МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Купи собі диплом!

09/07/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Саме під таким гаслом у вівторок громадянська кампанія „ПОРА!” проводила свою чергову акцію. Захід відбувався під час великих перерв біля найбільших ВНЗ Львова – ЛНУ ім. І. Франка та „Львівської політехніки” і був спрямований проти корупції у навчальних закладах.


Справді, хабарництво у сфері освіти, на жаль, стало нормальним явищем. Тобто, дуже часто кількість балів прямопропорційно залежить від суми грошей у кишені студента і значно рідше від його знань. Крім того, адміністрація ВНЗ часто тисне різноманітними методами на студентів, м’яко кажучи, не схвалює участі своїх підопічних у різних політичних силах (чомусь переважно в опозиційних). Натомість, не знаю студента, який би повністю був задоволений матеріальною базою ВНЗ чи покладав особливі надії на те, що після закінчення вищої школи йому підшукають нормальну роботу. Знають про ці проблеми і активісти „Пори!”, які вирішили у жартівливій формі зобразити сучасну освіту.

Початок акції – своєрідний вступ – у колі сидять шестеро студентів і читають книги. Раптом у середину кола вривається дуже нервовий та владний чоловік – символічне уособлення адміністрації ВНЗ, який починає пояснювати студентам, що їм можна робити, а що ні. Слово за словом і стає зрозуміло, що студенти повністю безправні, а будь-які свої дії повинні узгоджувати з чоловіком, який ще й заставляє студентів присягти на вірність освітньому режиму і зачитує текст клятви підрежимного студента. Після цього студенти заклеюють собі роти скотчем, та одягають однакові шапочки з газет, що символізує безправ’я, сірість та одноманітність сучасного студентства і залишаються сидіти у колі.

На цьому театральна частина тимчасово призупиняється і починаютья активні торги дипломами. Процесом керує ведучий, який презентує присутнім на акції продажного професора, у якого й можна придбати дипломи за різноманітними кумедними спеціалізаціями: кухар-паталогоанатом, сантехнік-гінеколог, програміст на калькуляторі, інженер-ламайстер, психолог-людиноненависник та ін., ексклюзивна пропозиція – диплом „премьєр-міністра”. Зауважу, що дипломи виписувалися на туалетному папері, а як додаток до нього видавалася повітряна кулька з написом: „Вас надули”. На акції була й своя валюта – цілком нова грошова одиниця – креміньчик. Цікаво, чи причетний до її виготовлення міністр освіти? Торги велися у кращих традиціях сучасного бізнесу: оптом, вроздріб, в розстрочку, для постійних клієнтів – знижки, для зручності ведучий зачитав прайс-лист: диплом коштує 500 креміньчиків, вступні іспити, де присутній вступник – 200, якщо ж він відсутній, то втричі дорожче. Загалом же, можна було купити все: заліки, екзамени, курсові...Увагу присутніх привертав також унітаз, до якого був причеплений плакат з написом: „Реалізуй себе у житті”. Зрозуміло, що саме в унітаз й полетіли нікому непотрібні „дипломи”, адже й справді, чого варті дипломи, які не грунтуються на реальних знаннях.

Знову в роль входять „підрежимні студенти”, які не хочуть миритися з утисками адміністрації, знаходять у собі сили повстати проти режиму –вони б’ють порожніми пляшками по асфальті та під скандування : „Досить! Досить! Пора!” піднімаються, зривають з себе скотч та викидають шапочки. Фактично, цей спротив, бунт уже не підрежимних студентів й стає завершенням акції.

До речі, подібна акція у цей же день пройшла у багатьох інших обласних центрах України.

Що ж всім нам пора усвідомити, що освіта здобута підкупом нічого не варта, а куплений диплом нічим не кращий за шматок туалетного паперу.

http://kuchmizm.info/weblog/archives/000382.html#more

Фотографії з акції можна побачити “тут”, агітаційні матеріали “тут”


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua