МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Репортаж у режимі реального часу з зЇзду УНА

09/09/2004 | ANТ
http://www.zmi.kiev.ua/content/view/1396/2/

Репортаж у режимі реального часу ( http://www.zmi.kiev.ua/content/view/1396/2/ ) з парку ім. Шевченка в Києві почнеться о 19 годині сьогодні на сайті "ЗМІНА".

О 19-00 у парку Шевченка, під відкритим небом, розпочнеться з'їзд політичної партії Українська національна асамблея (лідер - Едуард Коваленко). Після з'їзду його делегати планують пройтися маршем вулицями Києва з символікою своєї партії, яка на думку багатьох нагадує фашистську.

Ця подія привернула до себе увагу тим, що штаб кандидата у президенти Віктора Ющенка звинуватив УНА у провокаціях, розпалюванні міжнаціональної ворожнечі та звернувся до правоохоронних органів з вимогою не допустити проведення маршу, а до Мінюсту - заборонити діяльність УНА. Окрім того, довірена особа кандидата у президенти Ржавського Тетяна Чорновіл (колишній прес-секретар УНА-УНСО) повідомила СБУ про те, що під час з'їзду або під час походу планується теракт, в організації якого влада звинуватить прихильників Ющенка.

Нагадаємо, що УНА заявляє про свою опозиційність до влади та про свою підтримку Ющенка. Проте сам Ющенко відхрещується від цієї підтримки і називає УНА "провокаторами". У риториці лідерів партії відчутні "антикомуністичний, антимоскальський та антижидівський" акценти. Одного з членів УНА, керівника "Слов'янської дружини" (яка має символіку на кшталт SS, але з трьома S) і працівника проющенківського "5-го каналу" Дмитра Савченка, правоохоронці звинувачують в організації вибухів на ринку "Троєщина". УНА називає його арешт "репресіями проти українських патріотів".

Так чи інакше, сьогоднішні події у парку Шевченка можуть призвести до сутичок та дати владі привид застосувати силові дії або й увести надзвичайний стан. Складається враження, що до такого ходу подій готуються як влада, так і штаб Ющенка.

Отже, читайте репортаж про сьогоднішні події у режимі реального часу на ЗМІНІ.

Ми передусім будемо слідкувати за дотриманням під час цих подій прав людини, зокрема, права громадян на мирні зібрання (ст.39 Конституції та ст.11 Євроконвенції з прав людини). Але чи буде це зібрання мирним?
http://www.zmi.kiev.ua/content/view/1396/2/

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua