МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Правий був Безсмертний, що Литвин у немилості.

08/29/2004 | Максим’як
Як на Київщині відбувається приватизація районних осередків СелПУ


Присвячується 13-й річниці Незалежності України
Те, що колишній голова Селянської партії України і колишній лівоцентрист С. Довгань розміняв партію на посаду глави Херсонської облдержадміністрації – факт загальновідомий. На чолі партії постала відома “селянка”, колишня “аграрниця” ( за політичною приналежністю до Аграрної партії України), народний депутат України й Герої України Тетяна Засуха, дружина Київського обласного губернатора. Подружжя Засух обласкане повагою, навіть любов’ю з боку Президента України Л. Кучми.
Але ж, здавалося би, партійців не можна передавати як стадо, навіть як бидло, з одних господарських рук до інших. Про це засвідчив приклад Черкаської обласної організації СелПУ, котра майже в повному складі висловила протест проти подібних ганебних дій свого колишнього партійного ватажка пана С. Довганя й організовано перейшла до лав іншої лівої політичної партії.
Можливо, саме це примусило нову власницю посвідчення і печатки СелПУ шукати інші шляхи приборкання норовистих партійців. Шлях було віднайдено, знову також з використанням славнозвісного адмінресурсу. Ось як це відбувається у Київській області.
У районних осередках СелПУ в Київській області за дивних обставин розпочалася та набуває обертів звітно- виборча компанія. Але навіть Л. Шморгун, керівник обласної організації СелПУ, не знає, що ж там відбувається! Бо керівний орган обласної організації СелПУ, котрий відповідно до Статуту наділений повноваженнями приймати рішення з цього приводу, – ніяких рішень з цього питання не приймав!
Тим часом на офіційному веб-сайті Київської ОДА в розділі “Новини ОДА” в рубриці “Діяльність політичних організацій” з’явилися такі повідомлення (подається з певними несуттєвими скороченнями):
1. 10 серпня відбулася конференція Переяслав-Хмельницької районної організації Селянської партії України (присутніх понад 100 осіб). У роботі конференції взяв участь заступник голови Київської ОДА, начальник Головного управління сільського господарства і продовольства І. Бідзюра, голова РДА І. Бісюк, голова райради М. Харченко. Рішенням конференції головою районного осередку Селянської партії України обрано голову райдержадміністрації І. Бісюка.
2. 13 серпня в м. Тараща відбулася конференція районної організації Селянської партії України. Делегатами розглянуте питання роботи партійних осередків в умовах проведення виборчої президентської компанії та обрано нового секретаря районної організації – В. Івашину, першого заступника голови РДА, начальника управління сільського господарства і продовольства.
3. 16 серпня відбулася звітно–виборча конференція Яготинської районної організації Селянської партії України. В роботі конференції взяв участь і виступив заступник голови Київської ОДА, начальник Головного управління сільського господарства і продовольства І. Бідзюра, голова РДА І. Бісюк. Рішенням конференції головою районного осередку Селянської партії України обрано голову РДА В.Семеняку, заступником – голову райради В. Кулинича.
4. 16 серпня відбулася звітно–виборча конференція Згурівської районної організації Селянської партії України. У роботі конференції взяв участь і виступив заступник голови Київської ОДА, начальник Головного управління сільського господарства і продовольства І. Бідзюра, Рішенням конференції головою районного осередку Селянської партії України обрано голову РДА В. Явона, заступником – заступника начальник Управління сільського господарства і продовольства Ю. Маклакова.
Звичайно, на всіх перелічених конференціях (?) обирали голів контрольно-ревізійних комісій, які мають дбати за виконання Статутних вимог, делегатів на обласну звітно-виборчу конференцію, приймали рішення про активну участь у виборчої компанії–2004 на боці кандидата в Президенти України, гаряче любимого прем’єр-міністра України В. Януковича.
За повідомленнями з районів, дуже цікавим є порядок передачі партійних регалій від старого керівництва новому. За звичай, голова РДА викликає колишнього керівника районного осередку СелПУ та звертається до нього з короткою пропозицією: “Посвідчення про реєстрацію і печатку на стіл!” Іноді додається:” Як що хочеш жити в районі..!”
Так на Київщині кланом Засух відбувається бандитська приватизація осередків Селянської партії України. Зібралися братки, щось між собою вирішили, а дійсним господарям сказали “йдіть геть!” А чому б і ні, у тому числі в масштабах всієї України?
До речі, про цікаву тенденцію утворення або захоплення політичних партій. У Київського мера О .Омельченка є своя партія “Єдність”? Є! У голови Держкомтелерадіо України І. Чижа є своя партія – ВОЛ “Справедливість”? Є! У Міністра транспорту і зв’язку України Г. Кірпи є своя щойно створена парті “Відродження”? Є! І так далі й тому подібне.
Гасло дня: кожному губернаторові і кожному міністрові – свою політичну партію! Буржуазна багатопартійність, братове! Плюралізм, який плавно переходить в національно–політичний маразм!
Як на мене, усе ж таки не можу збагнути, а що буде з Народно-аграрною партією України (колишньою просто Аграрною, яку очолювала К. Ващук), на чолі котрої нещодавно повстав голова Верховної Ради України В. Литвин?
Хто й кого нарешті буде приватизувати: Засухи – Литвина чи навпаки? Чи вони розподілять селянство України, як кріпаків по поміщиках?
Питання риторичне, бо процес вже пішов. Чи здатне селянство вчинити йому спротив? Це визначить лише час... Будемо сподіватися, що наш волелюбний народ – не бидло.


Матерiал додано: Юрій Соломатін, народний депутат України, Київська обл.
(18:30 | 27.8.2004)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua