МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Асадчев: три нові механізми фальсифікації виборів

09/15/2004 | Майдан-ІНФОРМ
“Долю виборів Президента України може бути вирішено не в Україні – за умови “правильного” використання пропозицій ЦВК щодо надання права голосувати українським громадянам - “нелегалам”, які перебувають за кордоном”, - заявив народний депутат України, керівник Полтавського регіонального виборчого штабу Віктора ЮЩЕНКА, представник політичної групи Української народної партії Валерій АСАДЧЕВ, відповідаючи під час зустрічі на запитання виборців Полтавщини щодо анонсованих ЦВК пропозицій щодо голосування громанян України, які нелегально проживають за кордоном. Про свої застереження щодо цих пропозицій депутат повідомив наступне:
-- Голосування нелегалів означає, що громадянин буде занесений не в один список виборців, а в два: в Україні і за кордоном, що дасть ЦВК можливість маніпулювати цими голосами. Причому оскільки проконтролювати їх неможливо, то й неможливо довести таку фальсифікацію. На практиці це може надати як мінімум три нових технології фальсифікації виборів.
По-перше, оскільки невідомо, скільки в якій країні проживає нелегалів, то може статися, що всі 7 млн. опиняться в Росії, де під “дружнім” контролем російської влади проголосують за потрібного Росії кандидата.
По-друге, може статися, що виборці, які проживають у прикордонних містах, можуть вранці проголосувати у себе, а за декілька годин виїхати за межі України і проголосувати вдруге, назвавши себе нелегалами. При домовленості із владою, їх там зареєструють і дадуть проголосувати вдруге. Країни ЄС навряд чи підуть на такі домовленості, а от щодо Росії – невідомо.
Третій, найімовірніший, варіант використання запропонованих ЦВК змін: після того, як результати голосування стануть відомими, і у випадку, коли вони не будуть задовільняти ЦВК, вона легко зможе зманіпулювати результатами, витягнувши “як фокусник з рукава” потрібну кількість голосів “нелегалів”.
Таким чином, на сьогоднішній день введення анонсованої ЦВК норми фактично дає необмежені можливості ЦВК сфальсифікувати результати виборів. Так, ми повинні надати можливість голосування українцям, які зараз знаходяться за кордоном. Але в даному випадку мова йде про вибір між гіршим і найгіршим. Для того, щоб цей механізм спрацював на користь державі, а не у зворотньому напрямку, його насамперед треба добре опрацювати”.
Валерій АСАДЧЕВ закликав парламентарів не голосувати за зазначені зміни у разі, якщо ЦВК подасть їх у парламент в тій версії, яка не усуне можливостей згаданих шляхів фальсифікацій.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua