МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Комуністи і соціалісти мають врятувати більшість і режим

09/15/2004 | Максим’як
Все це, як мрії погорільців. Нагадує лікаря, який виписує хворому рецепти, бере гроші, знаючи, що хворий за два дні вмре. :)

--------------------------------
"Антикризові менеджери" беруться за парламент?

www.ПРАВДА.com.ua , 15.09.2004, 13:01"Українська правда" публікує ще один витік документів. Це доповідна щодо приборкання парламенту. Написана, за даними наших джерел, людьми, які намагаються проводити у Верховній Раді лінію Віктора Медведчука.

По-суті йдеться про спробу забрати у парламенту головну його функцію на нинішній час – громадського контролера за виборами. Певні події підтверджують, що задумане може бути реалізоване – представник СДПУ(о) Геннадій Руденко вчергове висловився за те, щоб забрати у опозиції парламентські комітети. Що, зрозуміло, викличе дестабілізацію у Верховній Раді. Водночас інший представник СДПУ(о) Нестор Шуфрич сказав "Українській правді", що перерозподіл навряд відбудеться до виборів.
.......................
За вересень і початок жовтня ПБ при підтримці комуністів і соціалістів проводить серію соціально-економічних законів, що суттєво визначають соціальний комфорт та загальні настрої виборців
........................

3) Екстремальний (блокбастер)

Має бути досягнута тільки одна позитивна мета: конституційне схвалення закону №4189 (політична реформа). Для цього необхідно терміново розробити окремий сценарію.

Прийняття інших законопроектів, включаючи і проект Державного бюджету на 2005 рік, не має жодного впливу на будь-які чутливі статистичні й політичні результати обрання В.ФЯнуковича Президентом.

Очевидний позитив: сценарій чистого аркуша для Парламенту після перемоги В.Ф.Януковича і свобода повного маневру для новообраного Президента.

Концепція сценарію: "Карфаген постійно падає".

- Парламент у глибокому внутрішньому конфлікті – кризі.

- Основні зусилля опозиції у вересні направлені на боротьбу за регламентну роботу Верховної Ради України.

- В.Ф.Янукович не відволікається на безперспективні переговори, не приймає участі у політичних конфліктах Парламенту, а показує суспільству й Заходу впевнену ритмічну, ефективну роботу Уряду, який стає єдиним стабільним органом Центральної політики влади, а В.Ф.Янукович – центральною фігурою влади.

- Голова ВРУ постійно веде з ним безрезультатні консультації.

- Президент підтримує В.Ф.Януковича для забезпечення стабільного розвитку.

Події мають розвиватись швидко з метою недопущення перехоплення ініціативи, проведення пасивного (Голова ВРУ) і оптимістичного (Азаров М.Я., депутати-лобісти і т.д.) сценаріїв.

Можливі наступні блокбастери:

А) Чергове подання про дачу згоди на притягнення до кримінальної відповідальності (без арешту) Ю.В.Тимошенко по сукупному звинуваченню в розкраданні державного майна в особливо крупних розмірах і організація дачі хабара.

Важливо:

- подання має бути подано до вересня 2004 року;

- розгорнути навколо нього відповідну гучну медіакомпанію (Ахіллесова п'ята лідера НУ – його оточення, де найбільш одіозною фігурою може стати "Леді Ю").

Б) Відкликання Зінченка О.О. із посади віце-спікера фракцією СДПУ(о), оскільки ця квота необґрунтовано віддана опозиції.

Ризики мінімальні: право фракції СДПУ(о) ніхто не осуперечує, а конфлікт, який виникне, має віддалений характер від В.Ф.Януковича.

В) Аналогічно: відкликання Порошенка П.О. з посади Голови Комітету з питань бюджету у зв'язку із зловживанням посадою.

Ступінь ризику теж є мінімальною і середньою. Його мінімізація –ініціатива виключно ПБ на основі колективного рішення. Фігура Порошенка П.О. викликає внутрішню різку критику, протест, несприйняття НУ і БЮТ, що дає можливість розраховувати на пасивну підтримку цього блокбастеру серед членів "Сили народної". Одночасно цим можливо посилити внутрішній конфлікт у найближчому оточенні лідера НУ.

Г) Ініціювання створення тимчасової слідчої комісії (ТСК) по розслідуванню злочинів, вчинених народними депутатами Гаврилюком В. і Козаченком О.

Важливо:

- ефективна попередня медіапідготовка;

- відповідні заяви Генеральної прокуратури і МВС;

- депутатська група "Центр" є критичним подразником ПБ і разом з НАПУ, частково НВибором і НДП, є інструментом руйнування ПБ із боку НУ і Головою ВРУ. Створення Тимчасової слідчої комісії є одночасно політичною дамбою для діяльності ТСК Гаврилюка В.

Ризики мінімальні.

Д) Політична реформа. Особливий сценарій. Особлива роль В.Медведчука.

Є) Збирання підписів за відкликання Голови Верховної Ради України у зв'язку з непроведенням політичної реформи. Особливий сценарій. Ситуація максимально ефективна зростанням функцій арбітра В.Ф.Януковича разом із Президентом, де в останнього виникає можливість для дистанціювання.

Важливо:

- медіапідготовка;

- внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (повернення до редакції 2001 року);

- використання звинувачень опозиції до Голови ВРУ.

Можливі й інші блокбастери. Приведені найбільш ефективні.

1. Для ефективного управління В.Ф.Януковичем ситуацією у Верховній Раді України необхідно:

посилити особисту співпрацю з лідерами ПБ:

- постійно зустрічатись як особисто, так і колегіально, максимум взаємної довіри через відкритість і підтримку;

- до Дня незалежності України кожного керівника можливо відзначити цінним подарунком;

- зустрітись коордрадою без Голови Верховної Ради України для прийняття рішення про проведення активу більшості спільно з політичною коаліцією в підтримку В.Ф.Януковича ( С.Гавриш, В.Пустовойтенко);

- запропонувати бачення спільного політичного майбутнього.

У випадку підтримки викладеного, запропоновані сценарії мають бути відпрацьовані закритою групою для швидкої підготовки їх провед


Повний текст:
http://www.ukrpravda.com/archive/2004/september/15/1.shtml

Відповіді

 • 2004.09.15 | Віктор Уколов

  "Мають", але чи стануть?

  >За вересень і початок жовтня ПБ при підтримці комуністів і соціалістів проводить серію соціально-економічних законів, що суттєво визначають соціальний комфорт та загальні настрої виборців.

  "Антикризові менеджери" розраховують на підтримку лівими соціальних законів і не безпідставно. Особисто я переконаний, що соціально-економічні проекти повинні підтримуватися в незалежності від того, хто їх пропонує.
  Інша справа, що СПУ не піде на політиканство, бо не підтримувала, не підтримує і не буде підтримувати ані влади, ані, тим більше, прем"єр-міністра Віктора Федоровича Януковича. Про це вже сотні раз заявляв як сам Мороз, так і Вінський.
  А будуть проекти - соціалісти їх будуть вивчати.

  Втім, Максим"яку про це розповідати немає сенсу, адже на його думку я одночасно жид, соціаліст, подвійний агент Медведчука і особистий ворог Ющенка. :-) з чого є щирою правдою тільки моя партійність.

  Втім, я все ж таки звертаю увагу тверезодумаючих учасників форуму на невідповідність заголовку Максим"яка і тексту статті з УП.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua