МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Студенти України: ні міліцейському кийку!

08/30/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Студенти з більшості регіонів України з’їхалися до стін Генпрокуратури, щоб підтримати сумських студентів у боротьбі з посадовими особами, які чинили репресії проти сумчан під час пішого ходу на Київ.

О 12.00 студенти з Сум, Тернополя, Львова, Кіровограда, Житомира, Києва, Рівного, Одеси та інших міст зібралися біля Генеральної прокуратури, щоб отримати відповідь на Відкритий лист, який було направлено до Геннадія Васильєва 25 серпня. У листі містилися вимоги, які зокрема були озвучені і сьогодні. Серед них: порушити кримінальні справи проти Щербаня, зняти депутатську недоторканість з Царенка та порушити щодо нього справу, оскаржити судові рішення про заборону пішого ходу та оскаржити судові покарання учасників акції.

Учасники акції відразу розділилися на дві групи: троє пішло спілкуватися з працівниками прокуратури в приймальні, де вимагали роз’яснити, на якій стадії знаходиться розгляд їхніх справ. Друга група лишилася під стінами будівлі та діяла радикальніше. Вони в довжину будинку напроти головного входу розгорнули гасла та у рупор озвучували всі свої вимоги та вимагали прискорити розгляд справ.

Працівники Генеральної прокуратури відразу зреагували на пікет за вікнами та кількаразово виходили, щоб заспокоїти пікетуючих (які, до речі, навіть не скандували), згорнути акцію. Але їм це погано вдалося. Бо в той час, коли студенти розгорнули пікет, в стінах Генеральної прокуратури закінчилася прес-конференція, з якої верталися журналісти з різноманітних мас-медіа. Камери швидко налаштувалися навколо студентів.

Як тільки більшість телеканалів із камерами та мікрофонами зникли за рогом, до студентів вийшла заступник Генерального прокурора Ольга Колінько. Негативна реакція на камери та фотоапарати зафіксувалася фразою: „Не знімайте мене, я ж не знала, я все-таки жінка”. Але пані Ольгу швидко переконали, що то журналісти, і попросили не заважати їм виконувати свою роботу. Заступник Генерального прокурора завірила: „Ми зараз сідаємо і скрупульозно розбираємо всі питання, які ви поставили перед Генеральною прокуратурою”. Перед тим, як Ольга Колінько пішла зі своїм почтом працювати разом з представниками від сумських студентів, вона частково зняла із Генеральної прокуратури усі зобов’язання щодо гарантій вирішення проблеми: „Я вже цікавилася цим питанням в п’ятницю, всі матеріали передані до Верховного Суду. Він прийме рішення... Це компетенція Верховного Суду”.

Наразі декілька студентів знаходяться в Генеральній прокуратурі та працюють над вирішенням проблеми.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua