МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кучма "допригався" і західні зв"язки Пінчука не допомжуть

09/18/2004 | Максим’як
Конгресу США пропонують ввести санкції проти Кучми, Януковича і всіх представників нинішньої влади
Данило Побут, УП , 18.09.2004,

Коли цієї зими екс–держсекретар США Мадлен Олбрайт страхала Кучму санкціями за недемократичні вибори, всі сприймали її слова несерйозно. Мовляв, бабуся марить про часи, коли від її слова залежала доля світу. Тепер же вона просто нахабно погрожує. Навіть Симоненко обурено заявляв – як це так, якась бабуся буде обіцяти в покарання за нечесні вибори закрити українським чиновникам візи до США та арештувати рахунки у Новому світі! На тому, що все це несерйозно, й зійшлися.

Дарма. Бо все це може бути реальністю.

Днями конгресмен із екзотичним ім'ям Дана Рорабахер вніс не менш дивний законопроект до Палати представників. Документ стосується однієї держави – України. І називається: "Для підтримки демократії, вільних, чесних, прозорих виборів та дотримання прав людини і верховенства права в Україні".

Рорабахер – каліфорнійський депутат–республіканець, він уже восьмий термін перебуває у Палаті представників Конгресу. Є членом комітету у міжнародних справах і головою підкомітету з космосу та аеронавтики.

Законопроект, який він подав, у разі схвалення може зробити всю нинішню українську владу невиїзною до країн західного світу. Адже серед покарань – невидача візи до США. А якщо у паспорті стоятиме штамп відмови до Америки, візу гарантовано не видасть Британія і майже гарантовано – держави Шенгенської зони.

Щоб не отримати статус напівзлочинця, від Кучми і всіх його підлеглих треба лише одне – щоб Україна виконала вимоги різних міжнародних організацій, які Київ взяв на себе при вступі. Тобто проведення чесних виборів.

Ключова стаття законопроекту, яка визначатиме долю Кучми – п'ята, вона так і називається "Санкції проти українського уряду". За законопроектом, Україна піддаватиметься щорічній сертифікації, де буде аналіз подій в нашій державі.

Сертифікат видаватимуть лише якщо офіційний Київ дотримуватиметься трьох пунктів вимог. Цитується дослівно:

Перше: проведення вільних, чесних та прозорих президентських та парламентських виборів, які повністю відповідають стандартам ОБСЄ про демократичні вибори та проводяться у співробітництві із відповідними організаціями ОБСЄ та Ради Європи.

Друге: припинення всіх форм тиску та репресій проти засобів масової інформації, незалежних профспілок, недержавних організацій, релігійних організацій та політичної опозиції.

Третє: відкликання та припинення політично вмотивованих судових звинувачень проти представників опозиції та незалежних журналістів.

Все дуже просто.

Якщо ці три пункти не дотримано, тоді немає і сертифікату. А тоді, як передбачає законопроект, "президент США повинен видати наказ про негайне застосування санкцій проти України".

Санкції викладені у підрозділі (с).

Пункт 1 називається "Відмова у в’їзді до Сполучених Штатів Америки". "Президент США має наказати Міністрові внутрішньої безпеки заборонити в’їзд до США будь–якому іноземцю, якщо він:

– вища посадова особа діючого уряду України, або
– дружина/чоловік, неповнолітня дитина або довірена особа іноземця.

Пункт 2 стосується "конфіскації майна у США".

Американський президент має наказати Міністерству фінансів визначити та конфіскувати особисте майно та особисті фінансові рахунки у США, отримані нечесним або незаконним шляхом, будь–яким іноземцем, якщо він:

(А) вища посадова особа діючого уряду України;
(Б) дружина або чоловік, неповнолітня дитина або довірена особа іноземця.


У самому кінці законопроекту міститься пояснення – там подано перелік усіх, кого стосуватимуться санкції. Під визначення "вища посадова особа" підпадає:

– президент, прем’єр–міністр, віце–прем’єр–міністри, міністри; голови та члени держкомітетів, включно з Центрвиборчкомом та місцевими виборчими комісіями; працівники адміністрації президента; члени парламенту; голови Служби безпеки, Державної податкової адміністрації та Державної митної служби;

– будь–яка посадова особа в уряді, яка особисто придушує свободу та стримує вільні, чесні та прозорі вибори в Україні, включаючи суддів, працівників правоохоронних органів, прокурорів, голів обласних адміністрацій, мерів; та

– будь–яка інша особа, визначена держсекретарем США, такою, що особисто займається розробкою політики або виконанням діяльності, що суперечить міжнародно–визнаним правам людини та вільним, чесним і прозорим виборчим стандартам.

Пункт 3 – "заборона позик та інвестицій". Він найжорсткіший, бо стосується санкцій як проти конкретних керівник України, так і держави. Президент США повинен видати наказ про заборону:

(А) будь–якому агентству США, включаючи Експортно–імпортний банк США та Корпорацію приватних закордонних інвестицій, надавати позики, кредитні гарантії, страхування, фінансування або іншу подібну фінансову допомогу владі України (окрім гуманітарної допомоги та сільськогосподарських та медичних товарів), і

(Б) Агентству США з торгівлі та розвитку надавати будь–які кошти для будь–якої діяльності чи проекту Агентства в України.

Пункт 4 законопроекту адресований "міжнародним фінансовим організаціям". Президент США повинен наказати міністру фінансів, щоб представники Америки у таких організаціях голосували проти продовження будь–якої позики або фінансової чи технічної допомоги або гранта для уряду України (окрім позик та допомоги у гуманітарних цілях).

Коли дочитуєш законопроект, складається враження, що все це виглядає трохи неймовірно. У Києві вже звикли відмахуватися від Заходу і його вимог як від набридливих мух. Мовляв, все одно це пусті розмови. Тому тим більше жорстким виглядає обіцяне покарання.

Президент США може відмовитися від застосування санкцій у трьох випадках:

(А) вважає, що робить це з метою захисту національних інтересів США;

(Б) якщо новий президент України, обраний у листопаді 2004 року під час виборів уникнув зловживань та порушень та пообіцяв провести вільні, чесні та прозорі вибори до парламенту у березні 2006 року; або

(В) у випадку застосування будь–якого підрозділу або комбінації підрозділів проти особи, яка прямо чи безпосередньо не залучена до будь–яких зловживань та порушень під час виборів.

Однак у законі є і стаття 4: президент США повинен координувати з іншими країнами – зокрема, з європейськими – формулювати та втілювати стратегію для досягнення цілей цього закону. Крім іншого пропонується, щоб американська адміністрація заохотила інші країни вжити схожі заходи до України.

Крім санкцій, законопроект запам'ятовується безпрецедентно різкими оцінками нинішньої ситуації:

"Вибори, проведені владою України протягом останніх десяти років, не відповідали критеріям вільного вибору, чесності та прозорості, що передбачені ОБСЄ та Європейськими демократичними стандартами.

Георгій Гонгадзе, Ігор Александров та інші незалежні журналісти в Україні, які підтримували демократію та публікували критичні матеріали щодо дій уряду були вбиті або зникли з припущенням, що вони мертві.

Колишні офіційні особи України заявили на надали докази, що найвищі посадовці теперішнього уряду мають відношення до зникнень.

Теперішня влада в Україні, очолювана Президентом Леонідом Кучмою та прем’єр–міністром Януковичем:

– постійно переслідує та піддає репресіям незалежні мас–медіа, незалежні професійні спілки та журналістів;

– активно придушує свободу слова та висловлювань і заохочує замовчування на національних телеканалах головних кандидатів демократичної опозиції;

– використовує міліцію для блокування пересування опозиційних кандидатів та відмовляє літакам опозиційних кандидатів приземлитися у аеропортах міст, де проходять передвиборчі зустрічі;

– використовує державні та місцеві сміттєвози, бульдозери, щоб заблокувати доступ виборців до місць зустрічей з опозиційними кандидатами;

– не дозволяє опозиційним кандидатам орендувати державні приміщення та громадські місця для зустрічей з виборцями; та

– затримує поштові доставки опозиційної літератури.

Попри на теперішні та колишні заяви президента Кучми та прем’єра Януковича, що майбутні вибори будуть вільними, чесними та прозорими з чесним підрахунком голосів, президентські вибори у 1999 році, референдум 2000 року, парламентські вибори у 2002 році й довибори до парламенту та вибори мерів міст, включаючи вибори у Мукачевому, були визнані ОБСЄ й іншими спостерігачами як повністю нечесні.

Ситуація з законопроектом цікава і тим, що вперше на Заході Януковича в компанії із Кучмою прямо названо винним у репресіях в Україні.

Звичайно, все викладене поки є законопроектом. Однак це той сигнал, який або буде сприйнятий українською владою, або інші маяки вже не матимуть сенсу. І в першу чергу для України.

----------------------

P.S.
ЧИ НЕ ТОМУ ГОЛОВНА СТАВКА РЕЖИМОМ РОБИТЬСЯ НА ВБИВСТВО ЮЩЕНКА! Далі у нас будуть найчесніші вибори у світі і навіть Мороз має шанс потрапити у другий тур.

Відповіді

 • 2004.09.18 | Василь Гулeй

  увага, акція!

  хм. красіво пливут :) цe би використати по повній программі, нeзважаючи на стадію розгляду...

  пропоную акцію - писати послу сполучeних штатів в україні листи з подяками за тe, що його країна дбає про нашe життя.

  цe - як противага тим офіційним звeрнeнням, що, бeзпeрeчно, посиплються до нього, як горох з мішка.

  я спробую пeрeконати щe й парочку діаспорних організацій; хлопці-дівчата, цe ж така чудова нагода! карта сама в рукі ідьоть :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.09.18 | Максим’як

   Re: Поява такого законопроекту є досить цікава.

   Його не можна прийняти у часі до виборів в Україні, але роль він безумовно зіграє.

   США, як держава, і конґресмен, то дві різні речі. Посол США може нічого не знати.

   Скоріше потрібно звертатися до конґресового комітету українців США і висловлювати їм підтримку та тиск на них, щоб вони лобіювали потребу у такому законі. Хоч не виключаю, що це все їх, добре замаскована, ініціатива.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.09.19 | rais

    Поява цікава? WWW.ZAKON.KS.UA

    Cвіт підтримає українців. Ваші припущення вірні.
    Боритесь і поборете. Слава Україні.
  • 2004.09.19 | Михайло Свистович

   Є до всіх велике прохання пошукати в інтернеті і виставити сюди

   електронні адреси та факси посольств в Україні, а також голів держав, парламентів та урядів всіх держав світу. Так-так, саме всіх :)

   Було б класно, якби ви, шановні відвідувачі, розподілили між собою цю роботу наприклад, по таких напрямках:

   1) Європа й Північна Америка
   2) СНД
   3) Латинська Америка
   4) Азія
   5) Африка
   6) Австралія і Океанія

   Будь ласка.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.09.19 | fahid

    Список за абеткою (посольства).

    Джерело http://www.tour.com.ua/information/embassy.shtm

    Австрия ул.И.Франко, 33 Тел: 220-5759
    Факс:227-5465

    Австралия (почетное консульство) ул.Безакивская18 (бывш. ул.Коминтерна) Тел: 225-7586
    Факс:246 4223

    Азербайджан ул.Пимоненко, 15 Тел: 461 9255
    Факс: 461 9244

    Алжир ул.Хмельницкого,64 Тел: 216-7150
    Факс: 216-7008

    Аргентина ул.Шота Руставели, 16 Тел: 220 5087
    Факс: 246 7837

    Афганистан просп. Червонозоряный, 48 Тел:244 8649

    Армения ул.Институтская, 4 Тел: 229-0806
    Факс:229-0807

    Белaрусь ул Январьского восстания, 6 Тел:290 0201
    Факс:290 3413

    Бельгия ул. Б.Хмельницкого, 58 Тел:219 2677
    Факс:219 2717

    Болгария ул.Госпитальная, 1 Тел.: 246 7237
    Факс: 224 9929

    Бразилия ул.Толстого, 11 ком.10 Тел: 225 3525
    Факс:224 5521

    Ватикан ул. Тургеньевская, 40 Тел:246 9557
    Факс:246 9553

    Великобритания ул. Десятинная, 9 Тел.: 462 0011
    Факс:462 0013

    Венгрия ул.Рейтарская, 33 Тел:212 4004
    Факс: 212 2090

    Вьетнам ул. ул.Лескова,5 Факс: 295 2837
    Германия ул. О.Гончара, 84 Тел:216 1477, 2167498
    Факс: 216 9233

    Голландия (Нидерланды) ул. Тургеньевская, 21 Тел:216 1905, 216 9834
    Факс: 216 8105

    Греция ул.Софиевская, 19 Тел: 229 5730, 229 1853
    Факс: 229 1338

    Грузия ул. Кудряшова, 9 Тел: 246 1070
    Факс: 246 1071

    Дания ул. Владимирская, 45 Тел: 229 3340
    Факс: 229 1831

    Египет ул. Обсерваторная, 19 Тел: 212 1327, 216 6530
    Факс: 216 9428

    Израиль бульв. Л.Украинки, 34 Тел: 295 6925, 295 6216, 294 9748
    Факс: 294 9736

    Индия ул. А. Терехина, 4 Тел: 4356661
    Факс:435 6619

    Индонезия ул. Дмитриевская, 18/24 Тел.: 244 6288
    Факс: 2164094

    Иран ул. Круглоуниверситетская, 12 Тел:229 4463
    Факс: 229 3255

    Испания ул. Дегтяревская, 38/44 Тел:213 0481
    Факс:211 3815

    Италия ул. Ярославов Вал, 32b Тел:464-0531
    Факс:464-0538

    Иордания бульв.Т.Шевченко, 56 Тел:224 1208
    Факс: 2905162

    Казахстан ул. Мельникова, 26 Тел: 241 3858
    Факс: 213 1198

    Канада ул. Ярославов Вал, 31 Тел: 464 1144
    Факс: 464 1133

    Киргизия ул. Сечовых стрельцов, 51/50 (бывш. ул.Артема) Тел: 219 1397
    Факс: 246 8889

    Китай ул. Грущевского, 32 Тел: 293 1049, 293 4114
    Факс:2937371

    Кипр (почетное консульство) ул.Дмитриевская, 18/24 Тел: 246 9884, 216 3605
    Факс:244 7393

    Корея ул. Владимирская, 43 Тел:2463761
    Факс: 246 3757

    Куба переул. Бехтеревский, 5 Тел: 216 2930
    Факс:216 1907

    Кувейт ул. Дегтяревская, 25/1 Тел: 243 6194
    Факс: 219 3586

    Латвия ул. Десятинная, 4/6 Тел: 462 0708
    Факс: 229 2745

    Ливия ул. Стрелецкая, 15 Тел: 224 6622
    Факс: 244 6624

    Литва ул. Антоновича, 22 (бывш. ул.Горького) Тел: 227 1042
    Факс: 227 4372

    Люксембург (почетное консульство) ул.ул. Большая Васильковская, 9/2 оф.31
    (бывш. ул. Красноармейская) Тел: 247 6929
    Факс: 244 3623

    Македония ул. Боричев ток, 28 к. 29 Тел: 416 6350
    Факс: 4163140

    Молдова ул. Январьского восстания, 6 Тел: 290 7721
    Факс: 290 7722

    Моголия (консульское агентство) ул.Ю.Коцюбинского, 3 Тел: 216-8891,216-8751

    Норвегия ул. Стрелецкая, 15 Тел: 224 0066
    Факс: 229 6696

    Перу ул. Старонаводницкая, 8 Тел:295-7776, 294-6892

    Польша ул. Ярославов Вал, 12 Тел: 224-6308,228-6655
    Факс:229-3575

    Португалия ул. Большая Васильковская, 9/2 к.12
    (бывш. ул. Красноармейская) Тел:227 2442, 247 5718
    Факс: 227 2066

    Россия просп. Воздухофлотский, 27 Тел: 244 0963, 244 0961
    Факс: 246 3469

    Румыния ул. М.Коцюбинского, 8 Тел: 224 4316
    Словакия ул. Ярославов Вал, 34 Тел: 212 0310, 212 1310
    Факс: 212 0908

    США ул. Ю.Коцюбинского, 10 Тел: 244 7350
    Факс: 246 9750

    Таджикистан ул. Десятинная, 4/6 Тел: 212 8483
    Факс: 2128158

    Тунис ул. Большая Васильковская, 44
    (бывш. ул. Красноармейская) Тел:227 7220,244 9302
    Факс: 220 8655

    Турция ул. Арсенальная, 18 Тел: 294 9964
    Факс: 295 6423

    Туркменистан ул. Пушкинская, 6 Тел: 229 3449
    Факс: 229 3034

    Узбекистан ул. Владимирская, 16 Тел: 228 1246
    Факс: 229 5509

    Филиппины (почетное консульство) ул. Лейпцигская, 3а Тел: 573 8210
    Финляндия ул. Стрелецкая, 14 Тел: 228 7049,228 7551
    Факс: 228 2032

    Франция ул. Рейтерская, 39 Тел: 228 8728, 228 7369
    Факс: 229 0870

    Хорватия ул. Сечовых стрельцов, 51/20 (бывш. ул.Артема) Тел:216 5862
    Факс: 2446943

    Чехия ул. Ярославов Вал, 34-а Тел:212 0807, 224 6180
    Факс: 229 7469

    Чили (почетное консульство) ул.Суворова, 4/6 Тел: 290 2040
    Факс: 290 4170

    Швейцария ул. Федорова, 12 Тел: 220 5473, 220 5386
    Факс: 246 6513

    Швеция ул. И.Франко, 34/33 Тел:462 0580, 462 0581
    Факс:462 0583

    Эстония ул. Владимирская, 61/11 Тел: 224 8361, 229 5668
    Факс: 234 1403

    ЮАР ул.ул. Большая Васильковская, 9/2
    (бывш. ул. Красноармейская) Тел: 227 7172, 227 3789
    Факс: 220 7206

    Югославия ул. Волошская, 4 Тел:416 6060
    Факс:416 6047

    Япония переул. Музейный, 4 Тел:462 0019, 462 0020
    Факс:247 5500
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.09.19 | Михайло Свистович

     Дякую, тепер ще б електронні адреси (-)

   • 2004.09.19 | fahid

    Словения

    17/1, suite 33, Horodetskoho Str., Kyiv 01001, Ukraine
    Honorary Consul: Mrs. Mayya Martynenko

    Phone: +38 (044) 229 2600
    Fax: +38 (044) 228 7720
    E-mail: consul@slovenia.org.ua
   • 2004.09.19 | Mykyta

    Уряди світу

    Михайло Свистович пише:
    > електронні адреси та факси посольств в Україні, а також голів держав, парламентів та урядів всіх держав світу. Так-так, саме всіх :)

    З цього тексту не дуже зрозуміло, що саме Вам треба. Якщо йдеться про те, щоб при потребі знайти якийсь факс чи е-мейл, то це
    http://www.gksoft.com/govt/en/world.html
    цілком підійде. Якщо ж є потреба мати список, то це вже зовсім інше питання.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.09.19 | Михайло Свистович

     Re: Уряди світу

     Mykyta пише:
     >
     > З цього тексту не дуже зрозуміло, що саме Вам треба. Якщо йдеться про те, щоб при потребі знайти якийсь факс чи е-мейл, то це
     > http://www.gksoft.com/govt/en/world.html
     > цілком підійде. Якщо ж є потреба мати список, то це вже зовсім інше питання.

     Є потреба мати список з факсами та мейлами.
   • 2004.09.19 | Василь Гулeй

    акцію пeрeніс на корінь. (-)

   • 2004.09.19 | S@nya

    Імейли лідерів всіх країн світу, правда дещо застарілі

    Втім, офіційні адреси змінюються рідко.

    тут: http://www.flimflam.com/international/tocindex.html
 • 2004.09.19 | Andrij

  Якщо вб'ють лідера президентських виборів, закон приймуть точно

  Радники Кучми можуть скільки завгодно жартувати про середньовічні обряди, але розплата з ними та їх босами буде досить сучасна. Зараз самий час їм по середньовічному молитися на швидке одужання Ющенка.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.09.19 | Dworkin

   Зачем убивать? Просто покалечить!

   Юща лишили телеэфира на центральных каналах. Вся надежда осталась на личные встречи с избирателем. Осталось лишить его еще и этих встреч - и можно праздновать победу полной информационной блокады.

   Оставшиеся 5% разницы тихо "доподсчитывают" региональные ТВК.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.09.19 | Andrij

    Отруйників ніколи ніде не любили

    Звідси й рекомендація усім "середньовічним" жартівникам старано молитись на швидке одужання отруєного. Питання "кому вигідно?" поставити не важко. Занадто веселі жарти та неконтрольовані виплески ентузіазму з приводу хвороби не сприймаються надто приязно широким загалом. Навіть не тільки в Україні, а й поза її межами. Чи можливі "негативні" наслідки для режиму навіть зараз? Безумовно. Поставте питання, чи виглядають демократичними вибори, де один з кандидатів на має доступ до більшості виборців через отруєння хімічними речовинами напередодні виборів? Ні, не виглядають. Теперішній режим підійшов до "межі" терпіння. Де початок та де кінець цієї межі, сказати важко. Але кінець десь зовсім поблизу.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua