МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Режим Кучми-Пінчука-Медведчука захищати ніхто не хоче і не буде

08/28/2004 | Максим’як
Режим Кучми на "іздиханії" і його оплот, вище чиновництво силовиків, здебіліло остаточно і безповоротньо. І це та сила, якою нас лякають і яка має утримати режим у недоторканості від народу? Це видно, що ніхто сімейку Кучми не збирається захищати, а нащо це робити рядовим міліціонерам? Їм що, більше за це платитимуть, що вони задниці Пінчука та Медведчука рятуватимуть. Ну, ясно, Білоконь, Васільєв, Смєшко, допущені до корита, а решту? Що їм за службове рвєніє, та і мало що там ПогрЄбінський із Гельманом видумують, а це все потрібно виконувати таким як Опанасенко та інші, рахуй задурно і для пригод на власний задок.

Цирк під назвою "свержение существующего в Украине строя" здійснено так халтурно і примітивно, що сумнівів у відсутності найпростіших інтелектуальних задатків чи нехіті у оплоту режиму - силовиків, жодних не виникає.

Вибухи у Троєщині здійснили справді кримінальні сили і не без відома міліціонерів, чи правильніше сказати, при згоді і спонуканні до цього, але інтереси там були зовсім інші - меркантильні, а не політичні.

Політику туди вирішили на скору руку притулити Медведчук і його політтехнологи і зрозуміло, що бригада терористів клепалася як-небудь і все шито білими нитками.

Перший і провірений режимом метод, який ще ніразу не спрацював, але його постійно штовхають - це "повісив" на себе вину. Не вдалося це ні з Вердюком, ні із мукачівськими викрадачами бюлетенів, не вдасться і тут, у Києві.

Тобто, все, що говорилося чільними силовиками є відверта брехня, яка розкрилася за кілька годин. Питання просте: "Вони, що повні ідіоти, там у міліції, чи їм вже все по-цимбалах?" Ще більше ми почуємо за кілька днів, коли виявиться, що нинішні "терористи" під тиском чи за якісь провини були присилувані взяти на себе вину, а Білоконь буде щось мекати у Верховній Раді.

Але головний висновок із цієї історії, хоч не зовсім веселої, бо працівники ринку таки настраждалися, полягає у тому, що РЕЖИМ НЕ ЗДАТЕН СЕБЕ ЗАХИСТИТИ і ПРИРЕЧЕНИЙ НА ПОРАЗКУ.

Зрозуміло, що Білоконь і Смєшко гнатимуть рядових офіцерів і бійців проти народу. АЛЕ ЦЕ НЕ СПРАЦЮЄ. Вони будуть організовано підрозділами переходити на бік опозиції, як це було при ГКЧП, бо їм не має причини захищати мільярди Медведчука-Пінчука-Кучми.

Може у когось є інша думка і він боїться, щоб хтось не наважився режим на міцність спробувати, знаючи що режим гнилий і розвалиться при першому натиску, а нас переконує, що режим о-го-го, сильний і нєзгібаємий. Але чи потрібні ще докази? Кілька десятків сумських студентів доказали свою силу - режим боїться народу, бо знає, що не вдіє проти нього нічого. Все, що хоче режим сьогодні - ЦЕ ФАЛЬСИФІКУВАТИ ВИБОРИ. Тихо і без шуму. А потім нехай опозиція з Ющенком борються, скільки влізе у правовому полі неправового режиму.

Тому, висновок один, потрібно вже піднімати українське супільство, виводити на вулиці Києва, будувати наметові містечка, пікетувати ТБ іт.д. І чим сильнішими будуть ці акції, тим простіше буде режим деморалізувати перед виборами.

Відповіді

 • 2004.08.29 | Максим’як

  Re: Режим Кучми-Пінчука-Медведчука захищати ніхто не хоче і не буде

  Для того, щоб зрушити такі процеси з місця, як масові виступи населення, потрібен певний фоновий рівень у суспільстві. Я його свідомо створюю.

  Але тут зразу включаються перелякані та найняті - "Це аморально закликати до протестів проти режиму, бо люди можуть постраждати, це провокація і треба сидіти тихо, бо вибори зірвуться іт.д."

  Не буду вдаватися у мотиви таких заяв, вони є зрозумілі.

  Скільки людей може постраждати, невинних, якщо завтра у багатолюдному місці вибухнуть кілька мішків із гексогеном, чи житловий будинок.

  Режим сьогодні перебуває у страху, але сподівається, що йому все зійде з рук, як це завжди сходило і це інерційне мислення його безнаказанності. І тільки масові протести зараз у суспільстві можуть відвернути режим від більших і масовіших злочинів, ніж Троєщина.

  Не суспільство повинно перебувати у страсі, а у страху повинен бути режим. Це головна передвиборча політтехнологія.

  Ось коментар Рибачука:
  Олег Рибачук: Влада обіцяє безпорядки – не сумніваюся, що вона їх влаштує
  “З наближенням дня виборів Президента чинна українська влада гарячкує і вдається до непродуманих, хибних кроків,” – вважає народний депутат України, керівник офісу Віктора Ющенка Олег Рибачук. За його словами, громадяни вже звільняються від страху перед владою, вони усвідомили, що можуть змінити своє життя, тому аргументи на кшталт “голосуй, тому що...” не спрацьовують.

  “Леонід Кучма, як бачимо, не брехав, коли обіцяв, що вибори будуть надзвичайно брудними. Дійсно, сьогодні ми маємо тисячі фактів кричущих порушень виборчого законодавства одним кандидатом. Влада обіцяє безпорядки – не сумніваюся, вона їх дійсно влаштує,” – заявив Рибачук. Він також підтвердив інформацію про можливі замахи на Віктора Ющенка. “Ми маємо з кількох джерел інформацію про підготовку замахів. “Нам повідомляли навіть дрібні деталі - аж до того, скільки заплатили за цю “роботу”, – повідомив Рибачук журналістам.
  -------------------------
  Ось коментар Ющенка:

  Ющенко прогнозує нові вибухи?
  Кандидат у президенти Віктор Ющенко вважає, що вибухи на Троєщинському ринку -не остання провокація влади в рамках силового сценарію проведення виборів президента.

  "Влада, яка має 6 відсотків довіри населення, вирішила, що силовий сценарій розвитку кампанії для неї найкращий. І ці події - тільки початок", - сказав він на прес-конференції в Луганську.

  www.ПРАВДА.com.ua, 28.08.2004
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.08.29 | otar

   Звільняється? Та ніфіга.

   Бояться, як і раніше - на жаль. Навіть більше, з огляду на теперішнє свавілля переляканих, як ви кажете, "кучмістів", які всерйоз погрожують.
   До речі, саме страх жене людей у бій :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.08.30 | Максим’як

    Re: Страх не жене людей у бій.

    Такого не зауважено, щоб із страху хтось проявив геройство, хіба у комедійних фільмах.

    Страх генерує захисні функції - у даному випадку режим намагається не досить вміло захиститися.

    Ющенку було б не зле виступити із заявою, про покарання і помилування, у якій би конкретно розділив на кількох, які віддають накази і решту непідсудних, які змушені їх виконувати.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.08.30 | otar

     смішні ви

     Теля може теоретично затоптати або забодати вовка. Але, якщо у планах теляти є такий героїзм, йому зовсім не обов'язково виступати з офіційною заявою.

     Так само, як ви, Максим'яче, і ваші товариші-ющенківці (вживаю це слово на позначення людей, які працюють в кампанії за гроші - вибачте, якщо вас це не стосується) продумуєте варіант "що буде, якщо переможе Янукович" - так само і влада, хоч і впевнена в своїй перемозі, намагається створити собі певні шляхи для відступу. Медведчук, Кучма, Янукович і компанія припускають, що їм доведеться віддати владу - це факт; але вони хочуть забезпечити собі спокійну старість на волі, можливо - за кордоном, точно - з грішми, вкраденими у нас з вами. Якщо ви зараз будете погрожувати їм судом і нарами, вони захищатимуться з потроєною силою звірів, загнаних у глухий кут. Можливо, вони когось уб'ють, посадять, може - підуть на міжнародну ізоляцію, як Білорусі.

     Ви фізично не можете перемогти, якщо не забезпечите їм недоторканість.

     Тому розумним для Ющенка було б пообіцяти їм саме це - якщо ворог здає фортецю і складає зброю, йому дадуть піти живим.

     Ви можете кричати скільки завгодно "Влада слабка! Режим ніхто не буде захищати!", але наразі на вашому боці лише правда, а на їхньому - сила.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.08.30 | Максим’як

      Re: смішні ви

      otar пише:
      > Теля може теоретично затоптати або забодати вовка. Але, якщо у планах теляти є такий героїзм, йому зовсім не обов'язково виступати з офіційною заявою.
      >
      У тварин діють інстинкти, а людина наділена логікою. Це порівняння невдале.

      > Так само, як ви, Максим'яче, і ваші товариші-ющенківці (вживаю це слово на позначення людей, які працюють в кампанії за гроші - вибачте, якщо вас це не стосується) продумуєте варіант "що буде, якщо переможе Янукович"

      Однозначно - Янукович не переможе. У крайньому випадку, процес виборів може повторити мукачівський сценарії і перейти у площину юридичного і вуличного протистояння. Тут режим не виграє - може Кучма на місяць-два довше протриматися у результаті такої тяганини.

      - так само і влада, хоч і впевнена в своїй перемозі, намагається створити собі певні шляхи для відступу. Медведчук, Кучма, Янукович і компанія припускають, що їм доведеться віддати владу - це факт; але вони хочуть забезпечити собі спокійну старість на волі, можливо - за кордоном, точно - з грішми, вкраденими у нас з вами. Якщо ви зараз будете погрожувати їм судом і нарами, вони захищатимуться з потроєною силою звірів, загнаних у глухий кут. Можливо, вони когось уб'ють, посадять, може - підуть на міжнародну ізоляцію, як Білорусі.
      >

      Виходячи із логіки людської, а не тваринної, беручи до уваги недавній прецендент із ГКЧП, можна говорити конкретно, що критична ситуація змушує громадянина визначитися, тобто переходити конкретно на ту чи іншу сторону. У цій ситуації, коли за режимом не стоїть жодної ідеології, то він залишиться тільки із кількома сотнями підтримки. Можна взяти для прикладу падіння режиму Чаушеску чи Мілошивича, хоч і у першого і другого ситуація була значно краща із ідеологією і прошарками готовими їх підтримувати. У Кучми цього не має. Взагалі у Кучми нічого не має, крім підтримки Росії, яка не дуже і хоче її афішувати.

      > Ви фізично не можете перемогти, якщо не забезпечите їм недоторканість.
      Ніхто конкретно нікого не переслідує, просто є очевидні речі, що окремі чиновники, які порушуввали закони змушені будуть у судах себе захищати, а відомі канали ТБ будуть позбавлені ліцензій - це очевидні речі.

      > Тому розумним для Ющенка було б пообіцяти їм саме це - якщо ворог здає фортецю і складає зброю, йому дадуть піти живим.
      >
      > Ви можете кричати скільки завгодно "Влада слабка! Режим ніхто не буде захищати!", але наразі на вашому боці лише правда, а на їхньому - сила.

      Не має там сили, бо вона побудована на принципах страху, корупції, крім того в оточенні Кучми є сильна конкуренція між кланами. Режим не має ідеології. Равіть на виборах у 1999 році він мав ідеологію - проти комуністів. У цій ситуації він має гроші і вище чиновництво, яке не є таке чисельне. Саме це вище чиновництво буде відчайдушно захищатися - їм справді не має куди відступати, хоч Кучмі буде забезпечений статус недоторканості, але решті прийдеться викручуватися якось.

      У четвер починається сесія Верховної Ради і почнеться справді конкретна баталія, у першу чергу по нейтралізації силовиків.

      Якщо опозиція з Ющенком не буде масово протестувати, то не режим виявляє силу, а опозиція слабість, бо порушення виборчого процесу перейшло вже всі межі. Це є обов"язок громадянський висловити протест проти свавілля режиму.

      Армія не підтримає режим - це однозначно.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.08.30 | otar

       Бравада, на жаль :(

       Мені б дуже-дуже хотілось, щоб усе, що ви кажете, було правдою.

       > Однозначно - Янукович не переможе.

       Нема певності. Ви можете її декларувати, але ні в кого її нема. Хіба у сліпих. Янукович може перемогти, на жаль, і одна з найшкідливіших для нас з вами речей - це нав'язування (тихе, підпільне, неофіційне) людям думки, що він переможе так чи інакше. Дуже показовий коментар я бачив на одному форумі, де обговорювались Ю/Я: "Нафіга ви тут розвели цей базар, коли й так ясно, хто буде Президентом?"
       Вибори є вибори. Якась частина ризику була навіть у Путіна :)

       >перейти у площину юридичного і вуличного протистояння

       Розрізняйте юридичне і вуличне протистояння. Юридичне - в українських судах? Судах Кучми-Медведчука? Ха. Вуличне... Ну, вийдуть, помітингують. Але мало людей вийде. Навіть найбільш національно свідомі готові лише приєднатися - а ви готові вести?

       > критична ситуація змушує громадянина визначитися

       Слухайте,а ви не думаєте, що так само, як у Львові й Києві на вулицю може вийти народ у випадку перемоги Януковича, так і в Донецьку та в Криму дужжже багато хто повалить на барикади в разі перемоги бендьоровца Ющенка? "Ми за нього не голосували" версус "Мы за него не голосовали" - хто сильніше? Ви впевнені, що вам потрібна критична ситуація?

       > у Кучми нічого не має, крім підтримки Росії

       Невже підтримка Росії така всесильна, що ви не можете його перемогти так довго?

       >окремі чиновники, які порушуввали закони змушені будуть у судах

       Всі.

       > відомі канали ТБ будуть позбавлені ліцензій

       Тоді не вимагайте від них справедливості :) Ви тримаєте їх у страсі і змушуєте з вами боротися. Навіть без грошей і вказівок зверху, хоча і гроші, і вказівки зверху вони таки отримують.
       Ви явно не рибалка :) Знали б, що велику рибу не тягнуть на берег відразу, а тягають на жилці повільно, попускаючи часом, щоб вона втомилась боротись за життя і витратила сили. Бо часом жилка рветься :)


       > Не має там сили, бо вона побудована на принципах страху

       Ви недооцінюєте страх як мотиватор. Учіть психологію :)


       > Режим не має ідеології

       Вам (нам) теж її бракує. Якщо відняти від сукупного ідеологічного багажу розправу над теперішнім режимом і пошуки голови Гонгадзе, то в декого залишится дуже мало, а в декого (Мороза, наприклад) - майже нічого.


       > Якщо опозиція з Ющенком не буде масово протестувати

       Вона цього не робить. Якщо робить, то неузгоджено. Бездарно. І Ющенко поводиться занадто обережно.

       > Армія не підтримає режим - це однозначно.

       Я не сперечаюсь з вами лише тому, що, як уже сказав вище, дуже-дуже хотів би, щоб ваша бравада була обґрунтованою впевненістю у собі.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.08.31 | Максим’як

        Re: Я спробую узагальнити.

        Отже, ви вважаєте, що Янукович переможе, не тому, що він справді популярний у народі чи його обере більшість, а тому, що вибори фальсифікують. А Ющенко і опозиція не зможуть нічого вдіяти.

        Так чи ні?

        Наразі, я від Вас не вчув жодного аргумента про те, як саме переможе на виборах Янукович.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.08.31 | otar

         геніальні висновки :/

         > Отже, ви вважаєте, що Янукович переможе

         Я нічого не вважаю. Невідомо, хто переможе на виборах цієї осені. Шанси є у двох людей, якщо нікого з них не знімуть, не вб'ють, або він сам не відмовиться від участі в виборах (що не дуже ймовірно).
         Я дуже хочу, щоб вибори виграв Ющенко. На те я маю дуже багато причин, далеких, однак, від ідеалізації В.А.
         Оскільки я не просто хочу, а дуже хочу, щоб вибори виграв Ющенко, то мене дуже болить, коли я бачу бездіяльність людей, що повинні забезпечувати його перемогу. Ще прикріше бачити, як ці люди заздалегідь готуються до виїзду з країни або переходу в підпілля на випадок перемоги Януковича (себто припускають таку цілком реальну можливість). І зовсім прикро мені бачити, коли ющенківці кажуть: "нам нічого не загрожує" і поводяться так, ніби В.А. переміг уже. Розслабитись можна буде лише після інавгурації. І недооцінювати ворога, називати його слабким і немічним, тим часом як він, на жаль, наразі має всю країну по повній програмі і тримає в чорному тілі опозицію, - нерозумно. В разі, якщо вашою метою є не показуха й мучеництво, а перемога.

         > вибори фальсифікують

         Можна фальсифікувати вибори тільки тоді, коли більшості населення байдуже, кого саме виберуть. Чомусь у 2002-му році не йшлось про фальсифікацію виборів львівського мера; чому? Бо насправді людям однаково не подобались усі кандидати, та й мало чим вони відрізнялись. У цьому випадку Ющенко і Янукович занадто різні, щоб можна було народові, який проголосував за Ющенка, заявити: "ви обрали Януковича". Ось якщо ви в наступні місяці (часу ще достатньо) не зробите нічого для посилення і збільшення електорату В.А. - тоді, звісно, незначна фальсифікація може поставити хрест на його перемозі.

         > Ющенко і опозиція не зможуть нічого вдіяти

         Можу говорити лише про себе. Мої вікна виходять у двір, але, якщо мені подзвонять і скажуть, що по проспекту Чорновола йде Максим'як із прапором і кличе людей на барикади - я неодмінно вийду на вулицю і допоможу вам :) Але не забувайте, що ваша мета - не повалення режиму, а відправлення його на пенсію.

         Дякую, що записали мене до симпатиків Януковича :) :) Очевидно, така доля чекає всіх, хто наважиться засумніватись у тому, що перемога вже в кишені Ющенка.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2004.09.01 | Максим’як

          Re: Шановний, Ви зрівняли шанси Ющенка і Януковича - це тупо.

          Чому Ви не зрівнюєте шанси Симоненка і Ющенка? Чи Мороза і Ющенка, адже соціалісти стверджуюють, що Мороз пройде у другий тур.

          Знову, чисті голослівні твердження, без жодних аргументів, нічого конкретного, а все типу, мені теж хрчеться, але я не вірю.

          Людина розумна будує свою логіку на аргументах, а на чому Ви будуєте? де Ваші аргументи, що шанси Януковича і Ющенка одинакові?
 • 2004.08.29 | Чучхе

  За гроші - буде (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.08.29 | Максим’як

   Re: Основний засіб режиму не гроші, а інформаційна блокада.

   Зуміє Ющенко проравати цю блокаду - режиму вже нічого не допоможе.

   Масові протестні акції у Києві важко буде замовчати режиму. А якась акція із телецентром, яка перерве мовлення якогось режимного каналу, хоч на кілька годин чи день, буде найкращим інформаційним приводом і не сумнівайтеся - знайде масову прихильність у суспільстві, оскільки ці гебелівські центри вже всім сидять у печінках.

   У режиму є простий варіант з грошима - видати їх максимум на руки, але він не здатен такий суїцид вчинити, а 30 гривень, то незамітні гроші, щоб змінити ставлення до режиму. Обіцянки, що десь із 2005 року буде у гаманці більше нікого не колишать.

   Сьогодні не має об"єктивних ні суб"єктивних причин чиновникам нижчих рівнів сприяти режиму. Режим не має енергетичних джерел, не має ідеї, не має переконань. Брехня, облудство дуже швидко викривається і більше того, йому ніхто не вірить і практично кількохвідсоткова підтримка згідно соцопитувань.

   Я вважаю, що опозиція повинна зробити штучно чи викликати штучно, досить потужний інформаційний привід, який по силі заглушить ці всі дрібні провокації і брехливі заяви.
 • 2004.08.29 | пан Roller

  Никогда не говори ніхто. (-)

 • 2004.08.30 | Максим’як

  Предвыборная борьба на Украине перестает быть мирной

  30.08.2004
  Предвыборная борьба на Украине перестает быть мирной

  МВД Украины не допустит осуществления так называемого грузинского сценария. Такое заявление сделал на днях замминистра внутренних дел Михаил Корниенко. Комментируя возможность народного восстания в случае фальсификации результатов выборов президента, он сказал, что украинская милиция не допустит переворота: "Нас не зря называют силовыми органами. Если возникнет необходимость в том, чтобы применить закон, будьте уверены, мы его применим, и ничто нас не остановит".

  Интересно, что заявление представителя МВД прозвучало сразу же после того, как ряд общественных организаций заявили о намерении провести самый масштабный в истории Украины экзит-пул (опрос избирателей на участках после голосования). По инициативе украинского фонда "Демократические инициативы" проводить опрос будут совместно Киевский международный институт социологии, Центр экономических и политических исследований им. Разумкова, центр "Социальный мониторинг" и центр "Социс". Планируется опросить около 50 тыс. человек, что должно обеспечить максимальную репрезентативность этого исследования и не допустить искажения итогов голосования в официальных отчетах. Финансирование этого проекта взяли на себя около десятка посольств западных стран на Украине.

  Показательно, что окружение Виктора Ющенко приветствует начинание общественных организаций как один из методов обеспечения прозрачности подведения итогов голосования. А сторонники Виктора Януковича, напротив, критикуют идею экзит-пула. Так, руководитель избирательного штаба Януковича Сергей Тигипко заявил, что в параллельном подсчете голосов особенно заинтересованы те, кто хочет сохранить возможность поставить под сомнение результаты выборов. "Именно так недавно произошло в Венесуэле, где оппозиция, ссылаясь на данные экзит-пула, не признавала результаты референдума о доверии президенту, - провел параллель Тигипко. - Это вызвало массовые акции протеста и привело к человеческим жертвам. Хотя позже международные наблюдатели подтвердили, что у них нет оснований не доверять результатам референдума".

  Украинская оппозиция считает, что власть, опасаясь поражения Януковича на выборах, пытается запугать граждан. Кстати, неделю назад Служба безопасности, Генеральная прокуратура и МВД Украины уже выступали с совместным заявлением о готовности применить оружие в случае гражданского неповиновения после выборов. Силовые структуры пояснили, что они располагают информацией о том, что в некоторых штабах оппозиции готовятся провокации, однако никаких конкретных данных в заявлении обнародовано не было. В ответ оппозиция заявила о том, что власть сама готовит провокации, чтобы затем переложить вину на своих противников и таким образом нейтрализовать Виктора Ющенко. Он сам обвинил силовиков в нарушении Конституции, которая прямо запрещает им вмешиваться в политические процессы.

  Татьяна ИВЖЕНКО, "Независимая газета" (Россия), N184
  30 августа 2004
  http://www.liga.net/conf/elect2004/news.asp?id=119250&t=m
  --------------------

  Cтаття російської газети константує факт, і дивно, що багато-хто не хоче принципово дивитися реально на речі. Той, хто зацікавлений у перемозі Ющенка не може просто не звартати на ці реальності уваги. Протистояння не можна уникнути.

  Якщо опозиція поступиться з дороги режиму, то вона програє. Це ясно, як божий день. Режим має намір грубо фальсифікувати вибори і цього не скриває.
 • 2004.08.31 | Максим’як

  Читав Луценка і мені смішно, невже не бачить нічого?

  Ситуація із зміною влади в Україні вже так далеко зайшла, що вона просто не може не змінитися.

  Треба віддати належне Путіну і російській владі - вони це давно прорахували і взяли наостанок із України все, що могли взяти, ну більше просто у руки не влазило.

  Дивно, що наші йолопи, роблять мудрі фізономії і будують версії, як режим Кучми вціліє. А ніяк не вціліє, як не вцілів Радянський союз, режим Чаушеску, режим Мілошивича, режим Шеварнадзе іт.д.

  Дійсно, а що Луценко робитиме, як режиму Кучми не стане? Для Луценка це душевна травма - з ким він боротиметься. Точно, як для Жавера, який все життя переслідував Жана Вільжана. І навіть трагедія ще більша для Луценка, бо перемогу у останній момент отримають інші над Кучмою, а він, який добрий шмат життя вклав у боротьбу із Кучмою, навіть не зможе розділити радості перемоги з іншими, залишившись на обочені процесів.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".