МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенко виграв справу у Верховному Суді щодо бездіяльності ЦВК

09/08/2004 | Максим’як
ДЖЕРЕЛО: Прес-служба Центрального штабу Віктора Ющенка

08.09.2004 - 19:02

Віктор Ющенко виграв справу у Верховному Суді щодо бездіяльності ЦВК

8 вересня Верховний Суд задовольнив скаргу довіреної особи Віктора Ющенка Миколи Катеринчука щодо бездіяльності Центрвиборчкому. ЦВК не відреагувала на неправомірні дії каналу УТ-1, який всупереч Закону "Про вибори Президента" транслював ролик кандидата в президенти Романа Козака з інформацією про Віктора Ющенка перед показом реклами самого Ющенка.

Верховний Суд зобов’язав ЦВК розглянути цю скаргу по суті. Коментуючи ситуацію, Микола Катеринчук наголосив, що ЦВК часто не виконує своїх функцій щодо виборчого процесу та відфутболює скарги, не виносячи рішень. Він повідомив, що загалом до ЦВК надійшло близько 120 скарг, в яких ідеться про порушення Закону "Про вибори Президента".

Нагадаємо, що 27 серпня довірена особа Віктора Ющенка Микола Катеринчук подав до ЦВК скаргу на неправомірні дії УТ-1. В скарзі йдеться про розміщення політичної реклами кандидата в Президенти Віктора Ющенка поряд з агітаційним матеріалом кандидата в Президенти Романа Козака, де останній поширює інформацію про Віктора Ющенка. “Коментар Козака розміщений в межах 20 хвилин до початку політролика Віктора Ющенка, що суперечить частині 5 ст.61 Закону "Про вибори Президента України", - наголошує Катеринчук.

"Протягом 20 хвилин до і після телетрансляції передвиборної агітаційної телепрограми відповідного кандидата на пост Президента України забороняється давати будь-яку інформацію щодо цього кандидата", - говорить довірена особа Ющенка.

"Ми будемо вимагати попередження ЦВК для каналу УТ-1", - заявив Микола Катеринчук, - "і у разі повтору подібних дій маємо намір ініціювати припинення дії ліцензії на період виборчої кампанії".

УТ-1 транслює ролик кандидата в Президенти Віктора Ющенка, якому передує інший – Романа Козака з відбивкою "Політичне застереження".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua