МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенко збільшив відрив від Януковича (/)

09/07/2004 | Shooter
Ющенко збільшив відрив від Януковича

www.ПРАВДА.com.ua, 7.09.2004,
Кандидат у президенти Віктор Ющенко збільшив свій відрив від головного конкурента Віктора Януковича на 2%.

Як показує опитування, проведене фондом "Демократичні ініціативи" і центром "Социс" 3-4 вересня, 40,2% громадян готові підтримати Ющенка в другому турі виборів президента.

За прем'єр-міністра Януковича в другому турі готові проголосувати 33,2%, це на 0,7% менше порівняно із серпневими даними.

Таким чином, Ющенко збільшив свій рейтинг у другому турі на 2% порівняно з дослідженням, що проводилося з 19 по 26 серпня.

Проти обох кандидатів у другому турі проголосували б 9,4% опитаних. 7% сказали, що не підуть на вибори, якщо в другому турі будуть Янукович та Ющенко.10,3% не змогли дати свою відповідь.

У першому турі Ющенко набрав би 30,8% (у кінці серпня було 28,9%), а Янукович 24,2%, що на 0,1% більше ніж у попередньому дослідженні.

За словами наукового керівника "Демініціатив" Ірини Бекешкіної, за новими отриманими даними ще складно судити, чи стало збільшення рейтингу Ющенка тенденцією чи приріст можна списати на похибку даних.

Разом із тим, Бекешкіна припустила, що на зростання рейтингу Ющенка могло вплинути активніше ведення виборчої кампанії у вересні порівняно із серпнем.

Рейтинг лідера Компартії Петра Симоненка зріс на 0,3% до 7,4%. Лідер СПУ Олександр Мороз набрав цього разу 6,5% голосів опитаних, збільшивши кількість прибічників на 0,1%. Лідер Прогресивної соціалістичної партії Наталія Вітренко зберегла свій рейтинг на рівні 1,8%.

Інші кандидати, включені в анкету, одержали менше 1% голосів. 19,4% опитаних ще не визначилися зі своїм вибором.

При цьому респонденти стали більш упевнені у своєму виборі. 59,6% сказали, що абсолютно упевнені в ньому і не змінять його.18,2% у цілому упевнені, але сказали, що ще можуть передумати. 3,1% зовсім не впевнені у виборі.

9,3% сказали, що їм складно відповісти і 9,9% узагалі не відповіли на це питання.

Соціологи провели дослідження з 3 по 4 вересня. Вони опитали 2 тис. чоловік у всіх регіонах України. Похибка даних не перевищує 2,2%.

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua