МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Учора помер Алік Асламов

08/30/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Народний депутат України, керівник Житомирського обласного штабу Віктора Ющенка Павло Жебрівський повідомив, що у неділю, 29 серпня, о 1.20 ночі помер Алік Асланов – житель села Зеремля Баранівського району Житомирської області.

Алік Асланов облився бензином і спалив себе перед приміщенням районної прокуратури. Він батько п’ятьох дітей, якому місцеве сільгосппідприємство заборгувало три тисячі гривень і не збиралося повертати цей борг. Мало того, за свідченням дружини потерпілого, керівник підприємства відмовився виділити своєму працівнику комбайн для обмолоту збіжжя в рахунок боргу і став вимагати 600 гривень оплати. Асланов звернувся до голови райдержадміністрації Василя Дикого. І отримав брутальну відповідь, що йому дадуть комбайн лише після того, коли він припинить збирати підписи і агітувати за кандидата в Президенти України Віктора Ющенка. Після цього Алік пішов до районної прокуратури, після чого позичив 10 гривень і, купивши на них бензин, вчинив привселюдний акт самоспалення.

“Алік Асланов отримав дуже сильні опіки і знаходився в Баранівці в районній лікарні, оскільки транспортувати його було неможливо. Згодом його оглянув професор з Республіканського опікового центру, і після консультацій Асланова за допомогою компанії “Борис” перевезли в опіковий центр, де він був підключений до апарату штучного дихання. У Київському республіканському опіковому центрі Аліка забезпечили усім необхідним, усіма препаратами, а в суботу в опіковому центрі побував Віктор Ющенко, провідав Аліка. Однак стан Асланова був критичний, і він не приходив до свідомості,” – розповів Павло Жебрівський. Він також повідомив, що похорон Аліка Асланова відбудеться завтра приблизно о першій годині дня. “Ми узяли на себе всі витрати, самі виконаємо всі формальності, пов’язані з похованням. Вже сьогодні тіло Аліка заберуть з опікового центру і відвезуть додому, в село Зеремля,” – сказав Жебрівський.

razom.org.ua

M-I: Нагадуємо, що цинічна влада в особі керівника офіційного штабу Януковича звинуватила в самоспаленні самого Ющенка. "Виявляється, Алік Асланов з Житомирщини, який підпалив себе, обливши бензином, насправді просив у керівника обласного штабу Віктора Ющенка Жебрівського, щоб той заплатив йому за два місяці роботи агітатором. А коли той відмовив, себе підпалив", - сказав днями під час прямого ефіру на 5-му каналі Тігіпко.

Влада уже давно іде шляхом "чим гірше, тим краще", не забуваючи геббельсівські "істини" про те, що чим зухваліша (і цинічніша) брехня, тим швидше, буцімто, їй повірять.

Ми висловлюємо щире співчуття усім рідним і близьким загиблого.

Відповіді

 • 2004.08.30 | Est

  Герой України

  Якщо Ющенко вже відвідав його у лікарні, то, схоже, таки не цурається своїх прихильників, навіть не зовсім нормальних. Якщо стане президентом, то обов'язково повинен дати Героя України. Бо гріш ціна була б Ющенку в базарний день разом з Порошенками з їх міліонами, якби не було таких божевільних, як Алік, що життя готовий віддати.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.08.30 | otar

   Народ не зрозуміє

   Аж занадто великі упередження щодо самогубців. Зрештою, вбити себе - це не героїзм, якщо ти не рятуєш чиєсь життя. Ви можете зі мною сперечатись, але мені здається, що, як і будь-який самогубець, Алік вчинив красиво, але нерозумно.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.08.30 | Mult

    Re: Народ не зрозуміє

    Народ, яка різниця, дадуть чи не дадуть. Нерозумно чи розумно.
    Людини немає. В п'ятьох дітей кучмізм забрав батька...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.08.31 | otar

     Друже, самогубство - не вихід

     Кажу це вам, як людина, а не як прибічник Ющенка чи ненависник режиму.

     Не можна робити святого з батька 5 дітей, який убив себе, бо йому не віддавали грошей. Незалежно від того, чи підтримував він Ющенка, і яка частка вини за його смерть лежить на державному апараті. Самогубство є гріх. Це вам скаже будь-яка людина, окрім шизофреніків-нігілістів. Незалежно від віросповідання.

     Мої співчуття сім'ї Аліка.
 • 2004.08.31 | Franko

  Перед смертю Асламов зміг написати записку

  Перебуваючи в районній лікарні, Алік приходив до тями, й тоді написав записку дружині. На клаптику паперу в клітинку нерозбірливим почерком, обривками слів намагався передати, що сталося. Він був у приймальні Дикого (Василь Дикий – голова Баранівської райдержадміністрації, – “Газета”), до нього вийшли Дикий і його перший заступник Зубарєв, які сказали: “Ты не наша команда. Что сюда пришёл, ты против нас”.

  http://www.gazeta.lviv.ua/2004/08/31/NewspaperArticle.2004-08-30.5133


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua