МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

МВС, крім репресивного органу, стало машиною по чорному піару

08/28/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Заяви високих чинів МВС про "встановлення вини", "розкриття злочину", оприлюденння інформації про особи затриманих та прив"язка їх до "НУ" грубо порушують закони та Конституцію України, тому що вину, згідно них, може встановити лише суд.

Заяви ці базуються, наголошуємо, виключно на визнанні самими затриманими того, що вони начебто скоїли цей злочин - всі інші докази відсутні або можуть бути легко зфабрикованими в міліції. Саме так проводила свої процеси інквізиція - де основний та єдиний доказ було зізнання підозрюваного, що майже завжди досягалося тортурами.

З повідомлення УНІАН:

 • Як повідомив сьогодні на прес-конференції начальник Головного управління МВС України в м.Києві Олександр
  Міленін, трьох чоловік затриманих за підозрою у вчиненні вибуху, заарештовано. Зараз вирішується питання про обрання міри запобіжного заходу щодо четвертого затриманого.

  Міленін повідомив, що затримані вже зізналися в скоєнні цього злочину і на допитах сказали, що за мету мали виключно політичні мотиви, тобто дестабілізувати ситуацію в Києві та в Україні зокрема, а також повалення діючої влади.

  За словами О.Мілєніна, двоє затриманих раніше входили до всеукраїнської організації "Тризуб", у одного з них - Олександра Пастуха вилучений партійний квиток Української народної партії. Інший затриманий Дмитро Савченко є помічником звукорежисера телекомпанії “5 канал”.

  Водночас, в приміщенні Київського головного управління міліції, де проходив брифінг, журналістам продемонстрували речові докази, які були вилучені при обшуках помешкань зазначених осіб. Серед них - суміш аміачної селітри з магнієм, нітрогліцерин, порох, дві акумуляторні батареї, пластикові трубки, які використовувалися як запали до вибухових пристроїв, металеві цвяхи, аналогічні з тими, якими були начинені вибухові пристрої, що спрацювали на Троєщинському ринку, роздрукована інформація з Інтернету по виготовленню вибухових пристроїв, а також література націоналістичного, антисемітського та фашистського характеру.

  Серед речових доказів на столах також були листівки з передвиборчою програмою кандидата в Президенти України, лідера блоку "Наша Україна" Віктора Ющенка. Прокоментувати наявність серед речових доказів передвиборчих листівок Ющенка чин з МВС відмовився.

  Тетяна Мокріді, прес-секретар штабу Віктора Ющенка, у зв"язку з цим заявила: співробітники штабу схиляються до думки, що правоохоронні органи демонструють листівки для того, щоб "люди боялися приносити агітаційну продукцію, або відкривати двері агітаторам не за Президента від влади, оскільки влада добре пам'ятає політично успішну акцію "Від дверей до дверей", яка проводилася напередодні минулих парламентських виборів"

  Разом з тим, Т.Мокріді відзначила, що "якщо сьогодні речовим доказом є листівка, газета чи будь-яка інша агітаційна продукція В.Ющенка, принесена з вулиці додому, то тоді, керуючись логікою правоохоронних органів, можна посадити за грати всю країну, оскільки в будь-якій сільській хатині можна знайти агітпродукцію кандидата в президенти Віктора Ющенка".

Відповіді

 • 2004.08.28 | Максим’як

  Re: Заєць: Зава МВС... цинічна провокація

  ДЖЕРЕЛО: прес-служба Центрального штабу Віктора Ющенка


  27.08.2004 - 16:29


  Іван нагадує силовикам, що їхнє завдання - збереження громадянського спокою, а не дестабілізація ситуації в суспільстві


  “Зава МВС про те, що у затриманих по підозрі в скоєнні вибуху на Троєщині знайшли посвідчення УНП - цинічна провокація. Вона має політичний характер її мета - дискредитації виборчої компанії Ющенка”, - так народний депутат України Іван Заєць прокоментував заяву правоохоронців з приводу вибухів на столичному ринку. “Ми ще не таке почуємо від правлячого режиму, адже правоохоронні органи вкрай криміналізовані. Тому там не можуть діяти інакше, ніж шляхом організації провокацій” – впевнений народний депутат. За його словами, подібні речі трапляються не вперше: “за правоохоронними органами тягнеться цілий шлейф подібних провокацій. І серед останніх - незаконне стеження за Ющенком, а також ситуація з вантажним автомобілем в Херсонській області. Всі ці провокації є спробами дискредитувати найпопулярнішого в Україні політика - Ющенка - та зірвати його виборчу компанію”.

  “Слід відзначити, що всі ці повідомлення вкрай непрофесійні. Високі міліцейські чини роблять поспішні висновки про причетність людей до злочину та наводять сміхотворні докази: наявність схем, витягнутих з інтернету, а також – увага – виявлена при обшуках політична література! Якщо за такими доказами правоохоронці можуть обвинувачувати людей і кричати на кожному кроці, що вони належать до певної партії, що вони пов’язані з певним політиком, то одразу напрошується висновок: цей злочин є політичним замовленням,” – заявляє Заєць.

  “Схоже, міліція сьогодні лише випробовує суспільну реакцію на деструктивні дії. Є підстави говорити, що у силовиків є чимало напрацьованих сценаріїв, тому провокативній діяльності правоохоронних органів потрібно негайно дати відсіч,” - впевнений депутат. “Низка скандалів, пов’язаних з силовими структурами, вимагає негайного втручання Президента, політичних сил, громадськості. Це потрібно для того, щоб повернути силові структури в правове поле, нагадати правоохоронцям, що їхнє завдання – боротьба зі злочинністю та збереження громадянського спокою, а не виконання політичних замовлень і дестабілізація ситуації”, заявив Іван Заєць. На його думку, депутата, УНП обрали об’єктом провокації тому, що партія “послідовно бореться проти криміналізації влади, зокрема - правоохоронних органів
 • 2004.08.28 | Dworkin

  Кроме признания другие доказательства есть? (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.08.28 | Предсказамус

   А как же. Листовки за Ющенко, Вам мало? (-)

 • 2004.08.28 | vujko

  У мене вкрадено гаманець. На місці злочину - листівка "Тому що"

  Адекватна реакція на демонстрацію листівок Ющенка як речових доказів - це навала заяв до міліції ї прокуратури такого змісту:

  "У мене вкрадено гаманець. В кишені, де він лежав, я знайшов листівку з лого "Тому що" і портретом".
  " Вкрали машину. На місці злочину знайшли листівку "Тому що"".
  "Вкрали завод. На стіні вкраденого заводу до цього часу висить речовий доказ - "Тому що"".


  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > З повідомлення УНІАН:

   > ... Серед речових доказів на столах також були листівки з передвиборчою програмою кандидата в Президенти України, лідера блоку "Наша Україна" Віктора Ющенка. Прокоментувати наявність серед речових доказів передвиборчих листівок Ющенка чин з МВС відмовився. ...
 • 2004.08.29 | Чучхе

  Коментувати опускаються руки. Листівки Ющенка - фашистські?

  От речовим доказом ЧОГО можуть бути листівки за Ющенка. Однозначно, що там не написано, як спаяти бомбу. Нащо ж їх тоді демонстрували журналістам? Може з такою метою:


  Майдан-ІНФОРМ пише:
  >журналістам продемонстрували речові докази, які були вилучені при обшуках помешкань зазначених осіб. Серед них - ...література націоналістичного, антисемітського та фашистського характеру.

  і далі

  > Серед речових доказів на столах також були листівки з передвиборчою програмою кандидата в Президенти України, лідера блоку "Наша Україна" Віктора Ющенка.


  Тобто виходячи з такої логіки листівки Ющенка очевидно потрібно вважати літературою антисемітського, націоналістичного та фашистського характеру


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua