МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Жоден з нелегалів на виборчі дільниці не з’явиться

09/13/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Заступник голови Української народної партії Антон Бутейко, перебуваючи на Івано-Франківщині, відповідаючи на запитання “Як голосуватимуть наші заробітчани, яких, за різними підрахунками, від 5 до 7 мільйонів? Чи не будуть їхні бюлетені використані для фальсифікацій?”, апелюючи до свого досвіду перебування на посаді посла України в США, зазначив:

- Говорячи про голосування за кордоном, треба розрізняти, що там є люди, які живуть легітимно і перебувають на консульському обліку; які проживають легітимно, але не зареєстровані в консульських установах України; нарешті, є громадяни, які проживають за кордоном нелегально.

На мою думку, жоден із тих, що проживають нелегально, на виборчі дільниці не з’являться, бо вони чітко усвідомлюють, що є спецслужби, які відслідковують всіх нелегалів. Тому я собі не уявляю, як вони зможуть проголосувати. Ті люди, які перебувають на консульському обліку, теж не всі прийдуть на вибори, бо проживають далеко від виборчих дільниць. Якщо взяти США, то це відстані у кілька тисяч кілометрів. Або у Канаді – Оттава і Ванкувер, — щоб купити квиток і прилетіти проголосувати, треба мати сотні доларів. А частина людей, які перебувають на консульському обліку, можуть не прийти на вибори з якихось інших міркувань – навіть на знак протесту проти цієї влади, яка змусила їх виїхати за кордон.

Можливості для фальшування голосування великі. Все буде залежати від чесності і принциповості послів та їх здатності протистояти тискові, що на них буде чинитися. В 1999 році у мене в посольстві в США на консульському обліку було 11 тис. громадян. Знаючи, що всі вони на вибори не прийдуть, я тоді зробив заявку на 600 бюлетенів, а мені все одно вислали 11 тис. Коли я запитав — для чого, мені відповіли: ти що, не знаєш, що з ними треба робити? Я сказав, що знаю і буду робити так, як велить закон. Було використано стільки бюлетенів, скільки людей прийшло голосувати. Решту я відіслав назад. А через кілька днів отримав вказівку про дострокове відкликання з посади посла”.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua