МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вчора суддю Василенка намагалися звільнити з посади

09/16/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Незрозумілою залишається роль голови комітету ВР з питань правової політики В.Онопенка, члена фракції БЮТ, який фактично приховав порядок денний від депутатів з опозиційних фракцій


Ю.О. Василенка викликали вчора в комітет ВР, де - як він вважав - буде розглянуто питання звільнення його з посади, через те що закінчився строк його повноважень як судді . Але він був здивований, коли побачив що на розгляді питання про його звільнення за порушення присяги - те чого вже так довго прагнуть досягти люди з оточення Медведчука.


Віктор Шишкін дізнався про це першим, і зумів попередити про нього декількох членів комітету з опозиційних фракцій. В свою чергу, про розгляд цього питання йому повідомили журналісти, що дізнались про це за допомогою своїх джерел.


Після цього, на засіданні, обурені депутати з опозиційних фракцій, зокрема Катеринчук, Сіренко, Філенко та інші влаштували голові комітету В. Онопенку скандал, з приводу того що той не повідомив їх про те що на порядку засідання поставлено це принципове питання (нагадаємо, опозиційні фракції неодноразово запевняли, що будуть захищати суддю Василенка від тиску з боку провладних сил), і тому багато депутатів - членів комітету на нього не з"явилося.


Нагадаємо, що саме від комітету (і великим чином від його голови - В. Онопенка) залежить чи буде винесено це питання на голосування в сесійному залі ВР.

Незрозуміла поведінка Онопенка, що виглядав пригніченим, дозволяє зробити припущення що люди з СДПУ(0) змогли його зацікавити в розгляді цього питання - до того ж, фактично така спроба з його боку вже повторюється 3-й раз.

Хочеться, у зв"язку з цим
1. Подякувати депутатам від опозиції з комітету по правовій політиці, що завадили вчора під час засідання розвитку такого сценарію
2. Попрохати когось з них взяти на себе відповідальність відслідковувати це питання і взяти його під свій особистий контроль, тому що після того що відбулося В. Онопенку жодної довіри немає. А керівництву фракції БЮТ, можливо, варто поцікавитись у свого члена Онопенка щодо мотивації таких його дій.


Юрій Олександрович Василенко сказав в коментарі, що йому трохи дивно було бачити своє призвіще поруч з призвіщами деяких інших суддів (їх питання про звільнення в зв"язку з порушенням присяги теж розглядалось вчора ), яких звинувачують в хабарництві, зловживанні службовим становищем та т.ін.

Він також додав, що не робив у минулому та не планує і надалі дій, що можуть завадити людям Медведчука провести сценарій, який вчора провалився (для них, схоже, є принциповим звільнити його "за порушення присяги" - можливо це обіцянка особисто Л. Кучмі).

Зокрема, Василенко не планує особисто просити депутатів від опозиції про підтримку.

Від себе наголосимо ще раз - саме тому у цьому питанні все залежить від ініціативи самих депутатів від опозиції.

Відповіді

 • 2004.09.16 | vujko

  Честь опозиції залежить від перебігу кар'єри судді Василенка

  У випадку, якщо опозиція допустить його образити, її довго тикатимуть писком у це лайно - хай тоді не ображаються.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.09.16 | Тетяна Монтян

   Re: Честь опозиції залежить від перебігу кар'єри судді Василенка

   vujko пише:
   > У випадку, якщо опозиція допустить його образити, її довго тикатимуть писком у це лайно - хай тоді не ображаються.

   Чесно кажучи, у мене останнім часом складається враження, що нашу доблесну опозицію такі дріб"язки, як лайно на пиках, вже не цікавлять ;(
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.09.16 | Еразм

    Чи є опозиційною партія УСДП, яку очолює пан Онопенко ?

    На мою думку, УСДП не є опозиційною партією. Я не чув, щоб Онопенко підтримав якусь програму чи виступ своїх колег по блоку Г.Омельченка, або навіть Ю.Тимошенко, завдяки якій став нардепом. Хто Ви, пане Омельченко ?
   • 2004.09.17 | vujko

    Майдан не пропустить нагоди звернути увагу публіки на амбре (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua