МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Львівські студенти здобули важливу перемогу

09/13/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Як уже повідомляв Майдан-Інформ, минулого тижня активісти громадського руху "Спротив" ініціювали минулого тижня акцію, де близько 250 студентів - мешканців гуртожитків Львівської Політехніки протестували проти підвищення плати за гуртожитки, а також жахливих умов проживання в них. Після акції велося інформування студентів про те, що в понеділок адміністрація має визначитися із відповіддю, інакше акція протесту входить у активну фазу.

Сьогодні адміністрація студентського містечка повідомила про те, що вимоги студентів не тільки розглянуто, але й, по суті, майже усі вимоги протестуючих були задоволені. За рахунок вилучення двох місяців з циклу оплати, фактичний тариф упав, за словами активістки руху Ані, майже до попереднього рівня (до підвищення). Платники також отримали можливість платити не більше, ніж бюджетники, а по однаковому тарифу. Адміністрація студентського містечка також зобов"язалася розробити концепцію попередження перенаселення гуртожитка до нового року, мотивуючи затримку реальних кроків тим, що поселених студентів просто неможливо виселити на вулицю до початку наступного семестру.

О п"ятій годині директор студентського містечка пан Крайовський і голова студентського профкому пан Моркляник провели зустріч із студентами в актовому залі одного з найпроблемніших гуртожитків. Студенти задавали гострі питання, розповідали про свої проблеми. Ведучі зустрічі цього разу відповідали більш-менш по суті, а пан Крайовський занотовував бурхливий потік скарг студентів - мешканців гуртожитків. Найжорсткіші запитання політехівці доручали задавати "спротівцям" - студентам інших вузів, яким не загрожували репресії адміністрації університету.

Після зустрічі за ініціативою директора студентського містечка було домовлено про зустріч активістів "Спротиву", на якій буде роз"яснено основні перешкоди на шляху адміністрації студмістечка по вирішенню студентських проблем. З цими перешкодами активісти і студенти мають намір рішуче боротися.

Студенти розуміють, що ця перемога є лише невеликим кроком. Проте, найбільшим здобутком, мабуть, є позитивні зрушення в свідомості: представники університету подякували активістам та студентам за акцію, а самі студенти, схоже, врешті повірять, що боротьба - це не тільки приємно, але й результативно.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".