МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заклик київської незалежної медіа-профспілки

08/28/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Київська незалежна медіа-профспілка просить МВС і ГПУ забезпечити неухильне дотримання працівниками органів дізнання норм Конституції України та Кримінально -процесуального кодексу, а також надати представникам ЗМІ доступ до інформації, пов'язаної із затриманням асистента звукорежисера „5 каналу” Дмитра Савченка.


Звернення з цього приводу були надіслані сьогодні на ім'я міністра внутрішніх справ Миколи Білоконя та генерального прокурора України Геннадія Васильєва.

„Черговий факт затримання працівника ЗМІ та неспівпадіння інформації, яку надає міліція, з даними колег та родичів Дмитра викликає наше занепокоєння”, - говориться у зверненні профспілки.

За повідомленням “5 каналу”, 26 серпня 2004 р. о 12.00 Д.Савченко під час робочої зміни вийшов на обід і не повернувся. Увечері 26 серпня у квартирі батьків, де мешкав Д.Савченко, був проведений обшук.

Водночас, перший заступник міністра внутрішніх справ Михайло Корнієнко заявив, що затримання відбулося 27 серпня близько 13.00.

Враховуючи особливий суспільний інтерес до цієї справи, профспілка просить дати відповідь на такі питання: “коли саме був фактично затриманий Д.Савченко? Наскільки достатніми є підстави для затримання Д.Савченка відповідно до ст.106 КПК України? Чи були роз'яснені та чи забезпечуються права підозрюваного, передбачені ст. 43-1 КПК України, зокрема, право на захист, право знати в чому особа підозрюється, тощо?”

УНІАН

Як ми вже неодноразово пояснювали, запас в одну добу (як в цьому випадку, коли Д. Савченка було фактично затримано 26, а міліція каже що 27, і в протоколах буде вказано теж 27 ) необхідний ментам для того щоби застосувати в цей проміжок самий жорсткий тиск на затриманих, часто з використаннями тортур, для того щоби вони визнали вину. Тоді по документам виходить що всі фізичні чи психологічні ушкодження виникли у людини тоді, коли вона начебто і в міліції не була, взагалі.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua