МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Більшість лихоманить. Харківські криси втікають з корабля?

09/09/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Не встигли охлонути електрони на повідомленні про спростування виходу... ой, вибачте, призупинення, членства партії Литвина у більшості, як слідом подалися харківські мажоритариники з бувшої групи "Дем.Ініціативи" ледь не у повному складі.

15 ДЕПУТАТІВ ІЗ ГРУПИ ГАВРИША ВИЙШЛИ З БІЛЬШОСТІ

www.ПРАВДА.com.ua, 9.09.2004, 16:29

Група депутатів-членів групи "Демініціативи-Народовладдя" оголосили про призупинення членства у парламентській більшості.

Про це заявив під час засідання Верховної Ради депутат Дмитро Святаш.

За словами Святаша, окрім нього членство у більшості призупинили депутати Бандурка, Галієв, Давидова, Карпов, Колісник, Плохой, Райков, Рєзнік, Салигін, Салмін, Сандлер, Фельдман і брати Ярославські. Загалом – 15 депутатів.

Святаш поклав на стіл спікера Володимира Литвина кілька заяв.

Перед цим він просив разом із фракцією Народної аграрної партії перерву, однак Литвин запропонував Святашу виступити просто так.

Після цього депутат групи "Демініціативи-Народовладдя" оточили члени більшості.

Член "Нашої України" Роман Зварич заявив під час сесії про те, що оскільки більшість припинила своє існування, у них треба забрати приміщення, якими вона користується.

Литвин відповів, що за аналогією із розвалом фракцій, депутатам більшості треба дати два тижні.

Усі названі депутати, окрім Степана Гавриша, входили до групи "Демініціативи" до її об'єднання із групою "Народовладдя" Богдана Губського.

Як відомо, у четвер повідомлялося про вихід із більшості фракції Народної аграрної партії, однак потім ця інформація була відкликана, оскільки остаточне рішення з цього питання не прийнято.

"Українська Правда"

Цікаво, що буквально за годину до демаршу харків"ян відомий депутат Волков відзначився черговим геніальним прогнозом пр те, що "До президентських виборів конфігурація парламенту не зміниться, а будуть лише погрози виходу з більшості".

Майдан-Інформ зазначає наявність глибкоких тектонічних процесів у владному політикумі і прогнозує подальші підземні та надземні виверження найближчим часом.

Відповіді

 • 2004.09.09 | Shooter

  Шо-та непонятноє творітся

  Святаш намєдні в груди гепався і за Бандюковича був готовий пасть порвати...що коїться-то?

  Бітва жєлєзних (дубоголових) канцлерів віці мудведчука і віці бандюковича?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.09.09 | Максим’як

   Re: Це Шутеру "нєпонятноє".

   Кучма є вже ніхто. Янукович тільки підставна особа - виборча кампанія керується за гроші Януковича, але весь процес кампанії організовується МВС і спецслужбами, які слухають команди з АП, а не від Януковича. Це всі розуміють і хто хоче зберегти позиції, інтереси свої іт.д., розуміють, що свої проблеми їм прийдеться вирішувати не в Януковича, а невідомо де, у якогось Медведчука, який крім дулі чи здерши десять шкур нічого не дасть, а заладує все у свою горлянку.

   Коли б тільки гавришківці вирішили вийти, то я б сказав, що донецькі вкупили їх, щоб провалити політреформу у якій вони не зацікавлені. Але першим "команду дав" Литвин, ну той точно не симпатизує бандюковичу. Ці два моменти не ув"язуються, а отже, вони вказують на природній процес, до якого вже всі свідомо прямують - до перемоги Ющенка і регіоналізації у відстоянні із майбутнім президентом своїх інтересів.

   Може й правильно написали - щурі втякають із корабля, але так само колись із НУ втекли такі самі щурі, я якраз про перших, а не тих, яких зламали, серед них був і Ярославський.

   Добрий доказ, що Ющенко таки більшість сформує у ВР, бо я особисто сильно переживав за це. Не все буде гладко, але процес пішов.
 • 2004.09.09 | Franko

  Re: Більшість лихоманить. Харківські криси втікають з корабля?

  Більшість останнім часом і так була небоєздатною, і з часу провалу політреформи не грала відчутної ролі у спробах порятунку кучмістів. Вирішальну роль зараз грає труба, яка па галавє: адміністративний, силовий, кримінальний ресурс, і ротації в парламенті не особливо вплинуть на політичні розклади: парламент у нас і так останнім часом "скіпався".

  Відчутні зміни можуть бути тільки тоді, коли перебіжчики утворять більшість із опозицією і почнуть приймати закони. Але поки що тільки після четвертого пива такий варіант може здатись реальним.

  І ще зміни можуть статися тоді, коли тенденція вийде за межі парламенту. Масовий перехід задовбаних чиновництва, міліції, судочинців на бік опозиції -- це те, чого б дуже хотілося, але на що, повторюю, нема чого розраховувати.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.09.09 | KE

   Никакой лихорадки.

   Все уже знают результат выборов и строятся по новой схеме.
  • 2004.09.10 | Dworkin

   Однако это сигнал!

   Franko пише:
   > Відчутні зміни можуть бути тільки тоді, коли перебіжчики утворять більшість із опозицією і почнуть приймати закони. Але поки що тільки після четвертого пива такий варіант може здатись реальним.

   Даже если парламент и не начнет принимать законы, то по крайней мере важно, что он не будет уже принимать решений прокучмовских. А это значить, еще пара колебаний в стране и парламент может начать принимать решения оппозиционные (или по кр. мере не блокировать их). Это уже без всякого пива :)

   > І ще зміни можуть статися тоді, коли тенденція вийде за межі парламенту. Масовий перехід задовбаних чиновництва, міліції, судочинців на бік опозиції -- це те, чого б дуже хотілося, але на що, повторюю, нема чого розраховувати.

   В любом случае развал большинства - это непдлохой сигнал для региональных элит и чиновников и о действености "бильшости" (и созданного ею правительства Януковича), и о действенности админресурса (уже не могущего сгонять депутатов железной рукой), и о "крепости, как никогда" администрации Кучмы-Медведчука. Теперь чиновников всех рангов будет проще уговаривать, если не помогать Ющенко, то хотя бы втихаря саботировать мероприятия по противодействию ему.
 • 2004.09.10 | Предсказамус

  Подготовка к неголосованию за реформу imho (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.09.10 | Mykyta

   Я також гадаю що то сигнал в той бік

   Можливо. що Медведчукові, а може й самому Папі (ну тепер він вже й так ніхто). Безпосереднім імпульсом цілком міг стати його виступ перед спецназом.
 • 2004.09.10 | Dworkin

  "Більшість" переформатируется!

  Старое "большинство" было в основном инициировано Банковой, то есть "про-медведчуковским". Оно распадается в любом случае (кроме военного переворота), фактически уже распалось.

  Теперь его "осколки" будут "бродить" где-то до середины октября, пытаясь угадать в какое новое большинство "склеиваться" - "про-ющенковское" или "про-януковское".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua