МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Енциклопедія спротиву

09/21/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Ще не встигли вщухнути пристрасті, пов’язані з затриманням та судом чотирьох активістів громадянської кампанії „ПОРА!”, як вона знову нагадала про себе. Цього разу значно спокійнішою акцією: презентацією книги Джіна Шарпа „Від диктатури до демократії”.

Дійство відбулося у четвер під Львівським національним університетом ім. І. Франка, а наступного дня біля палацу Потоцьких у рамках 11-го Форуму видавців.

Книгу було видано з ініціативи громадянської кампанії “ПОРА!” видавництвом “Сполом” на початку 2004 року. Активісти кампанії написали листа автору книги Джіну Шарпу, професором інституту ім. Альберта Ейнштейна в Америці, який і дав “добро” на переклад та друк книги в Україні і навіть частково профінансував цей проект.

Джін Шарп насамперед відомий як дослідник оксамитових революцій, громадських рухів, організацій, які боролися з тоталітаризмом та диктатурою влади своїх країн. Результатом цієї наукової діяльності, всіх його досліджень і є вже згадана книга: “Від диктатури до демократії”.

Джін Шарп описує 198 (!) методів ненасильницької боротьби.

Активіст громадянської кампанії “ПОРА!” Андрій: “В Україні зараз немає прямої диктатури, але й немає ідеального громадянського суспільства, тобто наші громадяни не контролюють і не впливають на рішення органів влади. Звичайно, минули й часи радянської диктатури, коли всіх незгідних фізично винищували, тепер же з української нації роблять рабів, знищуючи її психологічно. Тому книга Джіна Шарпа є надзвичайно актуальною для українців, які на виборах-2004 знову опиняться перед складним вибором. А цілком можливо, що їх до цього вибору змусять, тому й потрібно навчитися відстоювати свої права, звичайно користуючись ненасильницькими методами, описаними у книзі “Від диктатури до демократії”

Книга Шарпа й справді нагадує своєрідну методичку, підручник з ненасильницького спротиву. В тому числі завдяки “Від диктатури до демократії” успішно пройшла революція у Сербії, де місцевий “Отпор” зумів вивести на вулиці 1/10 населення країни, те саме можна сказати й про грузинську “Кмару”, яка й досі користується шаленою популярністю у Грузії.

Політику ненасильницького спротиву декларує й громадянська кампанія “ПОРА!”, адже “будь-яке насильство наражається на протидію у формі ще більшого насильства”

На презентації, також, було продемонстровано фотографії з акцій громадянської кампанії “ПОРА!” у різних містах України.

http://kuchmizm.info/weblog/archives/000463.html#more


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua