МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

План отруєння Ющенко: як це могло бути?..

09/23/2004 | AK
До отруєння Ющенка, Янукович мав значно вищі шанси виграти вибори, аніж зараз. Існує дуже висока ймовірність того, що після такого скандалу рейтинг Ющенка зросте. А ось імідж Януковича може серйозно постраждати після звинувачень постраждалого Ющенка на адресу влади, розтиражованого телеканалами. Відданий ідеям парламентаризму Мороз на посаді Президента набагато більше влаштовує Медведчука, ніж Ющенко та Янукович. При Президенту Морозу Медведчук матиме дуже високі шанси реалізувати свій вплив в парламенті, або навіть стати прем”єром.

Останніми днями стала відома нова, раніше невідома і дуже цікава інформація, що стосується отруєння Віктора Ющенка. Те, що це було саме отруєння, сумнівів не залишилося, схоже, навіть у генпрокуратури. Досить близький до керівництва НУ Юрій Костенко заявив, що Ющенка труїли рицином. Це відома і дуже сильна отрута. Про небезпечність рицину свідчить хоча би той факт, що його використовують як складову хімічної зброї масового ураження , а зокрема, виробляли на базах Аль Кайди, захоплених американцями в Іраку.

“Це речовина, яку застосовують спецслужби при спецопераціях. Ми знаємо і коли, і як це сталося, і знаємо, хто за цим стоїть. Хочу сказати тільки один аспект із тієї інформації, яка є у нас. На превеликий жаль, ця спроба вбивства Ющенка, яка не вдалася, не зупиняє так званих "кризових" політтехнологів, і вони намагатимуться повторити замах." Тут Костенко дуже відверто натякає, що вся ця історія з отруєнням – справа Медведчука.

Версія “Нашої України”

Неофіційно з”явилися подробиці й того, як отрута могла потрапити в організм Ющенка. За інформацією з парламентських кулуарів, десь у ті дні, коли сталося отруєння, Ющенко вечеряв з головою Служби безпеки України Ігорем Смєшком та одним із його недавно призначених заступників Володимиром Сацюком. Кажуть, що Ющенку стало недобре після випитого у цій компанії коньяку.

Те, що Ігора Смєшка називають людиною Віктора Медведчука – загальновідомий факт. Відтак схема, на яку досить прозоро натякав Костенка, і якої, дуже ймовірно, дотримуються у Нашій Україні, виглядає так: замовив замах на Ющенка саме відомий його супротивник, глава відомої адміністрації. Замовлення виконане руками людини, що, по ідеї, має розслідувати цей злочин.

Використана була мінімальна доза отрути. По-перше, тільки так можна було уникнути раптової смерті, в такій компанії це виглядало б просто непристойно. По-друге, це забезпечувало тривалий перебіг хвороби і не дало можливості адекватно поставити діагноз. По-третє, в будь-якому разі, таке отруєння, навіть якби не закінчилося фатально, радикально вибивало б Ющенка з виборчої кампанії. Зважаючи на його тактику – поїздки по регіонам – це фактично означало би вибуття з виборчої кампанії.

Під цю версію можна підтягти і той дивний факт, що мас-медіа Медведчука приділили хворобі Ющенка дуже багато уваги. Чи не відводив Медведчук цим підозру від себе? Адже уявити, що цей інформресурс, який раніше взагалі не помічав Ющенка як такого, можна “пробити” сентиментами про хворобу дуже складно.

Отруєні перспективи Януковича

А, зрештою, на кого подала б основна підозра? Звичайно, на владу, а саме на владного кандидата – Януковича. Основну масу людей досить легко переконати , що Янукович перший мав би бути зацікавлений у знешкоджені Ющенка. Фактично, Януковича “підставляли”, оскільки головна підозра падала саме на нього. Відтак, Януковичу вся ця ситуація об”єктивно не вигідна.

До отруєння Ющенка, Янукович мав значно вищі шанси виграти вибори, аніж зараз. Існує дуже висока ймовірність того, що після такого скандалу рейтинг Ющенка зросте. А ось імідж Януковича може серйозно постраждати після звинувачень постраждалого Ющенка на адресу влади, розтиражованого телеканалами.

У цій ситуації під загрозою могли навіть опинитися самі вибори. Отже складно навіть спрогнозувати, до яких наслідків могла би призвести смерть найрейтинговішого опозиційного кандидата. А зрив виборів Януковича категорично не вигідний, бо навряд чи на повторних виборах влада знову висуне його головним кандидатом.

Очевидно й те, що перемога Януковича не вигідна Медведчуку. Конфлікт між київською та донецькою групами існує дуже давно. Це протистояння спостерігається навіть на рівні футболу. Не менш серйозний конфлікт на рівні Медведчук&Суркіс -- Ахметов і в бізнесі. Перемога Януковича неминуче призвела б до переділу власності. Ахметов має відомі всій країні “апетити”, а в групи Медведчук&Суркіс є що забирати.

Отже, Медведчук, фактично, вбивав би відразу обох зайців...

Якщо би звинувачення в отруєнні Ющенка вдалося би перевести на Януковича, хоча б у народній свідомості, виграти вибори владному кандидату було б дуже складно. Тавро злочинця, двічі скасоване, тепер йому забезпечили б назавжди.

Мороз – майбутній Президент?

Уявімо гіпотетичну ситуацію, що Ющенка (внаслідок фізичного отруєння ) і Янукович (внаслідок отруєного іміджу) сходять з дистанції. Хто залишається? Тоді найбільш реальні шанси виграти вибори з”являються у Мороза.

Він ще не розгубив свій імідж опозиціонера, сприймається у всіх регіонах країни, представляє центристську ідеологію та має незаплямований власний імідж. Чим не ідеальний кандидат?

Щоправда останнім часом вузькі, але обізнані кола дорікають Морозу співпрацею з СДПУ(о) та Медведчуком особисто. Останнім часом, позиції Мороза дивовижним чином збігаються з інтересами есдеків. Мороз самостійно йде на вибори, розбиваючи опозиційну коаліцію трьох. Змінює політику свої ЗМІ, з “Граней-плюс” з різкою критикою на адресу СПУ звільняються провідні журналісти – Ірина Погорєлова та Тетяна Коробова. В унісон з есдеками говорить про необхідність політ реформи до виборів...

Все це жодною мірою не означає, що Мороз причетний до замаху на життя Ющенка. Але очевидно, що відданий ідеям парламентаризму Мороз на посаді Президента влаштовує набагато більше влаштовує Медведчука, ніж Ющенко та Янукович. При Президенту Морозу Медведчук матиме дуже високі шанси реалізувати свій вплив в парламенті, або навіть стати прем”єром.

Нейтралізація Тимошенко

Такому розвитку подій могла б завадити Юлія Тимошенко. Всім відомо, що леді Ю здатна дуже швидко реагувати у кризових ситуаціях і повертати їх на свою користь. На хвилі народного гніву після раптового вибуття Ющенка з виборчих перегонів, саме Тимошенко могла б очолити масові виступи, які могли б закінчитися навіть достроковою “оксамитовою революцією”.

Тому цілком логічно, що саме зараз проти Тимошенко порушені кримінальні справ, вона може знову втрапити на нари, і навіть опинитися у міжнародній ізоляції, якщо російські прокурори таки зможуть подати на неї до міжнародного розшуку.

А почали справу проти Тимошенко з Москви – факт, що заслуговує на окрему увагу. Контрольована Медведчуком прокуратура передала до Москви відео плівку, як доказ вручення Тимошенко повістки. Цікаво, що дехто вбачає “московський слід” не лише у справі Тимошенко, а й у ситуації довкола Ющенка. У парламентських кулуарах багато хто переконаний, що організувати таку спец операцію могли за допомогою більш досвідчених сусідніх колег. А про дружні стосунки Медведчука з впливовими росіянами написано вже немало...

Чому план не спрацював?

Такий план, якщо він дійсно мав місце, був майже досконалим і прорахованим до дрібниць. Однак, він чомусь не спрацював. Сам Ющенко схильний вважати, його “врятували янголи”, хоча причини, ймовірно, цілком земні.

Можливо, організатори замаху не врахували, що Ющенка досить оперативно повезуть обстежувати за кордон. Якби він залишився на рідній землі ще хоча б добу, то описаний сценарій вдався б. Що спонукало наближених до Ющенка людей засумніватися у компетентності українських лікарів, які поставили помилковий діагноз, залишається під питанням. Можливо мав місце і витік інформації. Кажуть, що навіть у високих ешелонах силових структур є багато таємних прихильників Віктора Андрійовича.

В результаті маємо ситуацію, яку навряд чи хто міг спрогнозувати. Після серйозного замаху Ющенко став висловлюватися набагато радикальніше, і тепер він навряд чи ходитиме на коньяк з сумнівними компаніями. Ющенко отримав серйозний козир для своєї кампанії: одним своїм виглядом він може довести найбільшим скептикам, що саме його реально боїться влада.

Ющенку вдалося прорвати інформаційну блокаду. За останні дні його показали більше, аніж за останні місяці. І народ нарешті побачив рішучого Ющенка, який не боїться критикувати владу та називати речі своїми іменами. Це зайвий раз довела міжнародній громадськості, що ситуація в Україні може набути самих жорстких форм протистояння.

Відтепер “рицин” асоціюватиметься не лише з Аль-Кайдою та Хусейном, а й з Україною та її владою...

Сергій Таран

Вікторія Сюмар, ІМІ

http://www.imi.org.ua/?read=240:2

Відповіді

 • 2004.09.23 | AK

  Re: План отруєння Ющенко: як це могло бути?..

  Що мені, особисто, видається дивним, так це те, що вище керівництво СБУ взялося особисто за скоєння політичного вбивства. Мені здається, що це зробили інші люди, знаючи що відбулася (плануєтся) зустріч з керівництвом СБУ і що на це керівництво впаде підозра.

  Мені здається, що технічно простіше найняти приватного кілера, ніж втягувати у цю справу спецслужби.

  А от проблема "Кому це вигідно?" досліджена цілком логічно. Я теж не думаю, що Мороз посвячений у ці плани. Його, скоріше за все, використовують "втемну".

  Див. також мій допис
  http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=0&key=1095834330&first=1095938792&last=1095932847
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.09.23 | Анатолій

   Re: План вірний, тільки замість Мороза треба писати Кінах!(-)

  • 2004.09.23 | Максим’як

   Re: Сацюку і Смєшку просто відрізають шляхи до відступу.

   Отруєння Ющенка було не ними зроблено - надто все прозоро. Прямо Моцарт і Сальєрі.

   Скорше розрахунок був на те зроблений, що Ющенко помре, а справа про отруєння висітиме на них і перетворить їх на вічних службових псів.

   Це співпадіння (зустріч і отруєння) було не випадковим і було здійнено підкупом за ініціативою кризових політтехнологів.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.09.24 | Dworkin

    Может и не так. Но их явно хотели подставить (-)

 • 2004.09.23 | KE

  когда стало понятно, что функция выполнена

  и те, кого можно убедить в том что Ющенко травил Янукович, убедили. Началась новая реакция, теперь убеждают, что травил Медведчук, что бы стравить Ющенко и Януковича.

  Рассмотрим не ахинею, выдаваемую за логику, а реальные логические повороты:
  а) Медведчук - человек власти. Ему не нужна победа Ющенко, хотя бы потому, что Ющенко ненавидит Медведчука и уж кто с Ющом договориться не сможет, так это Медведчук.
  б) из первого вытекает, что Медведчуку не выгодна победа Ющенко или его перевес в рейтинге
  в) из второго и первого вытекает, что Медведчуку травить Ющенко было бессмысленно (причем, как до смерти, так и для выбивания из графика.)
  г) и последнее, Ющенко и Януковича стравливать не нужно, они и так противники.

  Итак, смысла для Медведчука - нет.

  Но, в статье совершенно верно подмечена деталь, что есть вероятность роста рейтинга Ющенко, в следствии его отравления.

  Теперь рассматриваем другие факты и посылки.
  а) рейтинг Ющенко перестал расти уже давно, точнее, Ющенко выбрал весь электорат антирусской направленности. По данным этот электорат состоит из 30% населения Украины (для проверки, ЗА Путина в Украине 70% населения).
  б) из первого факта мы можем сделать вывод, команде Ющенко нужны неординарные поступки и решения, для увеличения рейтинга своего кандидата. Так как известно, что этого рейтинга Ющенку не хватит для победы.

  в) аксиома, что самострелы являются одним из часто употребляемых пиар ходов.

  г) цель и задачи отравления:
  1. убить кандидата (нет смысла, не было сделано)
  2. покалечить кандидата навсегда (нет смысла, равно убийству, не было сделано).
  3. вывести кандидата из строя на время. (Именно это и произошло). Ющенко был выведен из строя с 10 по 18 число (по некоторым данным это не совсем так. См. сайт Ющенко.)

  д) однако ВРЕМЯ ПРОВЕДЕНИЯ АКЦИИ ВЫВЕДЕНИЯ ЮЩЕНКО ИЗ СТРОЯ выбрано крайне удивительно. Это не последние 2-3и недели перед голосованием, когда кандидат нужен, как никогда. Это за 7 недель до голосования, когда кандидат, в принципе, может и отсутствовать.


  е) Никакого ущерба от отсутствия Ющенко в эти недели нет и даже предусматриваться не могло см.п. д).

  ё) единственный, кто выиграл от этого отравления, это сам потерпевший, пан Ющенко.

  Ющенко не потерял, ни времени ни здоровья, только приобрел новые возможности за счет расширение пиар комбинаций. п.в).

  Вывод: ...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.09.23 | Максим’як

   Re: Висновок:

   Висновок:

   70% решти електорату, російського за своїми місліями і духом, після самоотраву Ющенка, різко схилилися у його бік. :)

   Який сердобольний руський електорат! :) Тільки так його можна було вкупити, наївного!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.09.23 | Житель Сум

    Висновок Червоненко на 5 канале

    Убрать Ющенко:

    1. Янукович-Ахметов - им нет смысла
    2. Кучма-Пинчук - им тоже нет смысла
    3. Медведчук-Мороз ???

    Вот он наш будущий, впрочем и настоящий правитель - Витюша Медведчук :(

    Я уж на Хама грешным делом подумал.

    P.S. Ото я вчера Луценко задел на интернет-конференции, сам того не подозревая, насчет того, что "может Вы с Морозом и траванули Юща" ???
  • 2004.09.23 | SpokusXalepniy

   Разве вы не читали?

   Разве вы не читали диагноз, поставленный консилиумом австрийских врачей?
   Может я ошибаюсь, но это был панкреатит.
   Как вообще можно при таком диагнозе даже упоминать версию о "самотраве".
   Последствия этой болезни отражается на всю оставшуюся жизнь. И в принципе она до конца не излечивается.
   Говорить после этого о самотраве, это всё равно, что сказать, что Ющенко удалось заразить себя холерой.
   Вопрос простой - зачем вы с упорством сумасшедшего повторяете и повторяете версию о самотраве.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.09.23 | KE

    1. сколько раз я просил, перед тем как что либо говорит, посмоть

    в интернете?
    Ну, это же просто.

    набираем: панкреатит + заболевание + лечение.
    http://www.i-vishnevsky.ru/lechen/lech05_pishev.htm
    Итак, панкреатит лечится, даже его осложнение (панкреонекроз) лечится, если не в сильной форме.

    так что не говорите глупостей.

    2. австрийские врачи? это те которые кому-кому а Ющенко поставят любой диагноз?
 • 2004.09.23 | Обережний герой

  А от і не рицин!

  http://podrobnosti.com.ua/print/power/2004/09/23/147278.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.09.24 | AK

   Re: А от і не рицин!

   Дійсно, версія про рицин не узгоджується з версією, що отруєння сталося під час зустрічі з керівництвом СБУ.

   Дія рицину настає через 36-72 години, а у Ющенка почалися проблеми через кілька годин після цієї зустрічі, наступної ночі.

   Але, як я вже писав, версія, що кервництво СБУ взялося за це особисто, виглядає сумнівною. Тому не виключено, що це був рицин.
   У всякому разі симптоми схожі.

   Поживемо - побачимо, чим закінчиться розслідування.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.09.24 | Dworkin

    А кто Вам сказал что его отравили на встрече?!

    AK пише:
    > Дійсно, версія про рицин не узгоджується з версією, що отруєння сталося під час зустрічі з керівництвом СБУ.
    >
    > Дія рицину настає через 36-72 години, а у Ющенка почалися проблеми через кілька годин після цієї зустрічі, наступної ночі.

    А кто Вам сказал что его отравили на встрече?! Это слишком уж явная версия чтобы быть верной.

    Кстати по моим данным рицин начинает действовать уже через 12 часов.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.09.24 | AK

     Re: А кто Вам сказал что его отравили на встрече?!

     Dworkin пише:

     > А кто Вам сказал что его отравили на встрече?! Это слишком уж явная версия чтобы быть верной.

     Та я ж про те й кажу, що дуже малоймовірно, щоб керівництво СБУ взялося власноруч когось вбивати.

     Dworkin пише:
     >
     > Кстати по моим данным рицин начинает действовать уже через 12 часов.

     За моїми даними все-таки через 36-72 години.
     http://www.kackad.com/article.asp?article=532

     Хоча з моменту зустрічі з керівництвом СБУ до початку хвороби не пройшло й 12 годин.
 • 2004.09.23 | дідусь

  Re: План отруєння Ющенко: як це могло бути?..

  Щоправда останнім часом вузькі, але обізнані кола дорікають Морозу співпрацею з СДПУ(о) та Медведчуком особисто

  Ага, але при цьому з Сацюком та Смєшком трапізнічают деякі інші "опозиціонери".
  А потім ще жалуються, на "несварєніє жєлудка"!.
  Може треба краще вибирати з ким підвечерювати за одним столом.

  Цікаво якби Мороз підвечеряв разом із Сацюком - який би унікальний плач Магдалини ми могли б тут ліцезрєть.
  Голосила б бідолашна до самого кінця виборів, що Мороз ПРОДАВСЯ.
  А от як месія, то то нічого, то можна.
 • 2004.09.24 | Віктор Уколов

  Це випадково не той самий Інститут Масової Інформації

  адвокатеса з якого знищувала радіо Сергія Шолоха? Тобто чи це та ж сама організація куди підкинули листи Гончарова? Хтось допоможе уточнити?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.09.24 | Dworkin

   Она - БЫВШАЯ их адвокатесса

   Віктор Уколов пише:
   > адвокатеса з якого знищувала радіо Сергія Шолоха?

   Так что тут трудно что-то сказать. Анна Герман - бывшая сотрудница радио "Свобода", так что это бросает тень на "Свободу"? :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua