МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Фор-еС-Лікбез ч. 6. Результати соцопитувань у Дніпропетровщині

09/06/2004 | Максим’як
Після передвиборного туру по Дніпропетровській області рейтинг Ющенка в цьому регіоні зріс
[03.09.2004 19:30]


Після передвиборного туру по Дніпропетровській області рейтинг кандидата на посаду Президента України Віктора ЮЩЕНКО в цьому регіоні суттєво зріс. Про це агентство ділової інформації "Контекст-медіа" повідомили в управлінні внутрішньої політики Дніпропетровської обласної державної адміністрації, зіславшись на дані соціологічного опитування, проведеного Дніпропетровським центром соціальних досліджень.

Зростання рейтингу В.ЮЩЕНКА - сьогодні він становить 21,1% проти 15% в липні - соціологи пов'язують із соціально-економічною ситуацією, що ускладнилася останнім часом, в регіоні і рядом конфліктів між місцевою владою і дніпропетровськими підприємцями.

Сам кандидат у Президенти, пише "Контекст-медіа", відзначив несподівано високу активність виборців під час свого останнього візиту в регіон 22 серпня, що виразилася, зокрема, у тому, що на мітинги в таких містах як Верхньодніпровськ, Вільногірськ, П'ятихатки, Жовті Води і Дніпропетровськ прийшли близько 20 тис. людей. Акцію в обласному центрі в неділю, 22 серпня, відвідали близько 10 тис. людей.

Несподівано високий рейтинг кандидата від опозиції в традиційно лояльній Дніпропетровській області, пише "Контекст-медіа", став неприємним сюрпризом для місцевої адміністрації.

Як повідомляє інше Інтернет-видання - "Обком" - у Дніпропетровську вкотре загострилися чутки про відставку з посади голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Володимира ЯЦУБИ. За даними видання, однією з причин появи таких чуток став слабкий спротив місцевого адмінресурсу зростанню популярності В.ЮЩЕНКА серед жителів регіону. На користь цієї версії, вважає видання, свідчить якраз той факт, що чутки про майбутню відставку губернатора виникли одразу після відвідин області з передвиборним туром В.ЮЩЕНКА, який багато хто оцінив як вельми успішний. Як можливі наступники називаються кандидатури віце-прем'єр-міністра Івана КИРИЛЕНКА і екс-міністра внутрішніх справ Юрія СМИРНОВА, пише "Обком".

Як повідомляв УНІАН, за даними липневого соціологічного опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова, в центральному регіоні (до центру віднесені: м.Київ, Вінницька, Житомирська, Київська, Кіровоградська, Полтавська, Сумська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська області) в останні місяці відзначалося зростання підтримки В.ЮЩЕНКА. Так, у цьому регіоні в квітні за В.ЮЩЕНКА в другому турі президентських виборів готові проголосувати 40% респондентів. Наприкінці травня – початку червня - 44%, у липні ж більш як половина жителів центрального регіону (50,9%) в другому турі віддали б свої голоси за В.ЮЩЕНКА. На півдні України за В.ЮЩЕНКА в другому турі проголосували б 19,9% опитаних, на сході – 15,3%. (До сходу віднесено Дніпропетровську, Донецьку, Запорізьку, Луганську, Харківську області.)

Найбільшою підтримкою користується в східному регіоні Віктор ЯНУКОВИЧ - за нього в другому турі віддали б свої голоси 47,4% виборців. На півдні держави в другому турі за В.ЯНУКОВИЧА збираються проголосувати 37,4% опитаних, у центрі – 17,2%. У західних областях України за В.ЮЩЕНКА в другому турі проголосували б 65,6% виборців, за В.ЯНУКОВИЧА – 12,2%.
UNIAN


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua