МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В Полтаві “ПОРА!” виступила на захист студентів

09/17/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Громадянська кампанія "ПОРА!" заявляє про те, що полтавські студенти, які мешкають у гуртожитках, змушені платити значні, як для незахищеної категорії громадян, суми за проживання, при цьому додатково оплачуючи з власної кишені витрати на ті послуги, які мали забезпечити держава чи адміністрації вузів.

Річна плата за проживання в гуртожитку для студентів Полтавського державного педагогічного університету ім.В.Г.Короленка, які навчаються за держзамовленням, становить 300 гривень. Студенти, які навчаються на контрактній основі, змушені платити за ті ж умови проживання 387 гривень на рік. До того ж, адміністрація вимагає оплати за рік наперед, не враховуючи того, що після першої сесії дехто може припинити навчання, а також того, що хтось упродовж року може знайти для себе інше місце проживання.

У самих студентських гуртожитках панує антисанітарія та необлаштованість. Так, у гуртожитку №1 - велика кількість тарганів і мишей; у дев'ятиповерховому будинку гуртожитку №9 не працює ліфт, а гаряча вода подається тільки до сьомого поверху; мешканці всіх гуртожитків роблять ремонт за власний кошт.

Днями студентів змусили здати по 2 гривні, як їм пояснили, "на озеленення". При цьому не видавалося жодних квитанцій чи інших платіжних документів, що яскраво засвідчує протизаконність такого збору коштів.

Враховуючи все це, кампанія “ПОРА!” виступила з такими вимогами до адміністрації педуніверситету та Міністерства освіти і науки :

- знизити плату для студентів за проживання в гуртожитках;
- скасувати практику попередньої оплати проживання в гуртожитку:
- зрівняти умови оплати проживання в гуртожитках для студентів, які навчаються за державним замовленням, та студентів-контрактників;
- припинити незаконні побори зі студентів;
- створити нормальні побутові умови проживання у студентських гуртожитках.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua