МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Адмінресурс борзіє по повній програмі

08/29/2004 | Майдан-ІНФОРМ


Партія "Громадський контроль" на Кіровоградщині за результатами моніторінгу порушень виборчого законодавства дійшла висновку, що не всі "друзі-суперники" з інших штабів кандидатів у Президенти України грають чесно.
Найбільше порушень спостерігається прихильниками Віктора Януковича, які дозволяють собі проводити збори на підтримку кандидата в робочмй час. Подібні речі частіше за інших допускаються в закладах охорони здоровя та освіти. Подібні ж порушення в області зафіксували і Комітет виборців України, асоціація "Громадські ініціативи" та штаби Віктора Ющенка, Олександра Мороза, Петра Симоненка

Відповіді

 • 2004.09.01 | Оk

  Застосування адмінресурсу у вузах

  Чернігівські правозахисники вказують на застосування адмінресурсу у вузах

  Чернігівський громадський комітет захисту прав людини (далі - ЧГКЗПЛ) pзвернувся до представників органів державної влади та місцевого самоврядування, української та міжнародної громадськості, висловлюючи своє занепокоєння збільшенням фактів, що дають право говорити про тиск з боку представників районних державних адміністрацій Чернігівської області на керівників органів місцевого самоврядування, зокрема сільських та селищних рад, з метою організації політичної підтримки на виборах Президента України єдиного кандидата від влади. До того предметом нашої тривоги є збільшення кількості ознак тиску на студентів та застосування адмінресурсу в стінах вищих навчальних закладів України під час проведення передвиборчої агітації. Окреслені тенденції можуть завдати шкоди проведенню вільних та справедливих виборів Президента України, призвести до недотримання міжнародних стандартів під час їх проведення.

  У заяві йдеться, що “за інформацією, яка надходить до нас з багатьох районів області, останні два місяці на керівників органів місцевого самоврядування чиниться істотний адміністративний тиск. Як повідомили комітету деякі з цих посадових осіб, їх подальше перебування на посаді ставиться в залежність від результатів президентських виборів. Працівники органів місцевого самоврядування скаржаться на те, що в телефонних та особистих розмовах їх залякують звільненням з роботи та репресивними діями в разі незабезпечення пріоритетних умов для кандидата, якого підтримує адміністрація у населеному пункті. Є кілька звернень про залучення до тиску на громадян представників міліції.»

  Чернігівські правозахисники повідомляють, що "комітет останні місяці отримує численні повідомлення від студентів щодо застосування до них та викладацького складу адміністративного тиску з боку адміністрації закладів з метою перешкоди вільній та незалежній участі студентської молоді у виборчому процесі.”

  Комітет нагадує, що Україна відповідно до міжнародних договорів, взяла на себе зобов'язання виконувати міжнародні домовленості, в т.ч. стосовно стандартів проведення виборів.

  “Ми переконанні, що тільки вільні вибори, позбавлені атмосфери страху, відмова влади від методів адміністративного тиску засвідчать виконання Україною високих міжнародних стандартів прав людини.

  Зазначаємо також, що безперешкодна участь в агітаційній кампанії відповідно до своїх поглядів та переконань, вільне вираження і розповсюдження їх є ознакою демократичних виборів в демократичній державі.

  Ми засуджуємо адміністративні спроби використання потенціалу органів місцевого самоврядування та освітніх закладів на користь одного кандидата.

  Ми закликаємо представників органів державної влади, місцевого самоврядування та адміністрацій освітніх закладів не керуватися у своїх діях тимчасовими політичними цілями, дотримуватися законодавства України, поважати основні права і свободи, дати громадянам України зробити вільний вибір!" - йдеться у заяві Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.

  ІМІ
  http://imi.org.ua/?read=4732:1
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.09.02 | _YZ_

   Яка "чушь"!

   >Як повідомили комітету деякі з цих посадових осіб, їх подальше перебування на посаді ставиться в залежність від результатів президентських виборів.
   > http://imi.org.ua/?read=4732:1

   Ок, прикинемо з цієї цитати, що Янукович програв.
   ... хто ж "буде звільняти з посади" після програшу?
   Не розумію, чому люди бояться.

   (Коли вже нарешті зрозуміють, що губити нема що, окрім зашморгу?)

   І друге. Як сам себе не визволиш, то хто?

   Маячня якась...
 • 2004.09.01 | Оk

  Акція "Чистої України"

  Студенти закликають ректорів не вдаватися до репресій за вільний вибір Президента


  Напередодні важливого й відповідального дня в житті нашої держави - 1 вересня - активісти громадського руху "Чиста Україна" поширили звернення до ректорів вищих навчальних закладів.

  Вельмишановний пане Ректоре!
  Вітаємо Вас із початком нового навчального року! Бажаємо, щоб навчальний заклад, який Ви успішно очолюєте, і надалі виконував важку і почесну місію храму науки, осередку не тільки навчання, але й виховання нового покоління громадян нашої держави.

  Ніхто не буде заперечувати того, що основним обов’язком студента є виконання навчального плану, здобуття нових знань.
  У свою чергу також хочемо звернути Вашу увагу на важливість різнобічного виховання і розвитку молодої людини. Однією із складових цього процесу вважаємо соціалізацію студентів, залучення її до суспільно-політичних процесів в Україні. Молодь хоче і може впливати на своє майбутнє, визначати майбутнє своєї держави.

  Напередодні виборів Президента України трапляються випадки, коли адміністрація під тиском зовнішніх обставин або з власної ініціативи можe порушувати Конституцію та Закони України. Такі дії на користь певних кандидатів не сприяють формуванню громадянина, відповідального за свої дії.

  Тому закликаємо Вас не перешкоджати вільному вибору студентів Вашого навчального закладу та не застосовувати репресії за участь у політичних процесах.
  Впевнені також, що студенти, які проявляють активність у суспільній сфері та свідомо ставляться до свого вибору у житті, так само відповідально поставлятьcя до участі в науковому та громадському житті протягом усіх років навчання.

  З повагою,
  Громадський Рух “Чиста Україна”
  http://www.rukhpress-center.kiev.ua/003530/index.phtml
  згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua