МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

„Руський блок” – державний переворот під проводом Росії

09/02/2004 | halcyon
Зі стартом передвиборчої кампанії в Україні деякі організації почали використовувати ситуацію на свою користь. Дехто намагається збагатитися, інші підіймають власний імідж та популярність. І нічого в цьому дивного немає. Така психологія людського життя. Немає в діяльності цих організацій та окремих постатей і нічого протизаконного. Майже нічого...
Хочеться зупинитись на керованому Сашком Свистуновим „Руському блоці”. На нещодавньому з’їзді блоку „свистуновці” не наважились офіційно підтримати жодного з кандидатів в Президенти, заявивши, що нададуть підтримку тому з кандидатів, хто погодиться реалізувати програмні положення організації. Здається, такі положення не підтримає навіть баба Фрося, у якої залишилась хоча б краплина глузду. І не дивно, що до цього часу не з’явилося прихильників у Сашка серед кандидатів. Проте, існують натхненники. А також донори. Нехай не такі великі, якими є західні, але не менш небезпечніші.
Чого ж вони хотять? Не важко здогадатись – Росії не дає спокою український Крим, і ще довго не буде давати. Сама лише незалежність України викликає в окремих „східних братів” відчуття лютої ненавісті, як до нашої держави, так і до кожного українця. Росіяни хочуть український народ у власність. Як було ще за недавніх часів.
Шляхи досягнення цієї мети різні, але в сьогоднішньому світі піти війною і анексувати Україну вже не можна, та й не вистачить у Росії на це ресурсів і союзників. Тому „східні сусіди” звернулись до старого та перевіреного способу, коли створюються на території іншої держави організації, через них проводиться пропаганда та дестабілізація ситуації в суспільстві. Особливо це ефективно в період очикуваних в державі можливих масштабних змін. А саме, виборів Президента України.
Не потрібно бути занадто розумним, щоб помітити, як „свистуновці” відстоюють інтереси Росії. Але ж і не в цьому біда. Нехай відстоюють, тільки в рамках закону. Без образи у бік українців, татарів та представників інших національностей, що проживають в нашій державі. Згідно з результами останнього з’їзду, активістами „Руського блоку” заплановано проведення масових акцій на період президентської кампанії. Однією з тез, дуже обережно вписаною у програму блоку, є ліквідація Меджлісу кримськотатарського народу як незаконної організації. Хіба не зрозуміло до чого все це?
Ситуація з татарським населенням Криму, та їх відносини з державними органами залишаються доволі напруженими. Вистачить і небагато масла, щоб вогонь вибухнув, тим більш під час виборів. Представники лише одного „Руського блоку” (до речі, офіційно зареєстрованого в Україні) спроможні впоратися з цим без великих зусиль. Наслідки можна лише прогнозувати – українська Чечня. Росія, яка в Криму має своє числене військо, незабариться використати його в якості „миротворчого” контингенту. А далі, на скільки росіянам вистачить фантазії та розуму „приборкати” міжнародне право.
Сумно. Але подібні організації в Україні існують. Виконують вказівки з-за кордону, заробляють чималі гроші. Працюють в Україні, але проти України і народу.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua