МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Сценарій Медведчука та Януковича щодо зриву роботи ВРУ провалився

09/21/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Микола Томенко: Сценарій глави АП Віктора Медведчука та Прем‘єр-міністра Віктора Януковича щодо зриву роботи парламенту провалився

Режим Кучми-Медведчука-Януковича робить все для того, щоб зірвати роботу Верховної Ради України, спрямовану на ухвалення життєво важливих рішень із політичних та соціально-економічних проблем.
Сьогодні в парламенті склалася ситуацію, коли три фракції, що є головною опорою влади (СДПУ(о), "Регіони України", "Трудова Україна") виступили за зрив роботи парламенту. Така деструктивна позиція набула абсурдної форми. Ці фракції сьогодні не голосували навіть за урядові законопроекти. Зокрема, депутати фракції СДПУ (о) не проголосували за ухвалення Закону України "Про затвердження прожиткового мінімуму на 2005 рік", представленого одним із лідерів СДПУ (о) міністром праці та соціальної політики Михайлом Папієвим.
Причина такої поведінки цих фракцій, ймовірно, полягає ще й у тому, що чинна влада знала про планований виступ на засіданні Верховної Ради Віктора Ющенка. Вочевидь, вона усвідомлювала суспільний резонанс від виступу Ющенка після його отруєння.
Проте, спроба зірвати роботу парламенту провалилася.
Фракції аграріїв, "Центр", НДП, "Союз" та низка інших депутатів від колишньої "більшості" взяли активну участь у парламентських голосуваннях.
Таким чином, забезпечивши нормальну роботу, парламент стає впливовим політичним гравцем у передвиборній політичній ситуації.
Український парламент, як орган державної влади із найбільшою державною легітимністю в сьогоднішній України, має стати визначальним фактором у недопущенні реалізації силових сценаріїв передвиборчої кампанії.
За таких умов діяльність Верховної Ради, як вищого законодавчого органу України, сприятиме уникненню суспільних потрясінь та забезпеченню легітимної передачі влади в Україні в результаті президентських виборів.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua