МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

УРП "Собор" вимагає відставки Януковича

09/27/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Виступаючи у понеділок в Києві перед керівниками російських ЗМІ, прем"єр-міністр України В.Янукович заявив: “Російська мова повинна бути діловою мовою на території України і другою державною”.

Обурена такою заявою керівника української виконавчої влади Українська республіканська партія “Собор” виступила із заявою.

“Ми звертаємо увагу на те, що державний статус української мови закріплено статтею 10 Конституції України та рішенням Конституційного Суду України від 14 грудня 1999 року. Таким чином, заява прем"єр-міністра розкриває його фактичні плани витиснення української мови на задвірки (адже “діловою мовою” на думку В.Януковича, повинна стати російська). Заява премўєр-міністра, водночас, є різко антиконституційною, бо зачіпає положення першого розділу Конституції України, які можуть бути змінені лише шляхом всенародного референдуму”, - говориться в документі.

Крім того, УРП “Собор” підкреслює: “В.Янукович не зупиняється перед жодними брудними ходами, включно із свідомим загостренням міжнаціональної напруженості в ім"я перемоги”.

Виходячи з небезпеки антиконституційних висловлювань премўєр-міністра України, для стабільності в державі, УРП “Собор” вимагає від президента України Л.Кучми негайно звільнити В.Януковича з обійманої посади.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua