МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Штаб Януковича орендує 190 кв. м. комунального приміщення за... 1 гри

09/20/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Як стало відомо голові Полтавської обласної організації Української народної партії Олександрові Кулику, у Глобиному районне керівництво нахабно заселило виборчий штаб В. Януковича у приміщення, де знаходились відділ управління майном комунальної власності району та архітектурно-планове бюро.

Це сталося на початку липня. Штабові Януковича влада віддала шість кабінетів та зал засідань з усім начинням, а також два телефонні номери, рахунки на оплату за користування якими досі приносять “орендодавцям”. За словами завідувача відділом управління майном Василя Вакуленка, його відділ буквально викинули з приміщення: вибили двері кабінету, зібрали й винесли документацію. Нині відділ тулиться в кабінеті оргвідділу райради, а після такого нецивілізованого переселення кудись зникли папери з експертною оцінкою вартості комунального майна майже на 250 тисяч гривень. Це фінансові документи першої значимості, говорить В. Вакуленко, які підтверджують вартість проданих об’єктів.

А нещодавно, майже через три місяці після захоплення приміщення, В. Вакуленкові принесли договір оренди, вже підписаний орендарем – “суб’єктом виборчого процесу, Глобинською районною організацією Партії регіонів в особі першого заступника відділення Ющенка Валентина Івановича”. У цьому договорі вказано, що передається у строкове платне користування приміщення загальною площею 190 квадратних метрів з обладнанням, телефоном та оргтехнікою “для проведення заходів передвиборчої агітації”. Пункт 3.1 гласить: “Розмір орендної плати за об’єкт оренди складає 1 (одна) грн. в місяць з урахуванням ПДВ”. Згідно з цим договором, “розмір орендної плати може бути змінено на вимогу однієї із сторін у разі зміни цін і тарифів та в інших випадках, передбачених законодавством України”.

При цьому, інформує В. Вакуленко, відповідно до Методики розрахунку орендної плати за об’єкти комунальної форми власності, затвердженої районною та обласною радами, орендна плата за квадратний метр приміщення мала б становити близько 8 гривень. Тобто щомісяця нині бюджет недораховується півтори тисячі гривень.

“Тим часом, — коментує ситуацію лідер полтавських народників О. Кулик, — бюджетні організації Глобинського району потерпають від катастрофічної нестачі коштів. Але в цій ситуації мова, звісно, не стільки про орендну плату, скільки про методи, якими нинішня влада намагається зберегти себе у кріслах і після 31 жовтня. У мене складається враження, що в агонії не тільки сам провладний кандидат, який без будь-яких офіційних урядових рішень і навіть без погодження з Пенсійним фондом оприлюднив нові пенсійні ставки. В агонії місцеві чиновники, які власноруч зламують двері, як це сталося в Глобиному із “вселенням Януковича”, змушують підлеглих в усіх бюджетних і навіть не бюджетних організаціях клеїти плакати одного кандидата, інакше познімають з роботи чи нашлють на підприємців перевіряючих”. Люди, в т.ч. і в Глобиному, де О. Кулик побував 19 вересня, розуміють це, ще терплять, але 31 жовтня дадуть усьому цьому належну відсіч.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua