МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Мороз пропонує Ющенку та Симоненку опротестувати розподіл

09/04/2004 | Віктор Уколов
керівних посад у Територіальних виборчих комісіях.


http://uv.ukranews.com/p4/news_parties/article_spu.html?id=6193


3 вересня 2004 | Організація: Прес-служба СПУ

Заява Олександра Мороза про непрозорий та упереджений розподіл керівних посад у територіальних виборчих комісіях.

Ситуація з розподілом керівних посад у територіальних виборчих комісіях, на мій погляд, стала прикладом непрозорого та упередженого підходу в роботі Центральної виборчої комісії.

Посадові особи ЦВК посилаються на дані комп'ютерної програми, яка нібито розподілила відповідальні пости у територіальних комісіях, однак у мене є вагомі підстави вважати, що під час прийняття важливого рішення використовувалась аж ніяк не комп'ютерна логіка.

В південних, східних та ряді центральних областей три провідних опозиційних кандидати в президенти отримали непропорційно низьке представництво в керівництві комісій. І відповідальність за це рішення несе не комп'ютер, а ті люди, які мали доступ до результатів підрахунків.

Комусь здається, що питання розподілу квот у тервиборчкомах надто дрібне та формальне. Але далеко неформальне питання - як приймаються рішення у ЦВК. Далеко неформальне питання - хто має доступ до особливо важливих первинних даних обчислювального центру Центрвиборчкому, і як контролюється діяльність чиновників.

Для з'ясування цих обставин Соціалістична партія готує судовий позов, щоб опротестувати рішення ЦВК про розподіл керівних посад у територіальних виборчих комісіях.

На початку парламентської сесії фракція Соціалістичної партії ініціює створення слідчої комісії Верхової Ради України, щоб провести незалежне розслідування цієї проблеми.

Керівництво мого виборчого штабу в рамках домовленостей про совісний контроль виборів зв'яжеться зі штабами Петра Миколайовича Симоненка та Віктора Андрійовича Ющенка для опрацювання спільної позиції з даної проблеми. Я впевнений, що тут ми втрьох зобов'язані виступити разом, щоб внести повну ясність у деякі суттєві технічні деталі роботи Центральної виборчої комісії.

Президентські вибори - це не "Тетріс", і програмні алгоритми тут повинні бути абсолютно прозорими для учасників виборчої кампанії.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua