МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чому не використовується потенціал бібліотечної системи?

09/19/2004 | Чучхе
В Україні близько 5 тисяч бібліотек - практично в кожному населеному пункті де живе понад 900 чоловік (здається так належить по нормативам). В кожній бібліотеці (а особливо в невеликих містечках, де люди не мають грошей купувати книги для себе) існують цілі читацькі кола, які скуповують літературу "в складчину" і штудіюють її в читальному залі. Таким чином в кожній навіть невеличкій бібліотеці є сталий склад її відвідувачів чоловік де в 20, а де і в 200. Плюс у бібліотеках проводяться іноді усілякі культурно-просвітні заходи, тобто бібліотеки відвідує порівняно багато народу, ergo ці заклади культури були б чудовим місцем для поширення агітації.

Тепер із власного досвіду: приходжу в районну бібліотеку, там лежать серед інших газет "Комуніст", "Рабочий клас" і "Так!". Питаю, звідки? Перші дві, кажуть, передплатила місцева комуністична "ячєйка", а "Так!" кладемо самі, бо Ющенко подобається. Я питаю, а вам не забороняють? Мені кажуть, ні. З того часу як в 70-х вилучали Пастернака, цензури бібліотечних фондів нема, як нема і Главліту, який все це координував. Правда, на бібліотеки спускається перелік газет, рекомендованих для підписки (в межах бюджету)- там дійсно немає нічого опозиційного, хоча є "Перець" та "Наша газета+". Але якщо хтось захоче допомогти бібліотеці і приносити свою літературу це приймуть на ура. От роки два тому ПРП попередплачувала на всі бібліотеки Києва "Дзеркало тижня" і всі були задоволені.

А потім я потрапив ще й в одну сільську бібліотеку, де теж бачив "Так!", теє, як мені сказали, покладене за власною ініціативою, районні ющенківські функціонери не мали до того жадного стосунку. Мене ще дуже зацікавила та бібліотека хоча б тому, що з того села родом один відомий кучмівський "чин" і більшість в селі голосувати буде по зв"язці "Янукович-кращий друг нашого земляка-значить, наш друг".

До чого я веду. Ющенківському штабу, якщо там сидять не самі бовдури терміново потрібно зробити одну-дві масові розсилки базової агітаційної літератури по бібліотекам (їх списки дуже легко дізнатися в обласних/районних відділах культури), в першу чергу маленьким, сільським та містечковим, бо виявляється, що невелика бібліотека в якомусь конкретному населеному пункті також є незалежним джерелом поширення інформації.

Для довідки. Думка про розсилки по бібліотекам прийшла до мене після того, як я втретє витягнув із скриньки стандартний лист "від Ющенка" - тобто гроші на масові поштові витрати в штабі очевидно є. Тільки витрачати їх тре раціональніше.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua