МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

“Беркутівці” полюють на “ПОРУ”

09/24/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Львівська міліція оперативно виловлює розповсюджувачів наклейок “Кучмізм — це Я.”, а щоб вивести труп людини в морг, то у неї “немає бензину”.

Пізно ввечері 23 вересня у Львові проходила поклейка наліпок “Кучмізм — це Я.” та “Кучмізм — це...”. Міліцією було затримано 2 осіб — активістів Громадянської Кампанії “ПОРА!” Андрія та Юрія. Затримання відбулося прилизно в 23.00 нарядом “Беркута”, який спеціально прибув на “місце скоєного”. “Порівців” було доставлено в Шевченківський райвідділ Львова. Їх посадили в приймальні очікувати рішення по своїй справі. Міліціонери знущались над затриманими — Юрієві на обличчя наліпили наклейку “Кучмізм — це Я.”. Також затримані наслухались погроз — слідчий обіцяв повідомити про їхню громадську активність адміністрацію ВНЗ, в яких вони навчаються, та зробити все, щоб їх виключили.

Хлопцям інкримінували агітацію проти влади, хоча вони клеїли суто інформаційні листівки типу “Кучмізм — це Я.”. Ці листівки ні до чого не спонукали та не були спрямовані на образу чиєїсь гідності. Властиво, міліціонерам знову ж таки було важко вигадати законні підстави для цього затримання. Зокрема хлопцям доводилось чути, як міліціонери один в одного перепитували, що ж таке можна інкримінувати “Порівцям”. Коли ж в райвідділ зателефонував журналіст із Львівської Газети, щоб вияснювати причини затримання, то міліціонери відмовились називати якусь конкретну статтю, яку порушили затримані. Той хто був на телефоні відверто заявив, що то була вказівка згори. Він також додав щоб ми не хвилювавлись, бо, мовляв, хлопців ніч потримають, а під ранок вони вже будуть на волі. Очевидно, що нас це не задовільняло, бо згідно із чинним законодавством адміністративне затримання може тривати не більше трьох годин.

Для визволення “політ-в’язнів” було вжито такі дії. Організовано групу людей, які “бомбардували” телефони Шевченківського райвідділу із запитаннями про законність затримання наших активістів та із вияснюванням “для преси” прізвищ винуватців цього правопорушення. До самого райвідділу підійшли члени відділу захисту. Вони вимагали зустрічі із виконавцями затримання, із слідчим та із участковими. Однак наших активістів не впустили до середини райвідділу. Тому ситуацію довелось вияснювати на вулиці. Правоохоронці нервовово “відбивались” від нашого юриста, аж до того, що закрили йому перед носом двері. Його дискусія із міліціонерами дійшла до того, що він змусив одного із них дати слово офіцера, що наших відпустять через три години після затриамання. Один із наших активістів мав при собі журналістське посвідчення. Але міліціонери відмовились пустити його до відділку як журналіста. Власне відбувалось те чого ми добивались: правоохоронців все більше роздратовували наші дії і вони хотіли чим швидше позбутися наших активістів зі свого відділку.

Вже близько 2.00 хлопці були на волі. У відділку на них написали протокол в якому їм “впаяли” 152 статтю із Кодексу про Адміністративні Порушення та штраф розміром в три неоподатковувані мінімуми. Однак після інтенсивних телефонних дзвінків та пробивань з вулиці — роздратовані правоохоронці буквально вигнали з відділку затриманих, не вимагаючи від них сплати жодних штрафів.

Перед тим як дочекатись звільнення своїх побратимів наші активісти стали свідками дуже характерного для нашого часу інциденту. До відділку під’їхало авто, в багажнику якого лежав труп. Водій цього авта винаймав у Львові квартиру і так трапилось, що помер власник цієї квартири. Як виявляється міліція тривалий час іґнорувала прохання цього громадянина забрати труп в морг. Вона мотивувала це тим, що в відділку бракує бензину. В результаті зрозпачений чоловік вирішив викинути це тіло під браму Шевченківського райвідділу. Звичайно, що міліціонери мали достатньо “аргументів” аби переконати квартиранта в хибності цього задуму і він був змушений поїхати ні з чим назад. Однак факт є факт — сьогодні міліція може оперативно виловити розповсюджувачів “політично некоректної” поліграфії, натомість свої прямі обов’язки вона занедбує.

http://kuchmizm.info/weblog/archives/000494.html#more

Відповіді

 • 2004.09.24 | Чучхе

  Б’ють за біг-mорди Януковича? (\)

  http://ogo.rv.ua/index.php?rub=1&n=84&id=1671&gazeta=rg  Рівнянин Дмитро Лясковський, колишній старший прапорщик, став свідком того, як дорослий знущався з дитини. Пам’ятаючи, що таке військова честь, він став на захист хлопчини. Події, які послідували за цим, не можуть не дивувати. Але краще послухати розповідь з перших вуст:

  --------------------------------------------------------------------------------

  — Ми з товаришем їхали машиною поблизу так званих обкомівських гаражів. Це на вулиці Струтинської, зараз там новий МРЕВ та якісь фірми. Раптом бачимо, як дорослий чоловік лупцює хлопця. Я сам батько двох синів і часом доводилось ляснути долонею з метою виховання, але цей однією рукою тримав, а іншою бив професійно “під дихало”. Взагалі чоловіків було двоє і хлопців також двоє. Але інший чоловік стояв неподалік, а ще один хлопчак також був на відстані. Ми відразу зупинились і питаємо, що тут коїться. Нам відповіли, що це не наші справи і тикнули під ніс якесь посвідчення. Я був дуже знервований через таке ставлення до дітей (хлопцям на вигляд по 8-10 років), тому навіть не глянув на цю “корочку”, лиш відповів, що і в мене є посвідчення. Коли хлопці сіли до мене в машину, то чоловік, який показував посвідчення, записав номер моєї машини.
  Хлопчаків бачив уперше в житті. Вони схожі між собою, очевидно, брати. Я запитав, що вони накоїли. Вони кажуть, що нічого. Лише один з них кинув грудкою землі в біг-борд “ТОМУ ЩО”. А нащо ти таке зробив? – питаю. А він: “Біля нашого двора ми бачили, як фарбою закидали біг-борд Ющенка “ТАК!”...
  Я відвіз їх трохи і спитав, де їм зупинитись. Вони ще перепитали, чи за ними ніхто не буде гнатися. Так ми й розійшлись. Але історія на цьому не закінчилась. Цього ж дня, опів на дванадцяту ночі, до мене на квартиру з’явились двоє міліціонерів. Вони показали посвідчення і сказали, що маю проїхати з ними у відділок. Я, звісно, відмовився і пояснив, що в цей час маю звичку спати, а не їздити по міліцейських відділках. Тоді мені сказали передзвонити завтра за номером 02.
  Вранці я зателефонував. Мені знову сказали прийти, а якщо ні, то випишуть повістку. Виписуйте – відповів, і на цьому розмова завершилась. Після того мене не турбували. За всі свої слова я відповідаю і товариш мій також бачив, як били хлопця. Я, навіть, можу впізнати цих дітей і їхніх кривдників. Це жахливо, що в нашому місті таке коїться.
  Володимир ТОРБІЧ, РівнеІнформ
 • 2004.09.24 | rais

  Запитай себе - чи не мовчанням ти підтримуєшь цей режим?

  Кучмізм це Я. Ну, як що ми своєю 13 річною мовчанкою сприяли посиленню цього злочинного режиму то може воно і так. Не розумію хто тільки так піарить? Ви давайте ті листівки ПОРА про злочин, про корупцію, про злидні... Прошу вже давно. І кричати не треба соромитися. Саме ці листівки більш агітують за ВАЮ. Передайте негайно до Херсонщини ці листівки. Тут адмінресурс творить таке...
  Від виступів голови держадміністрації до заяв начальників ЖЕУ відвкрті наїзди на ВАЮ та восхвалення ВФЯ. Перший виявляється має пряме відношення до розкрадання херсонщини, другий благодетель
  запустив цілий завод... І все в такому дусі. Місцеве телебачення підтримує всю цю ахінею. Дуже потрібні ваші листівки через КВУ та О.Олексюка. Передайте, бо відчуваємо що заборона на продаж яєць вже не за горами.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.09.24 | NeZar

   Буква Я окремо, натяк на логотип кампанії Януковича

   Зверху на букві "Я" красується смугаста зеківська шапочка. Типу, слоган - Кучма за Януковича. Вчора укомплектував парою таких листівок наліпки за Януковича. Продовжив думку, так сказати :-))
  • 2004.09.24 | Михайло Свистович

   Ви навмисно знущаєтесь щоб виправдати свою бездіяльність?

   rais пише:
   > Ви давайте ті листівки ПОРА про злочин, про корупцію, про злидні... Прошу вже давно. І кричати не треба соромитися. Саме ці листівки більш агітують за ВАЮ. Передайте негайно до Херсонщини ці листівки. Тут адмінресурс творить таке... Дуже потрібні ваші листівки через КВУ та О.Олексюка.

   Вам скільки разів тут іще написати, що я не знаю нікого з херсонського КВУ, як і не знаю Олексюка, що листівки давно уже в Херсоні, що ще 10 вересня людей затримали за їх розклейку, а сьогодні їх оштрафували?

   Все є, тільки Ви продовжуєте кричати "Давай листівки!"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".