МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Костенко вимагає з Білоконя три мільйони

09/06/2004 | Vadym Gladchuk
Костенко вимагає з Білоконя три мільйони

www.ПРАВДА.com.ua, 6.09.2004, 12:07

Лідер УНП Юрій Костенко вимагає від міністра внутрішніх справ Миколи Білоконя добровільно відшкодувати три мільйони гривень компенсації за моральні збитки, завдані розповсюдженням неправдивої інформації щодо причетності партії до вибухів на троєщинському ринку.

Про це йдеться в листі Костенка до Білоконя "про захист честі, гідності та репутації Української народної партії та спростування МВС України недостовірної інформації", повідомляє у понеділок прес-служба УНП.

У листі подано здійснену юристами УНП юридичну оцінку дій МВС у зв’язку із розповсюдженням неправдивої інформації щодо нібито причетності членів УНП до вибухів на троєщинському ринку.

На підставі цього УНП вимагає від Білоконя провести прес-конференцію, аналогічну до тієї, що була проведена в МВС 28 серпня 2004 р., та спростувати неправдиву інформацію, розповсюджену представниками МВС про нібито причетність УНП до подій на Троєщинському ринку.

Також Костенко вимагає від міністра звернутися до ЗМІ з вимогою оприлюднити ці спростування.

Іншими вимогами УНП є звільнити із займаних посад держслужбовців МВС, які розповсюдили недостовірну інформацію та забезпечити порушення кримінальних справ проти держслужбовців МВС України.

УНП звинувачує їх у розповсюдженні недостовірної інформації, перешкоджанні законній діяльності політичних партій, здійсненню виборчого права, зловживанні владою та службовим становищем, перевищенні влади та службових повноважень, службовому підробленні та службовій недбалості відповідно за статтями 170, 157, 364, 365, 366 та 367 Кримінального Кодексу України.

Крім того партія вимагає "невідкладно розробити та здійснити спеціальні програми навчання демократії, підвищення правової культури, ліквідації правової безграмотності керівного складу МВС із залученням можливостей Ради Європи".


Листи з юридичною оцінкою дій МВС буде направлено Голові СБУ Смешку, генпрокурору Васильєву, до Ради Європи, ОБСЄ та інших міжнародних організацій.

28 серпня Костенко направив листа керівникам СБУ та Генпрокуратури з вимогою встановити замовників та виконавців виготовлення фальшивого квитка члена УНП.

Як відомо, 20 серпня на троєщинському ринку пролунали 2 вибухи, внаслідок чого постраждало 14 осіб. Одна жінка померла.

За підозрою в причетності до вибухів столична міліція затримала п'ятьох підозрюваних, у тому числі двох чоловік з посвідченнями УНП, що входить у блок Ющенка.

Опозиція вважає, що вибухи організовано владою з метою дискредитації кандидата в президенти Віктора Ющенка. В штабі лідера опозиції є інформація, що підозрювані у вибухах є активістами "технічного" кандидата Бойка, УНА Коваленка і організації "Тризуб".

Опозиція вважає ці організації підконтрольними главі адміністрації президента Віктору Медведчуку.

Відповіді

 • 2004.09.06 | Михайло Свистович

  А те, що невиних катують за гратами, Костенкові пофіг. Мудак.(-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.09.06 | Vadym Gladchuk

   Re: А те, що невиних катують за гратами, Костенкові пофіг. Мудак.(-)

   Давайте спільно акцію проведем, тому що дійсно відпочатку МВС йде повне ігнорування норм КПК
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.09.06 | Михайло Свистович

    Re: А те, що невиних катують за гратами, Костенкові пофіг. Мудак.(-)

    Vadym Gladchuk пише:
    > Давайте спільно акцію проведем, тому що дійсно відпочатку МВС йде повне ігнорування норм КПК

    Давайте почекаємо, бо не хочеться шкодити Ющенку. Я ще сподіваюся вплинути на цих мудил, які голосно кричать, коли переслідують їх, але кладуть, якщо порушуються права їх опонентів або взагалі просто не їхні права.
 • 2004.09.06 | Оk

  "Троещинским террористам" грозит пожизненное заключение

  06.09.2004 16:52
  www.tribuna.com.ua

  "Троещинским террористам" грозит пожизненное заключение


  Выяснение достоверности удостоверений членов УНП, изъятых у двух обвиняемых в причастности к взрывам на Троещинском рынке, не является главной задачей следствия. Об этом заявил на брифинге руководитель пресс-службы Генпрокуратуры Сергей Руденко.
  "Речь идет о том, что те документы есть физически и они приобщены к материалам уголовного дела. Ни в одном процессуальном документе не идет речь о том, что эти лица совершили преступление по заданию или по доверенности какой-то политической силы, в том числе и Украинской народной партии", - сказал Руденко.
  Поэтому, по мнению спикера Генпрокуратуры, "установление достоверности или недостоверности этих документов не является первоочередной задачей органа досудебного следствия". "То есть, если этот вопрос и будет исследоваться, то он будет исследоваться намного позднее", - добавил он.
  Руденко сказал, что мотивы теракта, на которых настаивали задержанные (дестабилизировать ситуацию в Украине) - "находят объективное подтверждение". "То есть они хотели привлечь этим взрывом внимание к собственным политическим взглядам, они считали, что страна и политическая жизнь в стране развивается не так, как им это виделось, и они этими действиями хотели привлечь внимание общества, как они объясняют, к тому, что не все в этом мире материально, есть определенные духовные ценности", - сообщил Руденко. "То есть это такая форма проявления своих политических взглядов", - добавил спикер Генпрокуратуры.
  А наличие у задержанных партийных удостоверений не дает оснований "утверждать о непосредственной связи каких-то политических сил с этим преступлением". "То есть мы говорим о том, что изъяты документы, а кто-то уже делает выводы, что мы обвиняем конкретную политическую силу в политическом терроризме", - сказал Руденко.
  Он также указал, что не подтвердилась "сугубо криминальная версия" взрывов на Троещине. По словам Руденко, четырем задержанным по делу взрывов в присутствии защитников предъявлено официальное обвинение. Им угрожает пожизненное заключение.
  Как известно, сначала уголовное дело было возбуждено по статьям 296 (хулиганство) и 121 (умышленное причинение тяжелых телесных повреждений). После переквалификации уголовного дела, обвинение предъявлено в террористическом акте по части 3 статьи 258. В соответствии с действующим законодательством, сообщил Руденко, участие защитника будет обеспечено независимо от позиции самого заключенного.
  Он также сказал, что связь между взрывами на Троещине и покушением на заместителя руководителя рынка Сергея Алисименко - это лишь "одна из версий".  Автор
  Украинская правда (http://www.pravda.com.ua/)
 • 2004.09.06 | Максим’як

  Re: Як на мене, то такий хід від Костенка, якраз найкраща поміч

  Як на мене, то такий хід від Костенка, якраз найкраща поміч ув"язненим.

  Якщо би справді дійшло до суду, то хлопці мали б стати свідками. А на суді могли б якось реально себе захистити.

  Якщо суду не має, то їм реально не можна у процесі виборчої кампанії якось допомогти.

  Факт, що хлопці якось були втягнуті у злочин на Троєщинському ринку. Степінь їх втягнення можуть тільки вони самі сказати. Зараз їх захищати політично, коли ніхто не знає, що вони здатні самі на себе повісити, це повністю ігнорувати реальні жертви вибухів і закриття ринку.

  Я зразу говорив, що єдиний шлях - це правозахисні місцеві і міжнародні організації, і питання повинно стояти не про їх захист, а про дотримання законів та міжнародних угод стосовно ув"язнених.

  Може потрібно звернутися до Карпачової.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.09.06 | Михайло Свистович

   Це - не поміч, це - відмахування. Почитайте Закон "Про статус

   народного депутата України".

   Максим’як пише:
   >
   > Якщо би справді дійшло до суду, то хлопці мали б стати свідками. А на суді могли б якось реально себе захистити.

   Дивна у Вас логіка. То пишете, що вони можуть "покінчити життя самогубством", тобто до суду не дожити, то "якщо би..." А "якщо би..." може не настати.

   >
   > Якщо суду не має, то їм реально не можна у процесі виборчої кампанії якось допомогти.

   Можна. Почитайте Закон.

   >
   > Факт, що хлопці якось були втягнуті у злочин на Троєщинському ринку.

   Не були ніяк.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.09.06 | Максим’як

    Re: було ж продемонстроване визнання вини.

    А друге, Свистович, дивіться реально на стан справ, якщо справді хочете, щоб їм допоміг хтось, а не шукаєте піару на Ющенка. зараз потрібно звертатися до правозахисних організацій - це єдиний шлях і осіб, які займаються такими питаннями при Верховній Раді у комітетах іт.п. І не туліть примітивних схемок типу, "щирий прихильник Ющенка, а він його кинув напризволяще".

    Стосовно мого припущення загрози життя хлопцям, то це випливає із попередніх провокацій проти Чорновола Старшого, Александрова, Мукачево іт.д.

    Крім цього, я зараз більш ніж схильний думати, що слід кримінальних розборок повністю відсутній. Підрив заст. ринку виглядає, як варіант фізичного усунення, або залякування його, як СВІДКА.

    Режим у цих умовах не має наміру визнавати своєї вини і тому піде на будь-які кроки.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.09.06 | Михайло Свистович

     Якби відразку з десяток нардепів,які кидаються на водія "Камазу"

     кинулися до дверей міністрів та прокурорів (депутат має право на невідкладний особистий прийом), якби адвокати були там відразу, якби вони передали затриманим, що вами займаються і вас не кинуть, то ніякого б визнання вини не було.

     Максим’як пише:
     > А друге, Свистович, дивіться реально на стан справ, якщо справді хочете, щоб їм допоміг хтось, а не шукаєте піару на Ющенка.

     Я хочу, щоб їм допоміг хтось. Допомогти їм може тільки потужна організована сила, яка має нардепів. Влада не допоможе, соціалістам по фіг, бо їх сюди не приплітають, залишається лише "Сила народу".

     > І не туліть примітивних схемок типу, "щирий прихильник Ющенка, а він його кинув напризволяще".

     Бо так воно і є. І саме завдяки отаким невідомим нікому щирим прихильникам Ющенка, а не штабістам і партійцям, він, можливо, стане президентом.

     >
     > Стосовно мого припущення загрози життя хлопцям, то це випливає із попередніх провокацій проти Чорновола Старшого, Александрова, Мукачево іт.д.

     То тим більше не можна чекати суду, а діяти треба негайно.

     >
     > Режим у цих умовах не має наміру визнавати своєї вини і тому піде на будь-які кроки.

     І ці кроки вдарять по НУ, яке не бажає робити те, що пропагує словом. А саме відстоювати права громадян України незалежно від партійної приналежності.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua