МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Затриманих учасників акції SOS може бути значно більше

09/17/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Подаємо подробиці про репресії щодо учасників акції SOS:

Сьогодні вранці розпочалися масові затримання учасників мирної акції “SOS!” на знак протесту проти свавілля слідчих органів, прокуратури та судів.

Громадянська акція “SOS!” була розпочата в Києві 30 грудня 2003 року матерями незаконно засуджених. До них приєдналися представники незаконно засуджених з Донецька, Кіровограда та Чернівців та в’язні СІЗО №13 міста Києва.

18 травня їхня мирна акція під Верховною Радою України була жорстоко розігнана працівниками міліції та особа в чорних куртках. 7 осіб було затримано та відправлено до міліції, багатьох було сильно побито. Побої знято, але ні міліція, ні прокуратура досі не відреагувала на таке свавілля.

Батьки та родичі незаконно засуджених продовжують акції протесту “SOS!”. Прокуратура, Верховний Суд, МВС намагаються ці акції не помічати.

6 вересня розпочався новий етап боротьби з міліцейським, прокурорським та суддівським свавіллям. Представники декількох областей звернулись до президента України з вимогою особистого прийому, оскільки всі засоби захисту в Україні вже вичерпано. Двоє представників Кіровограда – Чумейко і Тараненко оголосили голодування.

Інші активісти вчора, 16 вересня оголосили, що якщо до понеділка, 20 вересня президент України не дослухається і не відреагує на акції протесту, всі її учасники оголосять безстрокове голодування. Вчора телефонним дзвінком представник Дніпровської районної міліції Лопушинський Анатолій Олександрович (т.: 5522342) запросив лідера акції “SOS!” Тимощук Тамару в міліцію.

Сьогодні вранці, 17 вересня міліція прийшла до більшості активістів. О 9 годині правоохоронці намагались затримати Тимощук Тамару Вікторівну, Медолиз Тамілу Порфирівну, Артеменкову Нелі Віталіївну, Надточія Валерія та двох активістів з Кіровограда, які оголосили голодування.

З 7 години ранку під будинком Артеменкової, де зупинились троє активістів з Донецька, „тусувалась” група з 10 осіб в міліцейській формі. Коли донецькі активісти вийшли з дому, їх відразу пов’язали і всадили в червоний автомобіль з номерним знаком 3392 КА після чого вивезли в невідомому напрямку. Таким чином затримали трьох представників донецької області – Грицай Наталію Олексіївну, Дмитріковську Ольгу Олексіївну і Литвин Світлану Валентинівну. Світлана Литвин змогла передзвонити іншим учасникам акції і повідомити, що їх нібито повезли в Дарницький РВВС міста Києва.

Черговий Дарницького райвідділу відповідає, що такі особи через чергову частину не проходили. Всі намагання з’ясувати долю затриманих в Дарницькому РВВС є поки що безуспішними.

Однак. як повідомили Майдан-Інформи активісти кампанії “ПОРА!”, вони бачили затриманих у Дарницькому райвідділі. Активісти “ПОРИ!” також повідомили, що до однієї з затриманих, Світлани Литвин, викликали швидку допомогу, і їм вдалося поспілкуватися з нею та з лікарем.

Можливо, що затриманих може виявитись значно більше, оскільки на заплановану сьогодні акцію під адміністрацією президента ніхто не прийшов. Це може означати, що ще з 25 учасниками акції з інших регіонів, які ночували на вокзалі, також щось трапилось. Їхнє місце перебування залишається невідомим, так само як і місце знаходження Гопкало Наталії, до якої вранці міліція приходила, але не змогла потрапити до квартири.

За деякими даними, правоохоронці контролюють будинки, в яких проживають учасники акцій і затримують їх, як тільки вони виходять на вулицю. Зараз всі учасники акції “SOS!” потребують допомоги і намагаються не виходити за межі своїх помешкань.

Нагадуємо телефони Дарницького райвідділу міліції:

Чергова частина – 572-70-02.

Начальник відділу Василишин Володимир Володимирович – 572-70-07.

Заступник начальника Рекша Євген Михайлович – 572-70-05.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua