МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Томенко: влада перед виборами спробує зірвати роботу Верховної Ради

09/02/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Народний депутат України, голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко заявив, що він володіє інформацією про наміри влади зірвати роботу парламенту під час президентської виборчої кампанії. “Сьогодні обговорюються різні варіанти діяльності Верховної Ради України у виборчий період. За нашою інформацією, у влади існує кілька сценаріїв, які можуть зірвати роботу парламенту під час президентської виборчої кампанії. Один із сценаріїв – де-факто розпуск Верховної Ради на час виборів-2004. Ідея фактичного розпуску парламенту полягає у тому, що на сесії, яка буде відкрита 7 вересня, влада запропонує проголосувати за те, щоб народні депутати до кінця виборів працювали у комітетах та округах. Максимальна кількість сесійних днів, за таким планом, буде один тиждень або у кінці вересня, або на початку жовтня. На думку влади, це дасть можливість поставити парламент поза передвиборчою кампанією і не дати йому змоги контролювати виборчий процес та не допустити незаконного використання у виборах силових органів, органів місцевого самоврядування та інші державні структури,” – заявив Микола Томенко.

“Щодо ідеї проведення політичної реформи, то, за сценаріями влади, голосування повинно відбутися між першим та другим туром. Таку думку озвучує "речник" команди Януковича-Медведчука Степан Гавриш. За задумом влади, це має внести розкол у середині опозиції та створити напруження у відношеннях Віктора Ющенка та Олександра Мороза,” – відзначає народний депутат.

Водночас парламентарій відзначає, що вірогідність такого сценарію є незначною, оскільки не лише "Наша Україна", а й фракції соціалістів та комуністів зацікавлені, щоб провести демократичні вибори, донести до суспільства правдиві результати та вплинути на той "бєспрєдєл", який влаштовує влада під час цієї президентської кампанії. “З огляду на те, що парламентської більшості реально не існує, то вкрай сумнівно, що 7 вересня знайдеться 226 депутатів, готових проголосувати за фактичне зупинення роботи парламенту,” – вважає Томенко.

Він також відзначив, що важливу роль у цьому процесі відіграє спікер Володимир Литвин. “Якщо голова ВР буде зацікавлений у тому, щоб парламент працював стабільно та не втрачав довіру громадян, то він не піде на реалізацію плану влади зупинити роботу Верховної Ради, і сесії проходитимуть згідно з чинним законодавством,” – заявив Микола Томенко, додавши, що на минулій сесії парламент розглядав дану проблему і ухвалив рішення, що восени він працюватиме, як і завжди - по два пленарних тижні на місяць.

razom.org.ua


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua