МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

На 35 хвилин Януковича припадає 10 секунд Ющенка

09/24/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Загальнонаціональні канали представляючи інформацію, пов’язану з отруєнням Віктора Ющенка, вдавалися до застосування маніпуляційних технологій.

Про це заявив під час прес-конференції голова комітету "Рівність можливостей" Олександр Чекмишев, говориться в прес-релізі комітету.

Він також повідомив, що за період з 27 липня по 20 вересня загальнонаціональні телеканали регулярно супроводжували офіційні повідомлення про діяльність прем’єра Віктора Януковича синхроном та відеорядом, що може містити ознаки порушення виборчого закону.

За період з 30 серпня по 5 вересня в телевізійних повідомленнях, які стосувалися Віктора Януковича, 71% інформації було про його діяльність як прем’єра, 15% - як кандидата, 5% – як голови Національного олімпійського комітету України та 9% як одночасно прем’єр-міністра і як кандидата у президенти.

Останнє, на думку експертів також може містити ознаки порушення статті 64-ї, п.15, розділу 8-го Закону "Про вибори Президента України".

Чекмишев розповів, що матеріали моніторингу свідчать, що з 27 липня по 20 вересня інформаційні програми "Вісті" (УТ-1), "ТСН" ("1+1") та "Подробиці" ("Інтер") надали чинному прем’єру відповідно понад 35, 12 та 24 хвилин синхрону.

При цьому у програмі "Вісті" Віктору Ющенку за цей же період було надано 10 секунд синхрону, у прорамі "Подробиці" – 24, а в програмі ТCН – 0 секунд.

Що стосується відеоряду, то у програмі "Вісті" Віктор Янукович мав понад 37 хвилин (проти 10 секунд у Ющенка); у програмі ТСН – понад 15 хвилин (проти менше ніж 4 хвилини у Ющенка); а в програмі "Подробиці – понад 22 хвилини (проти 6 хвилин у Ющенка).

За словами Чекмишева, інформація про Ющенка супроводжується закадровим текстом у негативній тональності обсягом понад 33 хвилини у програмі "Вісті", понад 12 хвилин - у програмі ТСН та понад 33 хвилини – у програмі "Подробиці". Негативна ж тональність на адресу Вітора Януковича у закадровому тексті не прозвучала.

Як розповів Чекмишев, синхрон та відеоряд, наданий Віктору Януковичу супроводжувався закадровим текстом у нейтральній чи переважно позитивній тональності обсягом понад 2 години 20 хвилин у програмі "Вісті", понад 41 хвилину – у програмі ТСН та понад 1 годину у програмі "Подробиці".

Звертаючи увагу на дані, комітет “Рівність можливостей"/Асоціація "Спільний простір" висловлюють занепокоєність, адже, якщо свідчення про ознаки порушення чинного законодавства не будуть розглянуті й залишаться поза увагою, це може поставити під сумнів легітимність ЦВК як незалежного органу.

Це також дасть змогу констатувати, що діяльність ЦВК фактично зводиться до виправдання порушень з боку одного кандидата, а відтак поставити під сумнів і легітимність самих виборів.

Комітет закликає ЦВК, а також тимчасову парламентську комісію з моніторингу виборів докласти усіх зусиль, аби не допустити фактів, які можуть поставити під сумнів демократичність виборів в Україні в очах вітчизняної та закордонної громадськості.

"Українська правда"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua