Нужен большой отрыв от конкурентов, победа должна быть красивой".

  Сам Алханов приехал в штаб в приподнятом настроении из поездки по районам - люди голосуют, настрой радостный, явка приближается к 50%. На вопрос, каков будет его первый указ в случае избрания, отвечать отказался: мол, изберут - посмотрим. Но тут же поправился: "Какой бы указ ни выпустил, он будет соответствовать курсу, который проводил Ахмат-хаджи Кадыров".

  "Продал Мерседес, занял денег"

  Помещение с двумя столами на улице Первомайской - штаб главного оппонента Алханова полковника ФСБ Мовсура Хамидова. Предположение, что Хамидов выставил свою кандидатуру лишь для того, чтобы выборы были альтернативными, начальник штаба отмел на корню. "Мы, между прочим, уже готовимся к инаугурации Хамидова", - заявил он. И предложил ознакомиться с двумя официальными жалобами. Одна - в Центризбирком, другая - в чеченскую комиссию. На двух бумажных листах изложены факты, как гласит документ, "вопиющего безобразия".

  Штабисты утверждают, что кандидатура Алханова "методически навязывается избирателям", в СМИ не допускаются никакие другие кандидаты. Более того, бумага гласит, что "в последние годы в городе Урус-Мартан и Урус-Мартановском районе оформились мафиозно-клановые номенклатурные группировки, которые пытаются оформить в Чечне в должности президента ЧР генерала милиции Алу Алханова". В другом документе говорится о превышении Алхановым расходов на агитацию. Наконец, сетуют хамидовцы, до сих пор не решен вопрос "о правомерности использования кандидатом Алхановым изображения одного из высших должностных лиц РФ Путина Владимира Владимировича, предполагающей письменное согласие данного лица". Сам Хамидов, радушно принявший корреспондента "Известий" в собственном доме, поделился, как ему удалось собрать деньги на проведение кампании: "Продал свой "Мерседес", у знакомых занял денег, у кого 3 тысячи, у кого 13, вот на эти деньги и печатал свои плакаты и агитацию". Но на вопрос, в чем отличие предвыборных программ его и Алханова, ответить затруднился, с гордостью заявив, что "программы оппонентов не читал принципиально".

  Социальных предпосылок для новых нападений нет

  Жалобы, подобные запросам штаба Хамидова, Центризбирком, как правило, не рассматривает вовсе или рассматривает без особого удовольствия.

  Хотя соперников Алханова вполне можно понять. Группа членов ЦИК, осматривавшая готовность избирательных участков к голосованию, не обратила никакого внимания на разложенные в холлах школ пачки газет. Информационно-аналитический еженедельник "Наша газета" в день голосования рассказывает читателям о последних достижениях Алханова. На первой полосе - аж 4 фотографии с изображением кандидата. Одна - за столом с Путиным, другая - с покойным Кадыровым.

  Впрочем, соответствие избирательной кампании законодательству не интересовало и иностранных наблюдателей. За день до выборов в Грозном высадился целый иностранный десант, которому продемонстрировали несколько вымытых до блеска школ и учреждений, куда в воскресенье должны были прийти избиратели. Судя по всему, благостный вид участков и улыбчивые члены комиссии - совершенно не то, что наблюдатели жаждали увидеть. Поэтому на специально устроенной конференции с участием и.о. президента Сергея Абрамова наблюдатели сразу поинтересовались, можно ли будет "задать вопросы". С нетерпением выждав окончания доклада Абрамова и и.о. главы МВД республики Руслана Алханова, они начали интересоваться подробностями недавних нападений боевиков на Назрань и Грозный.
  Вопрос представителя ПАСЕ, существует ли сейчас "социальная почва для новых нападений боевиков", поставил Абрамова и Алханова в тупик. "Социальных предпосылок для нападения сейчас нет", - только и сумел вымолвить глава МВД. Другой наблюдатель поинтересовался, почему в одном из последних интервью главный претендент на пост президента якобы сказал, что ради мира в республике готов вести переговоры даже с Масхадовым. "И Масхадов, и Басаев бандиты, они отдавали приказ убивать всех глав местных администраций. Они должны либо сидеть в тюрьме, либо быть расстрелянными. Никаких переговоров быть не может", - отрезал Руслан Алханов. "Это они сейчас такие любезные, вот приедут к себе и напишут такой доклад, что мало не покажется", - прошептал один из представителей российской стороны. Что же касается выборов, то они наблюдателей, судя по их вопросам, совершенно не интересовали.

  Кандидаты - они все достойны

  При въезде в родовое село Ахмата Кадырова Центорой дежурили двойные кордоны военных. Каждый автомобиль тщательно досматривался, как и документы. Само село разительно отличается от Грозного новыми большими домами и, как уверили милиционеры, "полной безопасностью". На избирательном участке в местной школе должны были голосовать Сергей Абрамов, сын Кадырова Рамзан и Алу Алханов. Кстати, с местом, где все-таки имеет право голосовать главный кандидат, долго не могли определиться. Вроде бы Алханов прописан в Ростовской области.

  В конце концов разобрались: оказывается, Кадыров подарил Алханову дом в Центорое, а потому с местом волеизъявления проблем нет. Вопросы, за кого будете голосовать, в этом селе задавать неприлично: конечно, за Алханова. Пенсионер Фаид-Хусейн Вахаев удивился вопросу, читал ли он программу экс-главы МВД. Конечно, читал! Это программа Кадырова. Да, есть и другие кандидаты, но они даже под пушками ни разу не стояли, возмущенно ответил Вахаев.

  Зато родной дядя Ахмата Кадырова уважаемый Хош-Ахмет Кадыров предпочел соблюдать политкорректность: президентом будет тот, кого народ изберет. "Выборы - это неизбежность, это необходимость, это целенаправленное стремление народа к созиданию и возрождению. А кандидаты - они все достойны", - сказал Кадыров.

  Чуть позднее в Центорой приехало руководство: бюллетени Кадыров, Абрамов и Алханов опускали в урну вместе. Попозировав перед камерами, сели в машины и уехали.

  А вы сомневались?

  В середине дня в воскресенье глава Избиркома Чечни Абдул-Керим Арсаханов объявил: выборы состоялись. Происшествий не случилось, явка стремительно возрастает. Когда корреспондент "Известий" поздравил с этим событием молодых чеченцев в черных футболках, сидевших в кафе на территории правительственного комплекса, они ответили: "Кто бы сомневался!"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua