МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Війна штабів навколо батьківщини Каменяра

08/31/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Виглядає на те, що львівський штаб Януковича вирішив перейти у контрнаступ. Якщо на початку вибрчої кампанії саме януковичівці були основним об’єктом критики з боку основних опонентів – ющенківців та соціалістів, то тепер схоже ролі помінялися. Як повідомили „КуПол” у прес-службі обласного штабу Януковича, „цього року 148-мі роковини Великого Каменяра представники „ Нашої України” перетворили у політичний шабаш. Сприяли цьому насамперед народні депутати України Михайло Косів, Олекса Гудима, а також керівник Львівського міського штабу кандидата у Президенти України Віктора Ющенка Микола Горинь". У зв’язку з цим львівський штаб Віктора Федоровича організовує сьогодні, 31 серпня о 12.00 (Будинок вчених, вул.Листопадового чину) прес-конференцію. На прес-конференції йтиме мова про перебіг та особливості виборчої кампанії на Львівщині. Про це говоритимуть довірені особи кандидата у Президенти України Віктора Януковича Олексій Радзієвський та Віктор Шайтан.

Нагадаємо, що це вже не перше звинувачення у дебоші на адресу своїх опонентів з боку обласного штабу Віктора Януковича. Не так давно януковичівці вже звинувачували у протиправних діях отця -декана Яворівського деканату УГКЦ. Ця подія мала місце 24 серпня. Очевидним у таких звинуваченнях є слідування логіці, що кращий захист – це атака. Крім того, відомо, що українці – народ жалісливий і вони люблять скривджених. Ну і зрештою, оприлюднені звинувачення абсолютно вписуються у загальноукраїнський сценарій, щодо формування ющенківцям іміджу розбишак, яскравим прикладом чого є події довкола Троєщинського ринку у Києві.

Аби почути думу іншої сторони, “КуПол” звернувся до безпосереднього учасника цих подій, керівника львівського міського штабу Віктора Ющенка Миколи Гориня. Пан Микола категорично відкинув звинувачення опонентів, нібито “нашоукраїнці” влаштовували якийсь шабаш підкресливши, що вони нікого не запрошували на цей захід, а сам Микола Горинь був запрошений туди як франкознавець. “Я думаю, що вони дуже добре розуміли, що буде. І вони прийшли туди з провокативною метою, розуміючи, що люди, які там зібралися вшановувати Івана Франка, не хочуть слухати ні Радзієвського, ні Шурму” – сказав Горинь. На його думку, свідченням того, що події в Нагуєвичах - це спланована провокація влади є те, що на святкуванні було надзвичайно багато міліціонерів. “Огородившись від людей шеренгами міліціонерів, яких, до речі, було настільки багато, що народний депутат Гудима пожартував, чи то часом не від нього почали оберігати людей як від головного диверсанта Львівщини. Адже як відомо міліція сповістила, що в одного із „підривників на Троєщині знайдено посвідчення партії УНП, обласну організацію якої і очолює. „Тому такий підхід цих політичних сил націлений тільки на одне - створити провокативну ситуацію і показати, що штаб Віктора Ющенка діє не тими методами на Львівщині. Я підкреслюю: наш штаб до тої акції не має ніякого відношення. Там зібралися кільканадцять тисяч людей. Вони мали свою думку і вони її висловили. А ось керівники СДПУ (о) та Партії Регіонів повинні її зрозуміти, а не знаходитися в протистоянні з власним народом” – підсумовує Микола Горинь. “Зрештою сам виступ Ігора Шурми нагадував провокацію. Коли люди почали обурюватися і кричати “Ганьба!”, він вступив з ними в образливу суперечку і не виступав з приводу річниці Івана Франка, а лише підбурював людей. І вже зовсім дивним з погляду логіки виглядає те, що після того, як таким чином був зустрінутий виступ пана Шурми, оголосили про виступ керівника обласного штабу Януковича - Олексія Радзієвського. Тому інакше, як провокацією, таку їхню поведінку назвати не можна” – резюмує Микола Горинь.

За повідомленнями агенції КуПол


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua