МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Бахчисарайська міліція забороняє агітувати за Ющенка

09/24/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Співробітники Бахчисарайського районного відділу внутрішніх справ ГУ МВС України в Криму втручаються у виборчий процес і забороняють проводити агітацію за кандидата в президенти України Віктора Ющенка.

Про це заявляє довірена особа В. Ющенка по територіальному виборчому округу № 10 Юрій Руденко. Він подав відповідну скаргу до Бахчисарайського районного суду.

"17 вересня в м. Бахчисарай активістами кандидата в президенти України В. Ющенка було встановлено намет для проведення агітаційних заходів. До осіб, що були у наметі підійшов працівник міліції і, не представившись, став вимагати дозвіл на його установку та посвідчення агітаторів", - сказано в документі.

Ю. Руденко повідомив, що в дозволі на встановлення намету немає потреби, оскільки він знаходиться за межами тротуару, і правила благоустрою міста не порушуються. "Агітація "за" або "проти" кандидатів в президенти є конституційним правом громадян України, тому вимогу працівника міліції про посвідчення агітаторів можна вважати незаконною."

В документі наголошується, що капітан міліції Володимир Лапутін і старший лейтенант Олена Вишневська перевищили свої службові повноваження і, не маючи законних підстав затримали і доставили до райвідділу міліції агітатора Олега Ельцова. "При цьому, вони незаконно відмовили затриманому в проханні зустрітися з керівником виборчого штабу Віктора Ющенка в Бахчисарайському районі адвокатом Володимиром Ільїновим", - підкреслив Ю. Руденко.

За його словами, на вимогу начальника Бахчисарайського райвідділу полковника Віктора Давидова намет був розібраний і установка його заборонена до отримання дозволу Бахчисарайського міськвиконкому.

За свідченням В. Ільїнова міліція з порушенням чинного законодавства втручається в порядок проведення агітації за кандидатів в президенти України, оскільки ці питання віднесені до компетенції місцевих органів виконавчої влади. "Вони зірвали нам агітацію, - прокоментував інцидент керівник Бахчисарайського штабу В. Ющенка, - я не виключаю, що вартові порядку діяли за розпорядженням високих посадовців райдержадміністрації та міських властей".

"Дії співробітників міліції виходять за межі їх повноважень. Вони завдали шкоди агітаторам за кандидата в президенти України і порушили право Віктора Ющенка щодо рівності прав і можливості участі у виборчому процесі", - констатує довірена особа В. Ющенка Ю. Руденко.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".